Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Orion z Sigmy 35mm

Canon 6D, Sigma 35mm, f/4, ISO 800, 10x180s, montaż Vixen Polarie.

Obróbka CS5, Lightroom 5, DSS

 

Niestety nie wiem jak za bardzo podejśc do obróbki, trochę mało materiału.

Na pojedynczej klatce prześwituje Pętla Barnarda, a nie potrafię jej wyciągnąć po stakowaniu.

 

PS. W sumie mogłem dać większe ISO i ustawić przesłonę na f/3.2, ale zawsze mądry Polak po szkodzie.

Orion_35mm.jpg

Orion_crop.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 10 klatek to mało. Szkoda że nie zapytałeś ktoś by Ci podpowiedział ile klatek i jakie parametry uwzględniać ;)

Wyciąganie wiadomo krzywymi ale nie ma uniwersalnego przepisu. Patrzysz do jakiego momentu przy końcowym zjechaniu levelsami zdjęcie jest pod kontrolą pod względem szumów itp.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stack sumą w MaximDL czegoś nie wydobędzie to znaczy że togo tam nie ma, DSS słabo się nadaje do słabych rejonów, za to gwiazdki generuje ładne :) Nie wiem nawet czy większa ilość materiału coś da bo to chyba jakość nieba zablokowała rejestrację tych słabych obiektów :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam linka do fantastycznej fotki obszarów oriona, wykonaną przez Dominika. Fakt, że Canon modyfikowany ale efekt jest zdumiewający. Niektórzy tak dobrych zdjęć nie robią dedykowanymi kamerkami ;).

http://astrofotografia.eu/some-orions-treasures-from-horse-head-to-m42-under-south-africa-skies/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam awers do wrzucania jakikolwiek materiałów na serwery - kolejne konta, dane i inne uje muje dzikie węże.

 

No tak, zapomniałem, że niedługo trzeba będzie wchodząc do internetu podpisywać cyrografy, które będą obowiązywać nasze prawnuki...

To inaczej.

Czy możesz pokazać zrzutę z ekranu z DSS-a po zestakowaniu, a zwłaszcza jak wygląda to okienko z krzywymi?

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi jest ten z DSS-a.

Próbuje znaleźć zruty które kiedyś pokazywałem w jednym wątku, ale ani nie mogę znaleźć wątku, ani zrzut z ekranu, w których pokazywałem o co chodzi... Chyba poszły do kosza

:(

 

ZNALAZŁEM!

 

Sprzawdź po zestakowaniu w DSS-ie czy nie masz takich krzywych jak na "widok-01"?

 

widok-01.jpg

 

widok-02.jpg

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - wczytałem Autosave.tif

 

Kliknij Waść "reset" w DSS i zobacz czy będzie lepiej.

Jeśli będzie za jasno/ciemno to odznaczamy "Linked settings" i suwamy LEKKO w lewo lub w prawo.

Oczywiście zakładam że w DSS użyłeś funkcji wyrównania RGB :)

Potem kopia do schowka i odpalamy w PS-ie.

 

pozdro

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jeśli ogranicza Cię czas do 180 sekund to mając tak dobry obiektyw ( nawet trochę lepszy od mojego Samyanga 35mm :) ) powinieneś spróbować robić na przesłonie 2.8 2.5 a nawet 2.2, czułości bym nie ruszał bo większa spowoduje spadek tonalny i nic nie wyciągniesz poza szumem .

A więcej klatek nigdy nikomu nie zaszkodziło .

 

ps.

Zamiast jeździć w Bieszczady trzeba było wpaść na Kasprowy , tym razem była pogoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam ruszania suwaków w DSS, miałem potem gorsze rezultaty. Teraz zawsze zaraz po stacku zapisuję plik do 16 bitowego tiffa bez żadnych korekt i wszystko robię w PS.

 

Nie czuje sie mistrzem w PS-ie, ale zauważyłem, że umiejętne DELIKATNE korekty w DSS ułatwiają pracę w PS-ie, ale jak pisze - to moje spostrzeżenia, więc w żadnym wypadku nie narzucam tego wszystkim :)

Trzeba próbować, bo wiemy że każda sesja może wymagać nieci innej obróbki.

 

:Beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za bardzo tło ściąłeś, jeśli możesz wyśli mi np. wetranserem rawy, zobaczymy co da się zrobić.

 

Ja czasem przed stackowaniem w DSS wywołuję zdjęcia w DPP canonowskim ,czasem w camera raw w PS a rzadziej wrzucam surowe rawy prosto do DSS ,wtedy zauważyłem są najbardziej wyprane kolory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - a próbowałeś w DSS użyć funkcji "super Pixel"? I tak rzadko pokazuje się fotki w pełnej rozdzielczości, więc może warto pokombinować?

 

Darek - mi kolory się pokazywały dopiero po podciągnięciu suwaka saturacji, ale muszę spróbować Twojej metody, tylko rozumiem że np w DPP wszystkie suwaki ostrości i redukcji szumu dawałeś na minimum?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - a próbowałeś w DSS użyć funkcji "super Pixel"? I tak rzadko pokazuje się fotki w pełnej rozdzielczości, więc może warto pokombinować?

 

Darek - mi kolory się pokazywały dopiero po podciągnięciu suwaka saturacji, ale muszę spróbować Twojej metody, tylko rozumiem że np w DPP wszystkie suwaki ostrości i redukcji szumu dawałeś na minimum?

 

 

Ostrość na 1-3 , szum z reguły na 2 do 4 . Przy pojedynczej ekspozycji czasami więcej, wtedy dodatkowo ruszam delikatnie poziomy.

W przypadku obiektywów canona dodatkowo ładuję profil korygujący winietę i dystorsję, a dla innych producentów np. sigma, samyang stosuję profile w camera raw od razu w PS.

Ten sposób problem z flatami rozwiązuję lepiej niż same fotki flatów :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.