Skocz do zawartości

Losmandy dr 125 guide scope rings - SPÓR ZAKUPOWY


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie Panowie to jest jakaś parodia a ja z takim chamstwem się jeszcze nie spotkałem. Wrzucam kolejnego screena. Mam pytanie czy ja kogoś straszyłem prawnikiem czy chciałem po prostu przy okazji spytać jak wygląda sprawa ze zwrotem towaru używanego?

 

Radzę nie kupować nic od tego Pana bo może to się bardzo źle skończyć dla kupującego.

 

Dodam tylko, że nie jestem pierwszą osobą, która została w tak niekulturalny sposób potraktowana przez Fremdo. Na zwrot nie ma co liczyć.

kulturalny_Pan.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam przeanalizowałem sobie jeszcze raz tą korespondencję, myślę że doszło do niepotrzebnej eskalacji, w której chyba zatarł się trochę jej cel (rozmowy, nie eskalacji ;)). Możliwe że Twój interlokutor może być w jakiś sposób (nad)wrażliwy na konstrukcje "źle to zrobiłeś", "w przeciwnym razie coś Ci zrobię"... - włącza mu się chyba jakiś odruch warunkowy w rodzaju czerwonej lampki "czuję się atakowany - trzeba się odgryźć i to najlepiej mocniej" i na bok idzie "po co to robimy", na rzecz "kto mocniej dowali".

 

W którymś screenie widzę, że fremdo "wyraził prośbę" żebyś udostępnił korespondencję na forum, które jak napisał czyta - po co? Po to żeby poznać naszą opinię? No to chyba większość wypowiada się w tonie "transakcja nieudana, trzeba ją odkręcić" - to zróbcie to.

 

Co proponuję (fremdo jak to czytasz to masz czas na przemyślenie na spokojnie zanim dostaniesz ewentualną wiadomość od Adama): zresetujcie się. Ktoś musi to zrobić pierwszy.

 

"Korespondencja poszła w złym kierunku - wróćmy do początku, bo nie chodzi o to żeby się chandryczyć. Sytuacja jest taka: doszło do nieporozumienia, już nie ważne z czyjej przyczyny - kupiłem rzecz której nie do końca się spodziewałem i której nie potrzebuję. Chcę ją oddać. Czy zgodzisz się na anulowanie transakcji? Ja odeślę obejmy na swój koszt, Ty zwrócisz mi ich cenę, będę stratny o 13,50 zł za przesyłkę".

 

Spróbuj, może tędy droga. Jeśli fremdo nie jest oszustem-naciągaczem, którego jedynym celem jest szybki zysk i pozbycie się sprzętu na zasadzie "reklamacji nie uwzględnia się", to na pewno się zgodzi, jeśli przeczyta to na spokojnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A ja bym przekleił to co zasugerowałem do PW, wysłał do fremdo i czekał na odpowiedź. W przypadku jednoznacznej odmowy można się zastanawiać dalej lub odpuszczać.

Poza tym... 250 zł kwestia względna, dla jednego to mało, a dla drugiego dużo.

 

Maciek a skąd wiesz, że akurat Twój post został źle zrozumiany? ;) Pytanie może zostać retoryczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście dziwi podejście sprzedającego, jesteśmy tak kulturalnym i dojrzałym środowiskiem, że nawet prośba typu "kupiłem pod wpływem chwili, czy mogę się wycofać" z lekkim fochem, ale powinna być rozpatrzona pozytywnie, z rekompensatą finansową za wysyłkę oczywiście.

 

Zyska niewiele, straci sporo na lata, jak ktoś już pisał.

 

Dokładnie tak, nie rozumiem takiego podejścia...tym bardziej że kolega wystawia sporo sprzętu.

Nonsens.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam.

 

Podpisuję się oburącz pod zdaniem kolegów HAMALA i Lysego. Byłem zainteresowany innym sprzętem wystawianym przez Fremdo. Ciągle jest wystawiony tylko na alledrogo. Ale po smutnym doświadczeniu kolegi Adama uważam, że nie warto nawet proponować spotkania w celu obejrzenia sprzętu. Kilka razy kupowałem na Astropolis i Astromaniaku. Zawsze wszystko było ok., Ponieważ jest to forum typowo koleżeńskie uważam, że szczególnie w przypadku, gdy nic nie jest zniszczone czy uszkodzone przez kupującego zwykła kultura osobista wymaga zgody na zwrot towaru. Przecież jakieś nieporozumienie może się zdarzyć nawet, gdy będą zdjęcia.

Pozdrawiam Zbyszek.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A możesz napisać z czego wynika brak takiej możliwości? Dopytuję żeby zrozumieć, "dlaczego nie" :)

 

Adam, ja z fremdo miałem do czynienia raz, osobiście, kupował ode mnie jakiś drobiazg. Pozytywne wrażenie jakie wyniosłem z tego spotkania, zostało w 100% zatarte przez ten incydent, który opisujesz. Myślę, że oboje trochę "nie dopełniliście" tematu, sprzedawca powinien być bardziej precyzyjny, Ty mogłeś dopytać... ale moim zdaniem (niezależnie od litery prawa) racja jest po Twojej stronie. To nie allegro, grupa jakkolwiek niemała, jest hermetyczna. Trzeba się dogadywać a nie zarzucać brak profesjonalizmu, szantaż czy grożenie Ci (tak, z jego strony), że "może się to kiepsko skończyć".

