Skocz do zawartości

IC 2087 - piękność urody niezwykłej i niedocenionej


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna mgławica pyłowa Barnard 22 i centralnie położona mała mgławica refleksyjna IC 2087 w samym centrum Byka, tuż pod Plejadami. Nieczęsto fotografowana okolica , a przecież urzekająca w swojej mrocznej postaci.
Setup: Veloce RH200, STL11000, ASA DDM 60.
LRGB : 180:25:25:25 minut.
Brok 28/29.11.2014

IC 2087.jpg

IC 2087opis.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się ale wg mnie zdecydowanie za mało koloru

 

swoją drogą po ostatnim pobycie pod ciemnym niebem nie widzę przeciwwskazań dla palenia klatek (przy mgławicach pyłowych) po 15 minut dla L i 10 minut dla RGB

Są przeciwskazania. Pamiętaj Piotr, że moje szkło to f3.

Co do nasycenia - matryca IPS monitora na którym składam swoje fotki pokazuje taką fotkę bardzo fajnie. Podobnie matryca IPADa na ustawieniach fabrycznych. Kolor tutaj jest wyłącznie na gwiazdach i na malutkiej IC 2087 w centrum. Ciemne pyły wokól są poniżej poziomu tła i powinny być czarne, ale jak wolę takie subtelnie brunatne.

Pozdr.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przeciwskazania. Pamiętaj Piotr, że moje szkło to f3.

Co do nasycenia - matryca IPS monitora na którym składam swoje fotki pokazuje taką fotkę bardzo fajnie. Podobnie matryca IPADa na ustawieniach fabrycznych. Kolor tutaj jest wyłącznie na gwiazdach i na malutkiej IC 2087 w centrum. Ciemne pyły wokól są poniżej poziomu tła i powinny być czarne, ale jak wolę takie subtelnie brunatne.

Pozdr.

 

Maciek,

 

spójrz na klasyka:

 

http://www.astrogb.com/gallery.htm

 

http://www.astrobin.com/34808/

 

zobacz ile wyciągnął z samego RGB po 600s, NB nie wiem jakie były Twoje klatki RGB

 

Giovanni ma taki sam sprzęt jak Twój (kamera jest nawet trochę bardziej czuła), porównaj czasy

 

moje ostatnie doświadczenia są takie, że klatki RGB pod ciemnym niebem spokojnie można wydłużyć ponad 5 minut i trzeba ich zrobić co najmniej po godzince, samą luminancją oka nie nakarmisz :)

 

odnośnie Twojego f/3, to przecież dobrze wiesz, że przy takiej obstrukcji to jest fikcja ;)

Edytowane przez piotrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

spójrz na klasyka:

 

http://www.astrogb.com/gallery.htm

 

http://www.astrobin.com/34808/

 

zobacz ile wyciągnął z samego RGB po 600s, NB nie wiem jakie były Twoje klatki RGB

 

Giovanni ma taki sam sprzęt jak Twój (kamera jest nawet trochę bardziej czuła), porównaj czasy

 

moje ostatnie doświadczenia są takie, że klatki RGB pod ciemnym niebem spokojnie można wydłużyć ponad 5 minut i trzeba ich zrobić co najmniej po godzince, samą luminancją oka nie nakarmisz :)

 

odnośnie Twojego f/3, to przecież dobrze wiesz, że przy takiej obstrukcji to jest fikcja ;)

Nie, to nie jest fikcja. Nie masz racji. Nie da się zrobić luminancji jaśniejszego obiektu powyźej 600 sec brz przepalenia. Pamiętaj, źe czułość kamery zależy od ustawinia ABG i Stl Stlowi nie równy.

Poza tym ja mam zapas chrominacji, tyle że nie lubie za bardzo cukierków ostatnio.

I pewnie teraz tak będę obrabiał swoje fotki, na takim poziomie balansu chrominancji do luminancji.

A no i ten klasyk to ma za dużo wpadek jak na referencyjne obrazki :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, obejrzyj zmienioną wersję. Nasycenie nie ruszone, ale poziom czerni niżej i automatycznie w odbiorze kolory stają się bardziej wyraziste. No ale chcąc pokazać ciemną mgławicę trzeba się na coś zdecydować..

 

IC 2087a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rzadko fotografowana, pierwszy raz ją widzę :).Nigdy nawet nie próbowałem focić ciemnych mgławic, trudne to jest w obróbce? Bo coś mi się wydaje że proste to nie jest. Patrząc po czasach, sprzęcie i efekcie to łatwe te obiekty chyba nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.