Skocz do zawartości

Konfiguracja komputera - pytania


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję komputer do pracy zdalnej z setupem i na etapie przygotowywania go do zdalnego uruchamiania natrafiłem na kilka problemów. Na naszym Forum jest sporo osób znających się na komputerach, więc bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania:

1. Podczas uruchamiania polecenia ipconfig , okienko z informacjami pojawia się na monitorze na ułamek sekundy i ginie.

Tak samo jest na obu moich komputerach - system Windows 7. Co zrobić żeby okienko z systemowymi informacjami nie znikało?

2. Za każdym razem podczas uruchamiania komputera, jeszcze zanim zacznie się uruchamiać Windows 7, słychać podwójne "piknięcie" i na monitorze pojawia się komunikat:

DSC_4681.JPG

Po wciśnięciu F1 system uruchamia się bez problemu, ale ten komputer ma być odpalany zdalnie i ta przerwa w uruchamianiu systemu jest niedopuszczalna. Czy jest na to jakaś rada?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria wymieniona - system ładuje się bez problemów i niepotrzebnych komunikatów.

Dziękuję Koledzy!

 

Teraz pozostaje "tylko" mitręga przy skonfigurowaniu zdalnego połączenia mojego komputera w domu z odległym komputerem setupu, za pośrednictwem internetu, dalej routera sprzężonego bezprzewodowo z AP połączonego z setupem. Brrrr... Nie wiem jak sobie poradzę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria wymieniona - system ładuje się bez problemów i niepotrzebnych komunikatów.

Dziękuję Koledzy!

 

Teraz pozostaje "tylko" mitręga przy skonfigurowaniu zdalnego połączenia mojego komputera w domu z odległym komputerem setupu, za pośrednictwem internetu, dalej routera sprzężonego bezprzewodowo z AP połączonego z setupem. Brrrr... Nie wiem jak sobie poradzę.

Tak jak wszyscy, jak czegoś nie wiesz szukasz w internecie, jak tam nie ma odpowiedzi to pytasz na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeamViewer znam i używam, przy podobnej ale daleko skromniejszej konfiguracji.

Na razie dla mnie wyzwaniem jest spowodowanie, żeby zdalnie uruchamiać komputer w tej konfiguracji, którą wyżej opisałem.

Jeśli to zadziała, to zdalne sterowanie przez TeamViewer będzie już "małym piwkiem przed śniadaniem"...

Jeśli Wake Up nie zadziała, to cały projekt nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy ma funkcję Power Wake Up ( lub coś podobnego ) w Biosie. Wtedy włączasz zasilanie listwą sterowaną przez net i komputer sam się uruchamia. Ja tak mam skonfigurowane.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy ma funkcję Power Wake Up ( lub coś podobnego ) w Biosie. Wtedy włączasz zasilanie listwą sterowaną przez net i komputer sam się uruchamia. Ja tak mam skonfigurowane.

 

Tak, nie pisałem o tym, ale pracuję nad tym od kilku godzin. Trochę czasu zajęły problemy, o których pisałem wcześniej.

Znalazłem fajny artykuł, dzięki któremu temat stał się bardziej zrozumiały:

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Zdalny.dostep.do.komputera.z.Windows.-.czym.i.jak.to.zrobic,976#platforma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę skomplikowane i za dużo urządzeń po drodze.

Moim zdańiem im mniej, tym lepiej. Poza tym wyłączanie listwy zasilającej pozwala wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia w obserwatorium. Mniejszy pobór mocy, większe bezpieczeństwo p.poż itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę skomplikowane i za dużo urządzeń po drodze.

Moim zdańiem im mniej, tym lepiej. Poza tym wyłączanie listwy zasilającej pozwala wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia w obserwatorium. Mniejszy pobór mocy, większe bezpieczeństwo p.poż itp.

Też się trochę obawiam, że nie dam rady, ale najpierw spróbuję...

 

Czy mógłbyś, w skrócie chociaż, przybliżyć temat zdalnego włączania listwy zasilającej?

Czy masz na myśli zwykłą listwę do zasilania urządzeń napięciem 230V AC?

Jak tym włączać komputer? Samo doprowadzenie napięcia 230V nie włączy komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tym włączać komputer? Samo doprowadzenie napięcia 230V nie włączy komputera...

Chodzi o taka inteligentną listwę, którą łączysz z internetem i zdalnie odpalasz wybrane gniazdka. A niektóre komputery mają takie ustawienie w biosie, które powoduje, że pojawienie się zasilania go włącza. U mnie na przykład tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taka inteligentną listwę, którą łączysz z internetem i zdalnie odpalasz wybrane gniazdka. A niektóre komputery mają takie ustawienie w biosie, które powoduje, że pojawienie się zasilania go włącza. U mnie na przykład tak się da.

A jak sprawdzić, czy bios odpali komputer jeśli tylko pojawi się napięcie?

U mnie w biosie jest tak:

DSC_4686.JPG

Ale myślę, że to tylko pozwala na Wake on LAN. A może się mylę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tu.

poszukaj AC Power Loss restart.

Włączasz listwę zdalnie po Internecie, potem startuje komputer i łączysz się TeamViewerem

Na zakończenie sesji zamykasz system, wyłączasz listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tu.

poszukaj AC Power Loss restart.

Włączasz listwę zdalnie po Internecie, potem startuje komputer i łączysz się TeamViewerem

Na zakończenie sesji zamykasz system, wyłączasz listwę.

 

Chyba znalazłem. To chyba tu się włącza, prawda? (On czy Last?)

DSC_4687.JPG

A co z tą listwą? Możecie podać jakieś przykłady sprawdzone i opinie o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taka inteligentną listwę, którą łączysz z internetem i zdalnie odpalasz wybrane gniazdka. A niektóre komputery mają takie ustawienie w biosie, które powoduje, że pojawienie się zasilania go włącza. U mnie na przykład tak się da.

Jaki to dokładnie model kompa ?

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mamy stacjonarke, chcemy ja wlaczyc zdalnie i nie uda nam sie znalezc stosownych opcji w BIOSie - jest jeszcze rozwiazanie "silowe". Mozna za pomoca Arduino (ESP8266 z WiFi lub jakis modul dodatkowy z LAN) i transoptora zwierac odpowiednie piny na plycie glownej.

Najlepiej podlaczyc sie rownolegle do przycisku na obudowie, by nie pozbawiac go funkcjonalnosci.

Generalnie to niepotrzebne komplikowanie sobie zycia, ale moze komus sie przyda, jesli na prawde nie znajdzie prostszych rozwiazan ;-)

power_button.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.