Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Sulistrowice 210-290m npm.

Najwyższa jest cześc powyżej drogi na Sobótka-Tąpadła.

 

Nie masz problemu z dojazdem zimą? Bo to jest jedna z zalet parkingu na Tąpadłach

 

A treningi (nie)kontrolowanych poślizgów przez nagrzanych nastolatków - wadą <_<

Sulistrowice sa w ogole na takim pofalowanym terenie - dolek w srodku, jeszcze w dol w kierunku drogi na sobotke, w gore na wschod i w gore w kierunku zalewu (i moj domek jest praktycznie na szczycie tego pagorka jak sie jedzie w kierunku zalewu).

Co do dojazdu zima to szczerze mowiac w zime tego domku zazwyczaj nie uzywam bo jest zimno a jak sama nazwa wskazuje jest to domek letniskowy, czyli grill, imprezki, blisko wody itd :D Ale z perspektywy astronoma to chyba znalazlem kolejne zastosowanie tego domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... O to chodzi. No ostatnio odprawiłem taniec Wyżu, czyli żeby przypłynął do nas z niską wilgotnością i dobrą pogodą w październiku w nowiu w weekend :szczerbaty: . Tak serio, to chciałbym, żeby w weekend w okolicach nowiu była dobra pogoda, bo nareszcie moglibyśmy się spotkać przy teleskopach na Live.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini, ja się martwię tylko o pogodę , nie o to czy pojade czy nie ;). Musimy dać radę!! :szczerbaty:

 

PS. Jak można wyczyścić zwierciadło główne? Tj. Można użyć sprężarki powietrza, do zdmuchania pyłków? Jak wogóle wykręcić tą tafle szkła i potem wkręcić. Ktoś może powiedzieć? :unsure: I chyba to trzeba robić w białych rekawiczkach

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. PS. Zostaw to lustro.

Zobacz najpierw jak wygląda np.moje lustro. Jak twoje będzie gorsze, to wtedy się decyduj.

Na początek wystarczy Ci duża gruszka gumowa nr 9 do dostania w co drugiej aptece za mniej niż dychę.

 

Moje pierwsze czyszczenie skończyło się koniecznością ponownego napylenia Al. A teraz wiem, że było zupełnie zbędne.

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda impreza się już dawno skończyła, ale mam coś od siebie.

 

Byłem w niedzielę na warsztatach w budynku D. No i tam ludzie zadawali pytania, a taki ziomek im na wszystko odpowiadał. No i ja sie czasem dołączałem, z tym że odpowiadałem ludziom, a nie pytałem się :szczerbaty:. Kilka osób, jak słuchało to co mówiłem to czasem robiło tak :shocked:

 

No ale... Cóż się dziwić jak przychodzą ludzie całkowicie nie znający się na tym :rolleyes:, a w końcu po to są takie wykłady i warsztaty, żeby się czegoś dowiedzieli B)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że tym kolesiem był mgr Jerzy Speil z Dolnośląskiego Obserwatorium Geofizycznego PAN w Książu.

 

Ja również byłem tego dnia na Instytucie ale na wykładach dr Kordylewskiego (b. ciekawy o ksieżycach pyłowych ziemi) i dr Gburka.

 

Zawiodem się nieco co do poniedziałkowych wykładów na które specjalnie urwałem się z lekcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był Jerzy Speil. Fajnie prowadził te warsztaty. Miał cierpliwość do tych, co pytali się nie na temat :szczerbaty: Rozwalił mnie facet, który zapytał się, czy może zaobserwować teorię względności przez lornetkę ^^

Pozdro

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak, faktycznie zawaliliśmy obowiązki wobec kolegów :Boink:. Zmówiliśmy się jakoś tak spontanicznie przez telefon i pojechali... :icon_redface:

 

Więcej sie to nie powtórzy. Nie wiem jak to sie stało, ale nie miałem do Ciebie telefonu.

ALE JUŻ MAM.:icon_confused:

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak dobrowolnie poddać sie karze. :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam i niech się to już więcej nie powtórzy :D:rolleyes:

 

Jak narazie oprócz mnie zgłosił się nowy kolega, który chciałby powalczyć w terenie.

Niestety niezarejestrowałem danych osobowych ze względu na zakłócenia w odbiorze GSM.

Może się wklepie do wątku...

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.