Skocz do zawartości

Astropolis 2015/2016/2017 - postanowienia noworoczne :)


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Kiedyś nasi forowicze pisali blogi...Przypomniałem sobie o tym gdy znalazłem ten wpis Wimmera:

http://astropolis.pl/blog/50/entry-297-wroc-moj-bohaterze/

 

Tych blogów trochę jest i pewnie część autorów nawet o nich nie pamięta...a może ktoś chce założyć swój?

Tak, czy owak, dodałem link do naszej "blogosfery" na górnym pasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zedytowałem tytuł tematu, bo nie ma sensu zakładać nowego :D

 

Nowy rok zaczynam od wprowadzenia tematów-opinii o sklepach astronomicznych w naszym kraju. Wrzucam 5 tematów, jeśli ktoś chce dodać inny, nie ma problemu :)

Nie jest to mój pomysł :D Coś takiego istnieje np tutaj.

Zapraszam wszystkich zadowolonych (i tych mniej zadowolonych) klientów naszych sklepów o rzeczowe opinie :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niektórzy forumowicze (forowicze jak kto woli) z większym stażem na forum mają ostrzeżenia z zamierzchłych czasów. Są one widoczne tylko dla właściciela konta i moderatorów, ale nie ma sensu żeby wisiały nawet przez kilka lat, a nie bardzo mam możliwość masowego wyczyszczenia (chyba, że jeszcze nie odkryłem jak to się robi).

Dlatego jeśli ktoś jest w posiadaniu takiego "przeterminowanego" ostrzeżenia, proszę o napisanie tutaj albo na priv i usunę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mamy nowe niewielkie subforum - http://astropolis.pl/forum/266-co-na-niebie-kalendarz-zjawisk/

Kamil (Pestek94) będzie wrzucał zestawienia obiektów i zjawisk widocznych na niebie w ciągu danego miesiąca :)

Według mnie naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza dla początkujących :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ masz gmaila :P

Niestety zdanie powyżej nie jest żartem. Jest jakiś problem właśnie z gmailem. Piszą do mnie ludzie, którzy się zarejestrowali i nie dostają maila aktywacyjnego. Zawsze dotyczy to właśnie tej skrzynki pocztowej. Z żadną inną nie widziałem tego typu problemu.

 

Ogólnie jest możliwość masowej korespondencji. Bardzo rzadko używana opcja. Ostatnio zrobiłem coś takiego z zaproszeniem na wiosenny zlot w Stężnicy. Wysłało ponad 11.000 maili w 33,5 godziny :D Oczywiście taki mailing można ograniczyć do konkretnych grup. Gdyby była szersza chęć, temat jak najbardziej do zrealizowania :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest propozycja zrobienia wspólnego filmu świątecznego.. Będe nagrywał (green screen i te sprawy) zapowiedź gwiazdki wigilijnej.. co nią będzie, dlaczego pierwsza planeta itd.. na koniec filmu możemy zrobić wspólne forumowe życzenia. Założenie jest takie, że były by przygotowane jeden tekst życzeń no i w zalezności od chętnych rozbilibyśmy na części pierwsze i każdy we własnym zakresie by nagrał przydzielony mu fragment ( w trakcie astro sesji, przy sprzęcie, jakiejś miejskiej aranżacji )... a potem sklejone w jedną całość. Inne fora czegoś takiego nie robiły, więc może wyjdziemy z inicjatywą? Nasi bliscy też by sie ucieszyli, gdyby coś do nich skierować na większą skale i przynajmniej ta część, która nie rozumie naszego zachwytu astronomią może to poczuje? :)
Zostawiam do przemyśleń bo to trzeba zrealizować najpóźniej do połowy grudnia.

Astro pozdro
Kamil

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka drobnostka techniczna. Otóż jak skopiuje się część jakiegoś posta i wklei do właśnie pisanego (zwykłe ctrl+c, ctrl+v), to wkleja się tekst o nieco innej czcionce (rozmiarowi). Kliknięcie przycisku usuwania formatowania daje ok efekt. Ale nie dałoby się tak zrobić, żeby ten kopiowany tekst miał taka samą wielkość, jak treść posta od razu? Ten błąd jest chyba od zawsze.

Hmm, ten mniejszy tekst jest chyba tylko w edytorze, po opublikowaniu już tego nie widać.

 

Przy okazji, czasem podczas pisania chyba używając cytatów, nie zgadza się ilość enterów. W finalnej wiadomości chyba pojawiają się czasem takie, których nie widać w edytorze. Ale nie wiem, kiedy to dokładnie powstaje.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale coś jest pomieszane. Tekst w edytorze nie ma wybranego żadnego rozmiaru domyślnie, choć jest on równy 14. Kopiowany tekst ma rozmiar 12, czyli mniejszy, ale po zmianie na 14 jest ciut większy, niż ten "zwykł" tekst w edytorze (czyli 14 != 14 :) ). A po opublikowaniu ten kopiowany tekst ma nagle prawidłowy rozmiar, choć nadal jak kliknę edycję posta, to jest to nieszczęsne 12.

 

Co ciekawe, Word twierdzi, że tekst kopiowany z cudzej wiadomości ma 7,5, a z edytora własnej 10,5 :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.