Skocz do zawartości

I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych Niepołomice


Rekomendowane odpowiedzi

Jak było 2 dnia?

Czy konkursowe filmy będą gdzieś w sieci?

Generalnie było super :) Prezentacja filmów trwała jakieś 2 godziny, potem przerwa i ogłoszenie wyników. Szkoda, że straciłeś filmy, bo było kilka perełek :) Ale tak, jak piszą na stronie PTMA, część z nich będzie opublikowana.

BlackAdder, też byłeś z nami?

 

Jeśli dobrze łączę fakty, to drugie miejsce zajął również nasz forumowy kolega, Skiba.

 

Ja natomiast mam wyróżnienie. Niestety pokonanie Lokiego jest na razie poza moim zasięgiem, ale już obmyślam strategię działania na przyszły rok :)

 

Dzięki :) Nie tylko nikona :)

Faktycznie, był też Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam wyróżnienie. Niestety pokonanie Lokiego jest na razie poza moim zasięgiem, ale już obmyślam strategię działania na przyszły rok :)

 

Nie przesadzaj. Dobry pomysł i cały splendor i sława będą twoje :)

Poza tym Jury bywa nieobliczalne i chodzi swoimi ścieżkami. Ja bym wybrał inaczej kolejność nagrodzonych filmów.

 

Tak się prezentowały zgłoszone przeze mnie film.

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem, byłem :) To ten gościu co Ci gratulował super dokładnego złożenia Księżyca (Zaćmienie) na tle gwiazd :D

Był taki jeden :) Szkoda, że w czasie festiwalu się nie wiedziało, kto jest kim.

Nie przesadzaj. Dobry pomysł i cały splendor i sława będą twoje :)

Poza tym Jury bywa nieobliczalne i chodzi swoimi ścieżkami. Ja bym wybrał inaczej kolejność nagrodzonych filmów.

U mnie brakuje dwóch rzeczy. Lepszego pomysłu na kadry i mniej szumiącej matrycy :) Nie wiem, który problem będzie trudniej rozwiązać :)

 

Co do oceniania masz rację, ale tak jest chyba wszędzie. Jeśli chodzi o Twoje filmy, to moim zdaniem powinien wygrać ten drugi :) W pierwszym trochę za mało gwiazd widać, Księżyc chyba jasno świecił. Choć z drugiej strony dzięki temu widać lepiej krajobrazy.

 

Mam do Ciebie jedno pytanie. Jak robiłeś ujęcia, gdzie zapada zmrok, jak w drugim filmie? Zapewne musiałeś zmieniać ekspozycję w czasie serii. Jak to realizowałeś i czy potem robiłeś jakieś programowe dopasowania jasności?

 

Też wstawię moje filmiki.

Pierwszy już prezentowałem na forum w wątku o zaćmieniu:

Natomiast drugi (ten wyróżniony) to nawa produkcja, specjalnie na potrzeby festiwalu. To taka kompilacja zdjęć z różnych lat. Zasadniczo, to robiłem co jakiś czas jakiegoś timelapsa i potem siedział mi na dysku. Na wieść o konkursie postanowiłem zrobić z nich wreszcie pożytek :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki jeden :) Szkoda, że w czasie festiwalu się nie wiedziało, kto jest kim.

U mnie brakuje dwóch rzeczy. Lepszego pomysłu na kadry i mniej szumiącej matrycy :) Nie wiem, który problem będzie trudniej rozwiązać :)

 

Co do oceniania masz rację, ale tak jest chyba wszędzie. Jeśli chodzi o Twoje filmy, to moim zdaniem powinien wygrać ten drugi :) W pierwszym trochę za mało gwiazd widać, Księżyc chyba jasno świecił. Choć z drugiej strony dzięki temu widać lepiej krajobrazy.

 

Mam do Ciebie jedno pytanie. Jak robiłeś ujęcia, gdzie zapada zmrok, jak w drugim filmie? Zapewne musiałeś zmieniać ekspozycję w czasie serii. Jak to realizowałeś i czy potem robiłeś jakieś programowe dopasowania jasności?

 

Co do szumiącej matrycy to nie ma co dramatyzować tylko trzeba fotografować timelapsy w odpowiednich warunkach. Jak sam zauważyłeś Księżyc mocno pomaga w doświetleniu kadru i zmniejszeniu szumów.

 

Przy przejściach dzień/noc trzeba zmieniać ekspozycję. Jest na to kilka sposobów. Wpisz w wyszukiwarkę "holy grail timelapse".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.