 

Wpisuję imć frendo na swoją prywatną czarną listę. Tak się nie postępuje.

Witam.Dzięki za wpisanie na czarną listę.Nie robi to na mnie żadnego wrażenia,bo nie ja w tym wypadku zawiniłem.Przed tym wpisem na czarną listę wypadało poznać wersję drugiej strony.Tym bardziej,że mieszkasz w Warszawie i byłeś u mnie w domu odniosłeś wrażenie,że chciałem Cię oszukać?Na przyszłość nie spiesz się z osądzaniem kogokolwiek.Ten Tomaszewski już mnie przeprosił za cały ten bajzel na innym forum,a tu albo mu zabrakło odwagi,albo się wstydzi.Ale nie zdejmuj mnie z tej listy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za wpisanie na czarną listę.Nie robi to na mnie żadnego wrażenia,bo nie ja w tym wypadku zawiniłem.Przed tym wpisem na czarną listę wypadało poznać wersję drugiej strony.Tym bardziej,że mieszkasz w Warszawie i byłeś u mnie w domu odniosłeś wrażenie,że chciałem Cię oszukać?Na przyszłość nie spiesz się z osądzaniem kogokolwiek.Ten Tomaszewski już mnie przeprosił za cały ten bajzel na innym forum,a tu albo mu zabrakło odwagi,albo się wstydzi.Ale nie zdejmuj mnie z tej listy.Pozdrawiam

 

 

Abstrahując od tego jak potoczyła się ta cała historia, co stało na przeszkodzie aby jak się tylko zorientowałeś, że nabywca jest jednak rozczarowany zakupem odkręcić całą transakcję i wystawić części ponownie ? Kliknął KUP TERAZ i nie miałeś już odwrotu ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za wpisanie na czarną listę.Nie robi to na mnie żadnego wrażenia,bo nie ja w tym wypadku zawiniłem.

Nie ma za co, poza tym nie miało to na Tobie robić wrażenia.

 

Przed tym wpisem na czarną listę wypadało poznać wersję drugiej strony.Tym bardziej,że mieszkasz w Warszawie i byłeś u mnie w domu odniosłeś wrażenie,że chciałem Cię oszukać?

Absolutnie nie! Podkreślam jeszcze raz: miło się rozmawiało, wszystko było perfect, włącznie z pomocą znalezienia miejsca do zaparkowania! :)

 

Na przyszłość nie spiesz się z osądzaniem kogokolwiek.Ten Tomaszewski już mnie przeprosił za cały ten bajzel na innym forum,a tu albo mu zabrakło odwagi,albo się wstydzi.

No właśnie fremdo rzecz w tym, że moja ocena nie opiera się jedynie na tym incydencie. Chociaż gdybym miał się tylko tym kierować, to ta korespondencja naprawdę mówi wiele - i nie piszę tego z satysfakcją ale ze smutkiem..

 

Edit: napiszę to żeby nie było wątpliwości. Tu nie chodzi o to że chciałeś kogoś oszukać - bo zakładam, że nie. Chodzi o Twoje reakcje i podejście do sprawy w momencie pojawienia się problemów.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fremdo wina nie jest po mojej stronie, wybacz. Wszyscy forumowicze pisali, że adaptery wchodzą w skład zestawu a Ty do teraz twierdzisz, że nie mają racji. Przeprosiłem za problem a nie za to, że poczuwam się do jakiejkolwiek winy. Gdybyś od razu przyjął zwrot nie było by sprawy. Zresztą nie jestem pierwszą osobą, która miała problem z jakąś transakcją przeprowadzaną z Twoim udziałem. Ta osoba też jest z Warszawy. Ja wszystkie zwroty zawsze przyjmowałem od razu. Pomijam już fakt, słownictwa jakie używałeś, mężczyźnie w tym wieku nie przystoi.

 

Sprawa została zakończona, ja dostałem pieniążki z powrotem a Fremdo obejmy. Jedyne co mi się nie podoba to czepianie się tego użytkownika mojej osoby (doczepienie się do sprzedaży poszewek i inne osobiste "wycieczki".

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Ten Tomaszewski już mnie przeprosił za cały ten bajzel na innym forum,a tu albo mu zabrakło odwagi,albo się wstydzi.

Znam osobiście Adama Tomaszewskiego od wielu lat i złego słowa o nim nie powiem.

Adam, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu należało oddać kasę od razu i nie byłoby tematu...

 

Giełda na forum słuzy raczej migracji sprzętu , zresztą ile razy się zdarzyło (nie wchodze tu

w kwestię meritum), że nawet kompletny sprzęt był przyjmowany z powrotem bo kupujacemu

coś nie podpasowało..

 

Jesteśmy niewielkim, hermetycznym środowiskiem i nie wypada ani pisac ani nawet gadać na priv

w sposób, który zwyczajnie nie licuje z pieknej dziedziny jaką uprawiamy. Tu nie chodzi nawet o kwestię

finansową tylko o zwykłe zachowanie kultury w kontaktach. Rozumiem że nerwy poniosły, ok.

Mam nadzieję, że kolega Fremdo trochę się zreflektuje jak emocje opadną i w nowym lepszym stylu dołączy

do nas - i tak byłoby najlepiej. I w zasadzie tego życzę.

No i to tyle... :)

 

BTW - znowu chmurwy weekendowe...

 

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.