Skocz do zawartości

Lynds Dark Nebula 1251


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Celowałem w tamtym roku, możesz rzucić okiem jeśli chciałbyś innego spojrzenia. Jak patrzę na Twoje to niczego mi nie brakuje. Znam ST8300 i dla mnie jest bardzo dobrze.

 

Oczywiście znam Twoja jak i Macieja pracę - napatrzyłem się również na różne w Internecie - gdybym ich nie znał to może byłbym bardziej zadowolony ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwy jesteś :) Opanowałeś obróbkę z tej kamerki na maxa

 

:g: kurcze to pewnie dlatego że nie wiedziałem że się nie da - a tak właściwie to co masz do kaf8300 - przecież to idealnie uniwersalny detektor a umiarkowane zaświetlenie nawet trochę pomaga oddalić się od szumu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do KAFa, dalej mam i używam :) Po prostu inaczej zbieram materiał, ech.

@wessel - no to miłego :)

 

W rezultaty oczywiście nie wątpię bo prace mówią same za siebie ale czy masz jakieś empiryczne uzasadnienie na to aby nie naświetla klatek tak mocno ?

 

Tu przykładowo naświetlałem klatki 5 min i niespecjalnie mi wyszło to czego oczekiwałem a tu 10 a jakość jest nieporównywalna - to głównie przez to miałem ból głowy bo nie mogłem osiągnąć podobnego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś pozamiejskie niebo RODOS :) Miałem właśnie o to pytać bo chyba widać różnicę w klatkach podmiejskich i tych gdzie LP zaczyna być pomijalne ?

 

Na marginesie. Kiedyś korespondowałem z Włochem nt jego zdjęć uzyskiwanych z kamerki ST8300 lub QSI583. Miał przypiętą do FSQ. Dyskusja byłą o gwiazdkach ale zeszło na poboczne tematy i pytałem się czy długo naświetlane klatki nie powodują problemu dużego ADU. Usłyszałem no wiesz miedzy 8ys a 12tys tak normlnie, no osłabłem. Wyczuł sprawę i zapytał czy aby się nie naczytałem w sieci że przy tym KAFie lepiej nie wychodzić poza pewien poziom. On właśnie stwierdził, że złamie barierę bo ludzi czasem powtarzają bzdury i wyniki były bardzo fajne. Ja już byłem ugruntowany ze swoimi mniej nasyconymi klatkami więc nie podjąłem prób. Twoje prace pokazują ponownie ( dla mnie) że można i nawet czasem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentu nie było specjalnie żadnego. Ja po prostu od początku takie miałem podejście i wydawało mi się że wszyscy tak mają tym bardziej że kilka razy spotkałem się z takim podejściem na rożnych zagranicznych forach To był pseudargument aby robić swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że chodzi tu o to że od pewnego poziomu ADU matryca rejestruje nieliniowo - czy jakoś tak - biorę to przez analogie do zaleceń na wykonywanie flatów - ale to tak na chłopski rozum ;)

 

 

 

Z tą nieliniowością można sobie poradzić regulując GAIN i Offset

 

Ostatnio posiedziałem nad tym tematem (zanim awaria komputera unieruchomiła mój setup)

Opis zagadnienia jest na http://www.astropixel.gr/uploads/7/8/3/5/7835053/scientifically_determining_ccd_gain_and_offset.pdf

Tadeusz Smela wykonał tłumaczenie na swojej stronie: http://www.astro-foto.pl/index.php/astrofotografia-porady/14-gain-offset

 

Ta nieliniowość nie jest powtarzalna i dla każdej matrycy CCD trzeba znaleźć optymalne ustawienia tych parametrów.

 

PS. Fajna fota!

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że chodzi tu o to że od pewnego poziomu ADU matryca rejestruje nieliniowo - czy jakoś tak - biorę to przez analogie do zaleceń na wykonywanie flatów - ale to tak na chłopski rozum ;)

Z testów, które oglądam w necie wyrobiłem sobie zdanie, że dla zdecydowanej większości matryc problem nieliniowości prawie nie istnieje. Jakieś <5% jest nieliniowe. Tak jest na pewno w moim Atiku. Żeby naświetlając DSy dotknąć problemu nieliniowości, to chyba należałoby naświetlać tyle, co HST podczas ultragłębokiego pola Hubblea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.