Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. poinformowalem slubna, ze moze sie dzis spodziewac niewielkiej inwazji. Z hewel'em nawiazalismy juz kontakt, za chwile wykrece pare telefonow do pozostalych udzialowcow watku. Jakby byl jeszcze ktos chetny to prosze tutaj o sygnal.

 

Z okazji sniegow na polach i braku innych propozycji mysle, ze jedyna sensowna pomyslem bedzie moja posesja. Zapewniam prad i kubek czegos goracego. Miejscowka to rejon Zalesia Gornego pod Warszawa. Jak ktos jedzie pierwszy raz, to albo dam telefonicznie namiary, albo zmowimy sie gdzies po drodze. Start w okolicach 20.00 (wczesniej nie dotre). I maly minus imprezy, W odleglosci 50m od miejsca obserwacji, bedziemy mieli sodowke (a na ziemi lezy bialy snieg). Wiec nie spodziewajcie sie tam nieba na ktorym HiHotki i M31 widac golym okiem - bywa, ale na pewno nie dzis.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. poinformowalem slubna, ze moze sie dzis spodziewac niewielkiej inwazji. Z hewel'em nawiazalismy juz kontakt, za chwile wykrece pare telefonow do pozostalych udzialowcow watku. Jakby byl jeszcze ktos chetny to prosze tutaj o sygnal.

 

Z okazji sniegow na polach i braku innych propozycji mysle, ze jedyna sensowna pomyslem bedzie moja posesja. Zapewniam prad i kubek czegos goracego. Miejscowka to rejon Zalesia Gornego pod Warszawa. Jak ktos jedzie pierwszy raz, to albo dam telefonicznie namiary, albo zmowimy sie gdzies po drodze. Start w okolicach 20.00 (wczesniej nie dotre). I maly minus imprezy, W odleglosci 50m od miejsca obserwacji, bedziemy mieli sodowke (a na ziemi lezy bialy snieg). Wiec nie spodziewajcie sie tam nieba na ktorym HiHotki i M31 widac golym okiem - bywa, ale na pewno nie dzis.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ok. To czekam na info czy jest jakas zbiórka po drodze czy tez kazdy samemu śmiga. Hans, mógłbyś tylko podać, w okolicach którego numerka na mapkach z działu download jest Twoja kwatera? I ew. adres na priva ( kobieta sie niepokoi ze gdzies po nocy sie bede włóczył... :szczerbaty::szczerbaty:

Od 1815 jestem gotowy do działania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To czekam na info czy jest jakas zbiórka po drodze czy tez kazdy samemu śmiga. Hans, mógłbyś tylko podać, w okolicach którego numerka na mapkach z działu download jest Twoja kwatera? I ew. adres na priva ( kobieta sie niepokoi ze gdzies po nocy sie bede włóczył... :szczerbaty::szczerbaty:

Od 1815 jestem gotowy do działania.

Pozdrawiam.

 

To ja sie moge z toba zabrac z miasta. Ja pokazesz moja facjate swojej kobiecie to przekona ja ze nie idziesz na podryw, a ja za ciepla kabine samochodu odwdziecze sie pilotowaniem. ;)

 

Zadzwonie w okolicach 17.00.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie moge z toba zabrac z miasta. Ja pokazesz moja facjate swojej kobiecie to przekona ja ze nie idziesz na podryw, a ja za ciepla kabine samochodu odwdziecze sie pilotowaniem. ;)

 

Zadzwonie w okolicach 17.00.

 

Pozdrawiam.

