Skocz do zawartości

Oświadczenie II


Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, po przeczytaniu całego wątku nadal niezbyt rozumiem, o co cała sprawa się rozchodzi. Ktoś coś powie, ktoś inny się obraża, zupełnie niczym w piaskownicy. Od podziału minął już rok, czy nie można w końcu zapomnieć o całej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, po przeczytaniu całego wątku nadal niezbyt rozumiem, o co cała sprawa się rozchodzi. Ktoś coś powie, ktoś inny się obraża, zupełnie niczym w piaskownicy. Od podziału minął już rok, czy nie można w końcu zapomnieć o całej sprawie?

 

Gdyby życie było takie proste. Ludzie są czasami na forach 2 miesiace i chcą wieloletnie zaszłości naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że gadam bzdurne i miłe dla ucha hasełka...

 

Jestem jednym ze współtwórców forum, które powstało właśnie w wyniku oddzielenia się od poprzedniego. Powody trochę inne, ale efekt taki sam - społeczność jest podzielona, obie strony obrzucają się błotem. Wystarczyła jednak jedna, kilkustronnicowa dyskusja, spokojne wymienienie argumentów, przyznanie się do winy obu stron (chyba najważnniejsze) i zaproponowanie wspólnej akcji, na powrót jednoczącej ludzi. Po miesiącu nie było już śladu waśni, choć, oczywiście, mały żal pozostał. A kiedy w lipcu minął rok od całego zajścia, nikt nawet o tym sobie nie przypomniał.

 

Dlaczego takie pojednanie nie może mieć miejsca także wśród Astrobraci? Czy może rolę odgrywa tu wiek, bo mój przypadek dotyczy w sumie ludzi młodszych, choć także nie jakiś dzieciaków.

 

Tak sobie tylko pogdybałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawych rzeczy sie dowiedzialem :D Nie mialem pojecia, ze sa jakies dwie strony i do tego obrzucaja sie blotem. Nie obchodzi mnie tez dlaczego tak jest, ja tu tylko sprzatam. Chcialem tylko powiedziec, ze nie widze nic zlego w tym, ze sa dwa fora. Nawet mysle, ze tak jest lepiej. Polska jest 40-milionowym krajem, milosnikow astronomii szybko przybywa, i gdyby bylo tylko jedno forum, to za jakis czas na samo tylko pobierzne przewertowanie tematow trzeba by poswiecac duzo za duzo czasu. W Stanach maja nie dwa, ale pewnie dziesiatki powaznych for (czy forumow - jak to sie odmienia?) i jest OK.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek - masz racje. Ale w tym wypadku nie chodzi stricte o forum, adres, czy engine. Chodzi o ludzi, ktorzy kiedys byli razem, teraz juz nie sa i do tego bardzo sie nienawidza (oczywiscie nie mowie o wszystkich, ale niestety glownie od nich zalezy "uklad"). Jak slusznie napisal Lemarc - przynaleznosc partyjna jest dla niektorych najwazniejsza. Po wymianie korespondencji z "druga strona" dzisiaj chyba oficjalnie wewnatrz siebie zakoncze temat. Szkoda, ale co zrobic... Tak wiec chyba nadzieje, na to ze mozemy jeszcze tworzyc jedna grupe astro-pasjonatow sa marzeniem scietej glowy.

 

Mam nadzieje, ze wiekszosc osob potrafi sama wyciagac wnioski i nie patrzy slepo w oczy "liderow". Bo jak to w zyciu i polityce bywa - sprawa tyczy sie kilku osob, a reszta moze sie przygladac i stac "w rozkroku", albo nalezec do partii. Dla mnie temat (niestety) skonczony. Obiecalem sobie, ze juz sie nigdy w tej kwestii nie wypowiem - mam szczera nadzieje, ze bede na tyle silny, aby sobie dotrzymac obietnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziesiatki powaznych for (czy forumow - jak to sie odmienia?)  

Pozdr.

 

Według słownika języka polskiego słowo "forum" nie ma liczby mnogiej, czyli jakkolwiek byś się natężał, wychodzi zawsze: forum. Jedno forum - pięć forum itd...

Ja też z rozpędu pisałem czasami "forów", ale już nie będę :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziesiatki powaznych for (czy forumow - jak to sie odmienia?)  

Pozdr.

 

Według słownika języka polskiego słowo "forum" nie ma liczby mnogiej, czyli jakkolwiek byś się natężał, wychodzi zawsze: forum. Jedno forum - pięć forum itd...

Ja też z rozpędu pisałem czasami "forów", ale już nie będę :roll: .

 

Dziwny ten jezyk. Jezeli "forum" sie nie odmienia, to podobnie nie powinny sie odmieniac inne slowa obcego pochodzenia konczoce sie na -um, np. minimum, albo optimum. A sie odmieniaja :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w liczbie mnogiej:  fora - forów.

 

Sprawdziłem bo tez miałem problem. Dokładnie tak podaje Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN (Wydawnictwo naukowe PWN - Warszawa 2000)

 

No dajcie spokój!! Czy to oznacza, że mam wyrzucić swój trzytomowy słownik języka polskiego PWN? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam słownik dopuszcza odmianę "radio", tzn radia. Cytat dosłowny - "Ma w domu pięć radiów" - dla mnie szok.

Widocznie jest taka ogólna tendencja :D

 

No właśnie, ale na początku jest określenie: zwykle bez liczby mnogiej. Widać słowniki dostosowują się do niewiedzy w narodzie. Ciekaw jestem kiedy będzie można pisać: chmóry?

 

Mirek - kiedyś można było też powiedzieć - mam pięć tranzystorów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora są dla mnie OK.

 

Gorzej radiów. Słownik dopuszcza czyli wolno tak powiedzieć, ale jak dla mnie nie można.

To bardzo dziwna sprawka bo jedyny przypadek że wolno coś robić ale nie można. Pełno dookoła rzeczy których robić nie wolno ale można. :Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.