Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zapraszam na kolejne oglądactwo. Ostatnio dość nieregularnie, ale zawsze z wielkim zapałem.

 

Wczorajszy wieczór spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Choć atomsfera atmosferyczna sprzyjała mniej. Seeing spokojny, ale gwiazdki rozłaziły się trochę w podnoszącej się mgle. Zasięg nie był jakiś rewelacyjny, a niebo było dośc jasne.

 

Jak już Robert pisał zaczęło od 73P - składniki C i B beproblemowe, ale G i R nic z tego.

Było trochę jasniejszych obiekcików z Lewa. Wrzuciliśmy też Sombrerko.

Przelecieliśmy się przez emkowe gromadki kuliste w Naglerze 7mm przy 230x. Oczywiście M13 rulez, ale także pięknie prezentowała się M3.

Pognębiłem trochę ComaCluster i HerculesCluster. To juz kolejna przymiarka, szkoda że w Bieszczadach akurat wtedy zarosiło mi lusterko. Teraz z kolei były marne szanse na dostrzeżenie tych maleństw.

 

Do zobaczyska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze tak off-topicowo, ale może akurat kogoś zainteresuje coś z tego i będzie miał kawałek czasu i chęci, by posłuchać :)

Otóż zapraszam na koncert :

 

CARMINA BURANA

średniowieczne pieśni z Bedediktbeuren

7.05.2006 (niedziela), godz.19:00

sala wielka Ratusza Miejskiego we Wrocławiu

 

wykonawcy:

Anna Mikołajczyk-Niewiedział

Chór Kamerlany Politechniki Wrocławskiej CONSONANZA

Zespół Tańca Dawnego SERENISSIMA WRATISLAVIA

Zespół Muzyki Dawnej DEKAMERON

 

wstęp wolny

 

post-360-1146730073_thumb.jpg

Edytowane przez spaiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W juwenalia są niezłe koncerty. W Gdańsku na przykład będzie rewelacyjny Asian Dub Foundation.

http://www.scf.gda.pl/index.php?link=program_a

Studenci z całej Polski mają darmowy wstęp. Pozostali śmiertelnicy 20-25 zł na cały dzień.

PS. Jak ktoś lubi będzie też The Rasmus.

UPS. Widzę, że to wrocławski wątek.... Ale Gdańsk nie jest tak daleko.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pilnuję pogody.

Z środy na czwartek icm pokazuje dośc ciekawe niebo. Ale dziura nieduża i nie wiadomo, co się z niej wykluje.

Będzie widać dopiero w środę z rana.

To już ostatki. Potem dwa miechy bez nocy.

 

Stay tuned!

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Był ktoś na tym festiwalu Simcha? tak jak w zeszłym roku, miałam się wybrac i teraz, ale okres kolokwialno-egzaminacyjny nakłania do wyrzeczeń..

Tak jak i rok temu udało mi się wybrać tylko na Klezmerską Hawdalę. Pierwsza połowa ("Saints") doskonali technicznie, ale smucili niemiłosiernie, Druga część za to ("Dobranocz") znakomicie rozbujała widownię.

 

Jeśli masz ochotę posłuchać tego typu muzyki, to przez cały czas odbywają się (nieregularnie) sobotnie koncerty hawdalowe (choć najbliższy, nie wiem czemu, już w czwartek).

 

Na nic więcej nie miałem, niestety, czasu. Warsztaty tańca zawsze mi kolidują z pracą, ale kiedyś się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Wrocławianie! (i ludziska z okolic Wrocławia :) ), może byśmy ustalili jakiś termin

tej wycieczki, na pewno są osoby zinteresowane takim wyjazdem.

 

Jeśli chodzi o termin to raczej jakaś niedziela (wygospodarowanie czasu w sobotę będzie chyba trudniejsze)

załużmy, że byłby to na przykład 9 lipiec

dwa i pół tygodnia żeby ewentualnie ustawić sobie rozkład zajęć

Sesje się skończą, na urlopy chyba jeszcze nie zdążą wszyscy wyjechać...

 

Ja osobiście jestem zainteresowanym, jeżeli są jeszcze jakieś osoby, piszcie w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobożne życzenie celem wysondowania, czy istnieje jakieś zainteresowanie społeczne :)

 

Zakładam, że jeżeli są we Wrocławiu ludki chętne na taki wyjazd, to dadzą znać o sobie w tym wątku, powiedzmy do końca tygodnia.

(nie jest to oczywiście jakaś wiążąca deklaracja)

na dzień dzisiejszy są to:

-Bartolini

-Piotrek_s

-Teha

-BBwro

 

Myślę że ktoś jeszcze będzie zainteresowany... grupa ma mieć maksymalnie 10 osób

 

Następnie w niedzielę wieczorem zamailuję do Angelusa (chyba że się wcześniej odezwie w tym wątku)

Angelus dowie się czy ten termin jest akceptowalny ( + ustalenie szczegółów typu godziny) - jeżeli tak, to jazda - jeżeli nie to będziemy ustalać jakiś inny termin, który będzie również pasował zainteresowanym wycieczką ... i tak w kółko :szczerbaty:

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz zaczyna się o 20:00 (to znaczy chyba studio). Myślę, że ta wycieczka nie potrwa więcej jak 5-6 godzin

(2-3 godziny na podróż w obie strony i powiedzmy 3-4 godziny na miejscu)

Czyli najbardziej optymalną godziną na jaką trzeba by się umówić w instytucie to powiedzmy 11-13 - czyli wyjazd z Wrocławia koło 10-12,a powrót 16-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.