Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest spora szansa na piekna pogode w najblizsze weekendowe noce.

 

Z piatku na sobote bede w okolicach Wroclawia, ale z soboty na niedziele bede juz na starych smieciach.

Z checia wypadl bym na Marsa na nasze stale pole (Okolice Łbisk pod Piasecznem). Mozemy tez zrobic wielka sesje foto, z Marsem w postaci modela, z mojej posesji. Dzis jestem w sieci do ok. 21.00. Potem bedzie mnie mozna lapac tylko telefonicznie.

 

Jezeli sa chetni to zapraszam, moge sie tez dolaczyc do kogos na niedaleki wypad w okolicach Warszawy. Ze swojej strony zabiore N6F4, R4F10 i okularki rozmaite. Gdybysmy zdecydowali sie na focenie, to mam na posesji prunt, pare miejsc parkingowych, kociolek i niezbedne sanitariaty. Dojazd do mnie mozna zlazec w tym dziale, osoby z ktorymi juz obserwowalem maja kontakt. Jezeli bylby ktos chetny, a nie obserwowal nigdy ze mna to prosze o info w tym watku lub na PW, przesle tel. i dogadamy sie. Jest szansa na minizlocik w kilkanascie osob i przekroj sprzetu od 4" refraktorow i makow, poprzez male APO, az po srednie, duze i bardzo duze (taurusowate) newtony. Pewnie znajdzie sie tez cos z bino...

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Informuję żę zostały poczynione pierwsze kroki aby spotkać się w piątek 28.10. na stałej miejscówce na polu... z mojej strony pełen samochód zapaleńców i 3-4 teleskopy, impreza zacznie się ok 19... i potrwa góra do północy (no co ? studiują niektórzy w sobotę... ) :Beer:

 

Pozdrawiam, Piort

0-502-153-156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dzisiejsze obserwacje (28.10) Zaczynamy o 18.30 za Piasecznem... Osoby zainteresowne proszę o kontakt telefoniczny lub na priv. Z mojej strony nie oferuję transportu bo mam już pełne obłożenie... ale zapraszam innych zmotoryzowanych do wspólnych bojów...

 

Piort 502-153-156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z kolei ja jadę na Obserwy do Ostrołęki, tam to jest niebo!! Muszę przyznać że odkryłem wczoraj konkurencyjną dla Hansowej :Salut: miejscówkę - tym razem w puszczy Kampinoskiej - super niebo, bardzo słaba łuna od Wa-wy na wszchodzie i żadnych świateł wokół !! Trzech z nas widziało 6 mag. (autosugestia??) W każdym razie ciemno - widziałem po raz pierwszy Veila !!

 

Moje najbliższe plany obserwacyjne celują w noc z niedzieli/poniedziałek lub z poniedziałku/wtorek - chętnie się spotkam z kimś na polu! Piszcie!

 

Pozdrawiam, Piort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam niezla czkawke sumienia. Nagonilem ludzi do obserwacji, a sam utknalem w pociagu z Wrocka i do domu dotarlem tuz przed polnoca :angry: Zanim sie rozpakowalem i umylem po 12h w podrozy byla 1 am i za cholere nie mialem sil ruszyc w pole. Niemniej odespalem swoje i dzisiaj z roboty wychodze ok. 17. Wiec jestem gotow na sesyjke. Uwaga jest cholernie zimno. Termomer pokazuje niby niewiele ponizej zera, ale po 2-3 godzinach nie czujesz konczyn. W Kliczkowie pod Wroclawiem gdzie spedzilem nocke z piatku na sobote udalo mi sie dopasc BPC10x50 sporo NGCow i niesamowita M33. Jestem w szoku co dobre niebo potrafi pokazac w takim malenstwie.

 

Namiary macie. Jak ktos chetny sie odezwie rusze na pole, jak nie bedzie chetnych rozstawie sie na podworku, coby co jakies pol godziny wpasc do domu na 5 min. rozgrzewki.

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po lookanku. Niebo oceniam na DST+ (cos zwiewnego welonowatego wisialo jednak w powietrzu) Temperaturka caly czas oscylowala nieco powyzej zera. Poza Marsem podgladalismy M42, Kraba, Sowe, M45, Urana, M27, M81/82, M33, HiHotki, Taka fajna gromadke otwarta z mini NGCem w tle w bliznietach, Saturna, M78 (ktora na poczatku wialem za kulke - ale wtopa :szczerbaty: ) M57 i kilka innych klaczkow ktorych teraz nie pamietam. Na sto procent mielismy jednak poza Marsem dodatkowa ekstra-atrakcje. Dwa super jasne kolorowe bolidy (Geminidy). Takie zjawisko widzialem do tej pory jedynie kilka razy. Dziekuje wszystkim za wspolne obserwacje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans ,opuszczasz się w opowieściach ,a gdzie smaczki na które wszyscy czekamy.

ps.

Ja dodam iż pojechałem wczoraj na obserwacje z taurusem do chochołowskij i .....

po rozłożeniu towaru okazało się że zapomniałem prętów kratownicy. :Boink:

Skończyło się na łapaniu bolidów rybim okiem.

Nawet lornetki nie zabrałem a niebo było takie że zerkaniem można było dostrzec m33. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans nie osłabił się w opisach..... o nie !

Na obserwacjach padały takie teksty że tylko szkoda że ich nie nagraliśmy...

 

Myślę że jak przytoczę to nikt się nie obrazi ;)...

 

Hans (przechodząc do obserwacji M1) : "Dobra,to teraz zgwałce Kraba !!"

 

Pozdro...

 

ps. Jak ktoś coś jeszcze pamięta to pisać! (było coś z eskimosem chyba?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od pewnego czasu poszukuje ludzi zajmujących się astronomią z okolic Otwocka( 40tys. miasto na płd-wsh od Warszawy).

Wiec jak ktoś mieszkał by niedaleko i miał ochotę na małe lookanko to proszę o kontakt.

 

A i jeszcze trochę spraw technicznych czemu niema wyszukiwarki użytkowników po miejscu zamieszkania ?.

 

 

Pozdrawiam

KamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze nie zabardzo. Bo jeszcze dskwiera mi niepełnoletność i tak wiesz do obcych ludzi na noc pojecać. :szczerbaty: .

Chyba że bede mógł z ojcem wpaść ? A i dużo was tam jest ?

 

Pozdrawiam KamilM

P.S

(Zdjęcie w Avatarze jest właśnie zaraz obok wisły... Gdyby tak Był tam most...eh...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.