Skocz do zawartości

Kupie teleskop


Kamil271

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam jestem nowy na forum :-) Moja dziewczyna interesuje się astronomią miała kiedyś teleskop i mamy zamiar kupić kolejny. Kupię teleskop do około 2000 tysiące złoty. Poproszę o opinię porady i fajnie by było kogoś z dolnegośląska poznać. Pozdrawiam

Edytowane przez Kamil271
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi z dala od miasta mam duże podwórko i zawsze moge gdzieś skoczyć na pole albo łąkę mam duże kombi więc nie ma problemu z przewozem :-) na początek wiadomo US ale wiem że szybko się nudzi i chce się zajrzeć głębiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i pozdrawiam jestem nowy na forum :-) Moja dziewczyna interesuje się astronomią miała kiedyś teleskop i mamy zamiar kupić kolejny. Kupię teleskop do około 2000 tysiące złoty. Poproszę o opinię porady i fajnie by było kogoś z dolnegośląska poznać. Pozdrawiam

 

Witaj, ja chcę sprzedać: Sky-Watcher BKP200 EQ5 z napędem GoTo - absolutnie nowy, z papierami ze sklepu (Teleskopy.pl). Oddam za 3500.

Pozdrawiam!

MABAK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teleskop Go 10" 254/1000 mm f4 byłby dobry?

 

Powiem tak, zależy do czego :-). Poczytaj...

To bardzo jasny teleskop = bardzo wymagający pod względem okularów. Ja bym go sobie nie kupił.

Poza tym za mało szczegółów podajesz.

Wydaje mi się, że nie za bardzo wiesz co chcesz z tym teleskopem robić. Czy obserwace, czy astrofoto. To ostatnie wymaga mnóstawa czasu...

Kup Sky-Watcher 8" / 1200 na dobsonie do obserwacji.

Jak zabawa się spodoba, kombinuj dalej.

To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się kupić tuby do wszystkiego. Jak chcecie skupić się głównie na US, to polecałbym jakiegoś maksutova, mniej więcej w budżecie może Mak 150 (ogniskowa 1800mm f/12) na EQ3-3 by się zmieścił używany. Ten sprzęt jest świetny do US, ale DS... to już gorzej. Bo ciemny.

 

Więc raczej Synta 10" na dobsonie (1200mm f/4.7) - i w budżecie (na naszym forum ktoś sprzedaje, na astromaniak.pl również), tym sprzętem można całkiem rozsądnie popatrzeć na Księżyc, detal na planetach (Jowisz, Saturn, Mars) wypatrzeć no i pod ciemnym niebem DS też już coś sporo pokażą. Foto można pstryknąć US, a jak się zarazisz astrofoto to będzie trzeba sięgnąć do portfela nieco głębiej na zupełnie inny setup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum wszystkich !

 

Mam do sprzedania teleskop Dobson 8 Standard ,stan prawie nowy, tylko kilka razy użyty, 100% sprawny, 100% skolimowany ,w zestawie dodatkowy okular Celestron Omni 6 mm + soczewka odwracająca obraz ,cena do negocjacji ,jestem z Dolnego Śląska jakby to miało znaczenie, Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.