Skocz do zawartości

High ISO speed noise reduction


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 6D wyłączam:

- priorytet jasnych partii obrazu

- redukcję szumu

Z włączoną redukcją szumu zdjęcie dłużej się zapisuje.

 

Chyba nie o tej samej redukcji szumu mowimy. Ta, z powodu ktorej zdjecie sie dlugo zapisuje to long exposure noise reduction czy jakos tak. High iso reduction nie powoduje zauwazalnego spowolnienia u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde grzebanie softu aparatu w materiale pozbawia cię w jakimś stopniu kontroli nad nim. Czy degraduje obraz? Bez prób nie zdecydujesz. Nie tylko każdy aparat ale nawet wersja softu może robić to ciut inaczej.

Do zdjęć, na tórych zalezy mi na detalach (np. gwiazdkach) wyłączam wszelkie odszumianie, regulacje zakresu tonalnego itp. Przy zdjęciach typu koncert, teatr akurat high iso NR zostawiam sobie włączone na low, bo z mojej alfy wychodzi to ok.

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - jak ustawiacie white balance? Gdzieś czytałem, że tungsten jest najlepszy do astro (?)

Jeśli fotografujesz w RAW to balans bieli masz nieustalony. Ustalasz go zależnie od dalszego toku postępowania z materiałem, dopiero w trakcie wywołania RAW-a, bądź na etapie obróbki pliku wynikowego po stackowaniu. Nie ma uniwersalnego przepisu, ani ściśle określonej temperatury barwowej, a przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem. Wszystko zależy od obiektu jaki fotografujesz, od pory nocy i jeszcze innych nieprzewidywalnych okoliczności.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAW'owi, RAW'owi nie równy. Mój A-57 (wiem, wiem, rzucić o ścianę, o.k.d.r i wysłać jako pomoc humanitarna do Rowu Mariańskiego ;) ) zapisuje pliki RAW zapisuje jako *.ARW, które potem DSS niby rozpoznaje otwiera, obrabia, ale na koniec generuje nieczytelną "kaszankę", a o lata świetle lepiej radzi sobie z zapisanym równolegle *.jpeg :(

 

Pod Skryptem:

Wreszcie wyjaśniło mi się dlaczego im przy dłuższych naświetlaniach aparat głuchnie na czas proporcjonalny do czasu naświetlania: on po prostu robi sobie w tym czasie "darki". W menu aparatu znalazłem, dość głęboko zaszytą w menu, opcję wyłączania "redukcji szumów dla długich ekspozycji".

 

Pod Skryptem1:

Ha! Zalazłem taki oto kwiatek

"Different models of Sony cameras may store RAW images using the same .arw extension, but their format can be different. That is because sensors that capture image data on different camera models are different and so the image data format can be different."

Nu, wot, Innowacyjna Gospodarka! :rofl:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.