 

 

OK, tak bedzie najlepiej. Własnie meczylem mape...chyba bym do jutra nie dojechal. czekam na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda dziś nie moge pojechać(zresztą mójemu Ojcu pomysł się podobał) Ale siostra chce pujść na premiere harrego pottera wiec ojciec jest ugotowany i transportu i opieki niemam : (

Życze pogodnego nieba iudanych obserwacji

 

Pozdrawiam(Moze następnym razem się uda)

KamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad do Hansa w piątek 27.01 zakończony bez odmrożeń :szczerbaty: , pomimo mgiełki Saturn powalił mnie na glebę i spać nie mogłem z wrażenia ( moze dlatego ze było to moje pierwsze lookniecie w telepa).Temperatura otoczenia dość szybko wygrała jednak z zapałem (wygrała bitwę, nie wojnę :D ) i po dwóch godzinach lookania (ok 22) postanowiliśmy zmykać do domów. Hans, Leszek - dzięki za wspólne obserwowanie.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaladowalem sprzet do domu (chlip, kochany montazyk ostatni raz walczyl na mej polance) termometr radosnie wskazal -23*C. Tuba newtona pokryta byla od zawnatrz milimetrowa warstwa lodu, baterie w laserpointerku wyzionely ducha, a najgorsze jest to, ze im pozniej/zimniej bylo, tym lepsze robily sie warunki do obserwacji. W sumie warunki jednak byly mizerne - mgielka.

 

Tej nocy padlo niewiele:

 

27/28.0`.2006 , 20.00 - 22.00 , 150/620 & 100/1000 , MIE/DST ,M31 / M81&82 / M45 / M42 / M35 / M36 / M37 / M38 / M44 / NGC884&NGC869 / SATURN

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarze dla osob ktore zdecydowaly sie odebrac ode mnie na podwarszawskich zlotach, sa juz w moim posiadaniu (2 szt.). Poniewaz pogoda podla i nie zanosi sie w najblizszym czasie na poprawe, to prosze o kontakt. Codziennie przedzieram sie przez cala Warszawe i moze komus bedzie po drodze sie spotkac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Udzielam się z reguły na zaprzyjaźnionym astro4u pod tym samym nickiem.

Niedawno kupiłem montarz paralaktyczny EQ 3-2 i nie bardzo wiem jak sie nim posługiwać. Prawdę mówiąc nie jestem przekonany, czy dobrze skręciłem wszystko, dlatego, jeśli ktoś planuje spędzić w najbliższy weekend którąś nockę na astro (tym bardziej, że chyba się przejaśnia), to bardzo chętnie bym się przyłączył. Nie bardzo wiem jak to ustrojstwo obsługiwać i jak podłącza sie aparat i teleskopy. Chętnie bym obejrzał na żywo. Bybym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, ja zdgłaszam się do tych obserwacji, tzn. ja nastawiam się na jakąś fotkę komety. Szczerze powiedziawszy to myślałem o takim wypadzie w środku tygodnia bo pogoda nie dopisuje i myslałem, że może Ciebie da się gdzieś wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku tygodnia? Hmmm... A kiedy dokladnie? Dzisiaj? Na ktora i gdzie? U mnie moze byc problem z tak niskim, wschodnim horyzontem.

 

Pozdrawiam.

 

Może być dzisiaj ale problem mam taki, że nie znam tutaj odpowiedniego miejca. Myślałem, że może jedno z miejsc, które Ty masz na południu by się nadało do tego. A może ktoś inny ma coś do zaproponowania, tzn. jakieś fajne miejsce na obserwację kometki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejscowki z dobrym (niskim i wzglednie ciemnym) wschodnim horyzontem, tylko jest jeden problem. Na polach ciagle zalega snieg do kolan i moze byc niejaki problem z logistyka (zakopiemy sie jak nic). Dysponuje ktos kwalkiem odsniezonego placu z czarnym wschodnim horyzontem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj to raczej nic z tego nie bedzie.

 

1.JPG

 

Niemniej moj akces aktualny. Jak bedzie pogoda, to ja bym sie z checia wyrwal, jezeli ktos dysponuje rozsadna miejscowka na ktora da sie wjechac.

 

Pozdrawiam.

