Skocz do zawartości

kamera do guidingu


jawor7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym się kierować przy wyborze kamerki do guidingu ? , im więcej o tym czytam tym większy galimataias ,

Kamerka ma być w parze z ;

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_48&products_id=3158&lunety=Luneta_do_guidingu__60_mm_f_=_210_mm_/_1,25%27%27_+_T2_z_opraw%B1_regulowan%B1,_dovetailem_i_mikrofocuserem

 

montaż to AZEQ5, teleskop WO 90/621 z Canonem 450.

Proszę o jakieś rady i sugestie .

pozdrawiam

jawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do guidingu wyłącznie mono. Prawda jest taka, że Titan to bez wątpienia killer kamerek do guidingu i nic lepszego nie jest nigdy potrzebne. Ale w praktyce najczęściej nie potrzeba takiej dobrej kamerki. Nawet w ciemnym OAGu słąbsze kamerki sobie dobrze radzą, co dopiero w zewnętrznej lunetce. Ja bym nie tracił kasy na Titana, a brał coś ok 1000 zł. Z tych co znam, to najlepiej się sprawuje i najbardziej opłacalna jest ASI120MM. Ale inne mogą być równie dobre, niestety nie ma takiej osoby, która używała wszystkich kamer i może je porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe tym lepsze generalnie. Ale dobra, a malutka matryca może być lepsza od dużej, a starej. Więc to nie reguła. Im większy piksel tym więcej pada na niego światła, a im większa matryca, tym większe pole widzenia i większa szansa na znalezienie gwiazdki do guidingu (choć w zewnętrznej lunetce ten problem nie istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Chodzi mi o SCT 9.25 na ASI178. Jaka to skala to niestety policzyć nie potrafię...

Jakoś tak stawiałem na OAG. Zastanawiam się jaki? ASIA ma małą matrycę a przed nią mam 2'' światła.

Z teleskopu mam połączenie SCT-T2 (2'') i tu OAG, dalej koło filtrowe - kamera. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The ZW Optical ASI 120MM is a very high sensitive CMOS camera with high frame rate for imaging moon and planets, but it can also be used for deep-sky.

♦ 1/3" CMOS monochrome sensor MT9M034

♦ 1.2 Megapixels (1280*960)

♦ Pixel size: 3.75 µm

♦ Maximum 30 fps at full resolution

♦ AR protection window - full transmission also in IR

♦ If infrared should be blocked, an IR-cut filter is necessary.
♦ Removable 2.1 mm CS lens (150° angle)

♦ ST4 autoguider port

♦ Super lightweight: only 100 g

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za podpowiedź.

Chodzi mi o SCT 9.25 na ASI178. Jaka to skala to niestety policzyć nie potrafię...

Jakoś tak stawiałem na OAG. Zastanawiam się jaki? ASIA ma małą matrycę a przed nią mam 2'' światła.

Z teleskopu mam połączenie SCT-T2 (2'') i tu OAG, dalej koło filtrowe - kamera. Dobrze rozumiem?

 

Kalkulator skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.