Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :)

Czy  bryła, widoczna na zdjęciach może być meteorytem? Nie posiadam potrzebnej wiedzy w tej materii, może będziecie w stanie mi pomóc.

Bryła jest ciężka, lekko przyciąga metalowe przedmioty. Znaleziona przez mojego tatę kilka lat temu w okolicach Warszawy.  

Z góry dziękuję za odpowiedzi

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Edytowane przez Matros666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, znalazłam w polnej glebie, a ponieważ ich struktura jest nader niespotykana proszę o oceny i komentarze. Kamienie są ciężkie, pierwszy połyskuje metalicznymi ziarenkami podobnymi połyskiem i barwą do niklu, jest b. kruchy, drugi jest twardy i tak jak widać na czwartym i piątym zdjęciu wykazuje rudawe zabarwienie na obrzeżach odpęknięcia. Obydwa kamienie nie wykazują magnetyzmu, pozdrawiam, KF.

P1010529.JPG

P1010530.JPG

P1010531.JPG

P1010532.JPG

P1010533a.JPG

P1010534a.JPG

P1010536a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Czy ten ciekawy kamień może być meteorytem? Jeżeli nie, wtedy  chętnie dowiem się czym według Was może być.

Posiada charakterystyczne żłobienia, które według mojej interpretacji mogły powstać w wyniku tarcia w atmosferze w trakcie spadania. 

 

Bryła nie wykazuje właściwości magnetycznych. Waży "na oko" pomiędzy 1-2 kg.Pozdrawiam

 

Film prezentujący znalezisko: 

 

Edytowane przez Matros666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to meteoryt. Wnioskuję po charakterze powierzchni i braku właściwości magnetycznych. Takie bruzdy nigdy nie występują na meteorytach. Tysiące stopni Celsjusza i prędkości rzędu kilkudziesięciu kilometrów na sekundę robią swoje. :) Nie ma tu też ani skorupy obtopieniowej, ani zwietrzeliny. 

 

Musisz szukać pomocy na forum geologicznym. :)

 

Astropozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy znalazł obiekt, którego pochodzenia nie możemy do końca rozgryźć. Wygląda trochę jak jakiś odlew stali, ale przyglądając się mu nie mam co do tego pewności. Magnes się do niego klei. Ma około 17 cm długości i 3 cm grubości. Jeśli to byłby meteoryt, to wydaje się, że jest to jego odłamek, a nie całość. Znaleziony został w szczerym polu. Wysyłam w załącznikach kilka zdjęć. Przedmiot waży około 2 kg.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.