Skocz do zawartości

Sh2-142 ( NGC 7380) Wizard Nebula HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Wypóbowałem nowy algorym obróbki HST.

Setup: OS Veloce RH200, ATIK ONE 9M, ASA DDM 60 , bez guidingu.

Ha: 18x1200 sek, OIII i SII: 21x1200 sekund. Bin 1 całość.

Prawie wszystko z Warszawy, połowa SII znad basenu w ośrodku "Kraina nad Tanwią" zaraz po pokazie.

5df2a704bd02d4a1280e5e7da9baa496.16536x1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest za mocny kolor. Super wyszło!

 

JaLe - zupełnie nie moja bajka. Wyprane jest to zdjęcie.

 

 

 

Jak zwykle to kwestia gustów, jedni lubią subtelności inni hardcor i o tym nie dyskutuję. Napisałem o stosunku tego co widać w centrum do tego w czym tonie Czarodziej. Gdyby Chuck wycągał i podbijał kolory to ............. sam sobie odpowiedz :)

Żeby zilustrować o czym mówię podbiłem tak na szybko i w sumie byle jak kolory na zdjęciu Chucka :)

podbite.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z gustem się nie dyskutuje - jednym pasuje tak a innym inaczej :-) Na zdjęciu Chucka nie pasuje mi praktyczny brak koloru zielonego (zastąpiony jakby różem), u Maćka jest i fajnie jest zarysowany między tlenem a siarką. Dodatkowo, nawet po saturowaniu wygląda jakby przeleżało parę godzin w pralce.

 

Zdjęcie Chucka ma swój urok, widać więcej "okolicy" czarodzieja, ale to po prostu nie moja wizja, a tej bliższa jest wersja Maćka.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe ja bym spotkał się po środku z tymi wersjami które wrzuciłeś i byłaby kolorystyka idealna :)

 

Powtórzę jeszcze raz (i odnosi się to do wszystkich w tym wątku), nie dyskutuję o wersji kolorystycznej, a tle czyli stosunku Czarodzieja do pyłów.

A Wy swoje pitu pitu :) Jak bym mówił z kompletnymi nowicjuszami - ludzie o co kaman, naprawdę nie rozumiecie czy tylko udajecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor chciał taką kolorystykę i taki kontrast wiec po co w ogóle o tym dyskutować?

 

Są tam drobne mankamenty techniczne (intensywnie niebieskie fragmenty mgławicy, 90% fioletowych gwiazd, źle wtopione gwiazdy w niebieski obszar mgławicy) i raczej na to warto zwrócić uwagę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor chciał taką kolorystykę i taki kontrast wiec po co w ogóle o tym dyskutować?

 

Są tam drobne mankamenty techniczne (intensywnie niebieskie fragmenty mgławicy, 90% fioletowych gwiazd, źle wtopione gwiazdy w niebieski obszar mgławicy) i raczej na to warto zwrócić uwagę.

Ale generalnie: cyt:. "Są tam drobne mankamenty techniczne (intensywnie niebieskie fragmenty mgławicy, 90% fioletowych gwiazd, źle wtopione gwiazdy w niebieski obszar mgławicy) i raczej na to warto zwrócić uwagę."

 

No, to dałeś do pieca Marku :)

To jak byś powiedział do dziewczyny na randce, że generalnie ładnie wyglądasz, ale masz drobne mankamenty np. krzywe zęby itd. :D

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczaj drogi kolego to był taki , że przynajmiej zdawkowe " mam nadzieję że nie bedziesz miał za złe" się pisze. To co tu wyczyniacie z moją fotką jest poniźej krytyki. Zróbcie sobie swoje i się bawcie się nimi.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczaj drogi kolego to był taki , że przynajmiej zdawkowe " mam nadzieję że nie bedziesz miał za złe" się pisze. To co tu wyczyniacie z moją fotką jest poniźej krytyki. Zróbcie sobie swoje i się bawcie się nimi.

 

Kto i w którym poście coś wyczynia z twoją fotką Maćku? Nikt niczego z twoim zdjęciem nie robi. A moja skromna opinia o zdjęciu jest taka że wyszła landrynka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzycho 226 - wiesz, mnie się taka landrynka podoba, zresztą jak popatrzysz po necie to sporo jest takich w HST. Acha Lemarc- zdjąłem sam magentę z gwiazd.

 

666130cf393b8a19be391d2fb154bbef.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.