Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam Państwa,

 

Jestem tu nowy, jak widać. Jeśli można, chciałbym zgłosić swoją chęć udziału w jakimś wypadzie na obserwacje. Próbuję zdecydować się na teleskop od ładnych paru lat, studiuję temat, waham się między rozsuwanym SK 8", a Mak 127, ale nigdy nie miałem okazji popatrzeć przez żaden teleskop, ani zobaczyć jak się z nim obcuje, wyciąga z auta, składa, kolimuje, celuje, itp. itd., gdyby ktoś był chętny dać mi popatrzeć na to wszystko, byłbym szalenie wdzięczny.

 

Dzięki i pozdrawiam

Marcin, Sopot.

 

PS. nie zauważyłem tzw. powitalni, proszę mi wybaczyć, jeśli jest, a ją przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od jakiegoś czasu miałem przerwę w praktykowaniu naszego hobby i właśnie zastanawiam się nad odkurzeniem gratów ;) Jakieś spotkanie obserwacyjne zapewne podziałałoby mobilizująco. Również włączam obserwowanie wątku.

 

Tylko te Wasze Bliziny to tak patrzę 60 km ode mnie. Miejscówka pewnie niezła, szczególnie w okolicach nowiu. Myślę jednak, że ekipa trójmiejska powinna znaleźć sobie coś bardziej "praktycznego w użyciu" ;)

 

Nie chcę nic sugerować, ale do Kazimierza (swojego czasu wykorzystywanego jako miejscówka obserwacyjna) mam jakieś 15 min. :szczerbaty: Oczywiście wszystkie inne propozycje również mile widzane.

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kazimierza to tylko Jowisza i Księżyc wyłapiesz :szczerbaty: Sprawdź zaświetlenie na google earth, zakładka galeria, nasa , światła uliczne ziemi. Dla nas Bliziny już powoli stają się za jasne, a są o niebo x 5 lepsze od Kazia. Powoli rodzą się myśli o przeniesieniu miejscówki za Zblewo, a to już jest kawałek i pewnie będzie trudniejsza decyzja o jeżdżeniu tam. Dodatkowo większość ekipy to Pruszcz, Tczew, Kowale, Straszyn więc do Blizin mają rzut sportowym beretem. Tylko ja jestem z Moreny - mam 36 km.

Astropozdro.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każda miejscówka jest jakimś tam kompromisem pomiędzy jej dostępnością, a jakością oferowanego nieba. Jedni zadowalają się w miarę częstymi obserwacjami balkonowymi z miasta, inni wolą raz do roku wyjechać w Bieszczady. Hardkorowcy zbierają kilka lat na wyjazd do Namibii ;) Mnie Kazimierz satysfakcjonuje, z wyjątkiem rosy znad okolicznych łąk, która była tam dla mnie większym problemem niż rozświetlone niebo.

 

Ale w tym momencie dla mnie wybór konkretnej miejscówki schodzi na drugi plan, bo najważniejsze jest w ogóle ruszenie się z telepem dokądkolwiek.

 

Jak będzie się coś działo, to może skuszę się i na te Bliziny. Byle nie Zblewo, bo to już dla mnie prawie Bieszczady ;)

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zblewo to ja się piszę, jestem sam w tym łęgu jak palec i nie mam gdzie wyruszyć, wszędzie daleko.

 

Byłem w sklepie Delta Optical w Gdańsku w sobotę, właśnie Pan kupował swojemu synowi teleskop. Przyjechali z Karsina. Po sąsiedzku masz, już nie jesteś sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie ;) Jak coś się dzieje, to oczywiście są tzw. "trudności obiektywne" ;)

 

Od tygodnia jestem na działce u rodziców (Droga Mleczna praktycznie od horyzontu po horyzont). Kredens dostarcza niesamowitych wrażeń :banan: (Pablito powinien jeszcze pamiętać o co chodzi ). Do Blizin mam stąd niestety ok. 100 km, o połoninach nie wspominając.

 

Może przy następnym nowiu? ;)

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale 300km dalej jak chcecie to wpadajcie.

Przepraszam Panie Delta, ale czy już są u Was w sprzedaży nadmuchiwane kapsuły teleportacyjne ??? Wezmę dwie - jedną dla teściowej :-)

 

PS. Ale z pogodą trafiłeś dzisiaj - pozazdrościć.

Edytowane przez Marek Gdańsk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a już myślałem, że będzie mi dane polukać przez Kredensik. Nie masz wyjścia, musisz jechać do Jodłowa ;)

 

Niestety, Pawle, w tym roku jestem uziemiony. Ledwo na jakiś urlop udało mi się wyrwać. Pozostają jedynie okazjonalne wypady, np. do Blizin. Ale jak będę się wybierał, to nie wiem czy nie zabiorę czegoś mniejszego. Po Kredensie w zeszłym tygodniu jeszcze mnie w krzyżu łupie ;)

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Alex, możesz okazjonalnie zajechać na naszą miejscówkę w Dzięcielcu (zasięg 5,5 - 6mag), koło Lęborka (prywatna łąka, której właścicielem jest kolega z pracy).

Jest nas kilka osób z Lęborka i jak są warunki to się zwołujemy i jedziemy.

Z Gdyni jest jakieś 55-60km. Oczywiście inni chętni są mile widziani.

Dysponujemy Newtonami 6", 8" i 12", a także achromatem 6".

Miło jest poznawać nowych ludzi zakręconych tym hobby.

:rolleyes:

 

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne prognozy na noc z czwartku na piątek wyglądają całkiem zachęcająco.

Są jacyś chętni na Bliziny?

 

wstępne na sob-nie są bardziejsze:

 

http://www.accuweather.com/en-us/pl/pomeranian/przywidz/forecast.aspx

 

(choć jutro czy pojutrze może się diametralnie zmienić, jak to ma nieraz w zwyczaju)

 

no i przeważnie do tyry nie trzeba iść w niedzielę rano..

Edytowane przez marcinha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.