 

Gdybym wskoczył na forum wcześniej to na dziś miałbym chętkę ,przecież niebo było u Ciebie wieczorkiem przewspaniałe.

A tak wróciłem do domu i chmury. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wskoczył na forum wcześniej to na dziś miałbym chętkę ,przecież niebo było u Ciebie wieczorkiem przewspaniałe.

A tak wróciłem do domu i chmury. :Salut:

 

Darek, z tego wykresu to wynika zupełnie coś innego. Nie mniej ICM jest do bani, bo nad Warszawą od wczoraj jest czyste niebo.

 

Hans, chyba czas na męskie decyzje, jeśli nie ruszymy tyłków, nie oglądając się wcześniej na ICM do z komety zostaną nam tylko zdjecia kolegów do oglądania. Chyba czas na męskie decyzje, bo jak na razie pogoda utrzymuje się jak złoto.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to w SN tak, ze o 4.30 kometa bedzie 10* nad wschodnim horyzontem. Mamy wiec ok. 30min. na focenie i ok. 1h na obserwacje wizualne. Ja mam tylko lornetke, ktora moge zostawic w samochodzie i bedzie schlodzona na wypad. Kometa jest tuz pod tlowiem Delfinka, wiec w okolicach niezbyt jasnych gwiazd, jezeli wziasc pod uwage wys. nad linia gleby. Pytanie za 10pkt. Ile stopni zaslania sciana lasu widoczna z odleglosci 150m??? Jezeli mniej niz 10* to mam miejscowke na ktora mozemy udezac. Nasze stare zasniezone miejsce, ale jest tam kawalek pseudo-parkingu, na ktory mozna zjechac z szosy. Potem odsunac sie z 50m od szosy i mozna cos kombinowac. W domu musze byc spowrotem przed 6.00 wiec zakoncze obserwacje max 5.30. (o ile udamy sie na nasza standardowa miejscowke w Lbiskach).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Michałe Kałużnym i wydaje się, że ten las da się przeżyć. On jak focił swoją kometę to las miał od siebie jakieś 400m, zresztą kometa musi być ciut nad horyzontem bo jesli będzie tak nisko to i tak się nie przebije przez atmosferę. Ale ejst jeszcze coś, właśnie na gg rozmawiałem z Przemasem i on twierdzi, że focenie można robić conajwyżej do 4:20, może 4:30 (kometa Przemka i Czarka

Podsumowując, po prostu wydaje mi się, że należy uderzyć dzisiaj i zobaczyć co z tego wyjdzie. Może ktoś sie jeszcze do nas przyłączy jak w każdym razie nastawim się na ten wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To ja nastawiam budzik na 03.40. Ubieram sie cieplo (temp odczuwalna bedzie oscylowac w okolicach -20*) i o 4.00 jutro rano jestem na naszym polu obserwacyjnym w Lbiskach. Jak dojechac? W Piasecznie skrecic na Zalesie dolne>Gloskow>Golkow (ul. Pod bateriami albo jakos tak). Miedzy Zalesiem dolnym, a Gloskowem skrecic w lewo na Jazgarzew. Minac kilka ciasnych zygzakow, mostek, kosciol po prawej i skrzyzowanie (jechac na wprost). Minac wies Łbiska wraz z kompleksem klasztornym i ruszyc dalej na wprost. Jestescie na miejscu (prawie). Szosa mozecie dojechac do rozwidlenia gdzie mozna udezyc w polna na placowke standardowa (uwaga gleboki snieg - nie zakopac sie), lub dalej glowna w lewo, kolejny zakret w prawo i dojechac do sciany lasu. Tam jest mini-parking i da sie schowac samochodem z szosy. Ja stane gdzies tam i wyturlam sie z lorneta w snieg. Komorczaka bede mial przy sobie jakby co.

 

Mysle, ze do 5.00 wytrzymam, a potem sie zwine.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jak wstane i zobacze chmurwy, to nigdzie oczywiscie nie wylaze.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.