Skocz do zawartości

Problem z prowadzeniem neq6


Maro21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z guidingiem , dwie sesje temu 8x480 sek bez problemu ,aż tu nagle wykres szalał poza skalą zarówno dec i ra . Ostatnio podobnie , ale tylko dec.

Pierwsze niskiej co prawda jakości zdjęcie dotyczy prowadzenia m8 , czyli nisko nad horyzontem , drugie m31 ponad 50 st też dość słabo. Co robić? guidnig z szukacza i alccd 5-II .

 

IMAG0280.jpg

IMAG0281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy nic nie było w powietrzu co mogło by zasłonić gwiazdę (chmury)?

2. Czy jasność gwiazdy spadała (może nagle znikła), czy gwiazda była tak samo widoczna cały czas?

3. Czy gwiazda zauważalnie zaczęła ruszać się po ekranie? czy stała w miejscu cały czas?

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przebywales przy montazu caly czas gdy zaczal wariowac?

Czy moze problem pojawai sie po okreslonym czasie od poczatku sesji?

Jakie masz czasy expozycji guidera?

Czy prawidlowo zorientowales chip kamery? Chodzi mi o to ze, gwiazdka poruszajac sie po skosie chipu mogla trafic na zlaczenie 4pixeli i pdh zglupial bo nie widzial w ktorym pixelu ona powinna byc.

 

 

Mimo szczerych checi niestety nic nie widze na zdjeciach.

Postaraj sie nastepnym razem zrobic print screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przebywales przy montazu caly czas gdy zaczal wariowac?

Czy moze problem pojawai sie po okreslonym czasie od poczatku sesji?

Jakie masz czasy expozycji guidera?

Czy prawidlowo zorientowales chip kamery? Chodzi mi o to ze, gwiazdka poruszajac sie po skosie chipu mogla trafic na zlaczenie 4pixeli i pdh zglupial bo nie widzial w ktorym pixelu ona powinna byc.

 

 

Mimo szczerych checi niestety nic nie widze na zdjeciach.

Postaraj sie nastepnym razem zrobic print screen.

 

1. tak

2.nie zauważyłem prawidłowości wcześniej po 2 godzinach , ostatnio po 10 minutach

3. 1sek

4 tego nie sprawdzałem

5. postaram się

dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawidlowo zorientowales chip kamery? Chodzi mi o to ze, gwiazdka poruszajac sie po skosie chipu mogla trafic na zlaczenie 4pixeli i pdh zglupial bo nie widzial w ktorym pixelu ona powinna byc.

 

Guider tak nie działa :)

 

Maro21 kopnąłeś montaż, albo dotknąłeś teleskopu? Drugie zdjęcie wygląda ok, może daleko do ideału, ale niczego nadzwyczajnego na tym wykresie nie ma. A skoro guider się ustabilizował na pierwszym zdjęciu to na pewno nie jest to wina montażu, wygląda mi to na drgania które się pojawiły z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Guider tak nie działa :)

 

Maro21 kopnąłeś montaż, albo dotknąłeś teleskopu? Drugie zdjęcie wygląda ok, może daleko do ideału, ale niczego nadzwyczajnego na tym wykresie nie ma. A skoro guider się ustabilizował na pierwszym zdjęciu to na pewno nie jest to wina montażu, wygląda mi to na drgania które się pojawiły z zewnątrz.

nie dotykałem na pewno , w czwartek zrobię kolejną próbę. Dwie obserwacje temu miałem bardzo dobrą sesję 10 min i 8 min bez problemu , po 8 klatkach magle guding robił wymachy po za skalę . Po przestawieniu dalej klatki 10 min bez poruszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.