Skocz do zawartości

Szyby w oknach


berkut123

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są produkowane szyby okienne z przeznaczeniem do oglądania przez nie świata przez lornetkę. Czy jest jakaś nazwa specjalistyczna takiego czegoś ? Chodzi o patrzenie w dzień . Chciałem rozwalić ścianę , wywalić okna zwykłe , zamontować witrynę większych rozmiarów . dlatego sie pytam. Niby nie jest źle , przez lornetkę można obserwować przez szybę , ale może da się lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prubowałem przez swoje lornetki obserwować przez okna. Jest to możliwe, trzeba jednak pamiętać że AC wzrasta chyba najbardziej, nie wspominając o innych wadach takich obserwacji.

Najlepej obserwować pod kątem prostym do szyby. Zaś w nocy takie obserwacje jak dla mnie, są nie do przyjęcia. Nie słyszałem o szybach pozbawionych wad.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są produkowane szyby okienne z przeznaczeniem do oglądania przez nie świata przez lornetkę. Czy jest jakaś nazwa specjalistyczna takiego czegoś ? Chodzi o patrzenie w dzień . Chciałem rozwalić ścianę , wywalić okna zwykłe , zamontować witrynę większych rozmiarów . dlatego sie pytam. Niby nie jest źle , przez lornetkę można obserwować przez szybę , ale może da się lepiej .

 

Szkło float jest najlepszym rozwiązaniem dla takiego pomysłu. Ale z reguły dziś produkuje się zestawy klejone wypełnione gazami szlachetnymi składające się z dwóch lub trzech szyb.

Więc to obserwacje znacząco pogarsza.

 

A co do rozwalania ściany to zastanów się zanim nie doprowadzisz do tragedii. :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy to nie da rady całkiem , musiał być siedzieć w jakiejś szklanej kopule. Właśnie obadałem gałązkę na jasnym tle nieba, ma kolorowe obwódki , ale przy innym tle jakoś to nie przeszkadza. Czyli lepiej żeby taka witryna była z trzech tafli szklanych , ustawionych pod kątem , na balkon wtedy by konstrukcja wystawała. Okna powinny być podwójne , czyli jedna szyba na stałe , a druga rama okienna już zwykła z podwójnymi szybami zamykana wtedy jak jest zimno i się nie obserwuje.

Edytowane przez berkut123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to okno ze ścianą do rozwalenia , w wersji dla ubogich witryna była by zamiast dwóch okien i kawałka ściany pod nimi, w wersji full -wypas trzeba rozwalić ścianę z lewej strony okna , ale to budowlaniec musiał by się wypowiedzieć , czy tam jest jakieś nadproże czy mi się strop nie zarwie . Tam jest niby poddasze nieużytkowe , ale jest prawdziwy ciężki strop ( miała być następna kondygnacja robiona).

FOTO0326.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymienić tylko samą stolarkę w obecnym obrysie to nie ma problemu, możesz nawet usunąć ściankę pod oknem i mieć duże podwójne drzwi balkonowe.

 

Ale jeśli chcesz poszerzyć otwór usuwając ścianę to po pierwsze musisz zlecić projekt budowlany z ekspertyzą oraz uzyskać pozwolenie na budowę (bo naruszasz konstrukcję budynku), oczywiście wszystko da się zrobić pytanie czy nie szkoda na to po prostu kasy, tym bardziej że masz już balkon.

 

ps.Nad oknem na pewno jest nadproże, poszerzając okno z pewnością je uszkodzisz i spadnie, z reguły belki nadprożowe osadzane są na 20-30 cm w ścianie, a czy zawali się strop to można odpowiedzieć dopiero po ekspertyzie konstruktora.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszą opcją jest usuniecie okien i ściany pod nim, oraz drzwi balkonowych oraz barierek , i przeszklenie balkonu optymalnie do zastosowań widzialności . Refraktor i inne lornetki mogą stać w tym miejscu gdzie jest na zdjęciu . Niby nie jest tak że mam super widoki , ale tandety też nie ma , na zdjęciu widać widok z okna , obiektyw 300 mm dla lustrzanki aps-c pierwszy plan to moje pole szerokie na 70 metrów długie na 300 ( a tam zające , lisy , sarny itp.) najdalszy plan to lasy odległość 12-15 kilometrów. te krzaczory ci wchodzą w kadr są moje czyli je zlikwiduję . No i przy okazji ten balkon zaizoluje , ciepełko mi ucieka z chałupy przez ten "betonowy radiator".

widok1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na takich zwykłych szybach okiennych możliwe jest uświadczenie jakiś warstw przeciwodblaskowych?

Warstw przeciwodblaskowych w sensie takim z jakim mamy do czynienia w instrumentach optycznych to raczej nie uświadczysz, aczkolwiek obecnie produkowane szkło okienne dobrej jakości prawie zawsze pokryte jest jakąś warstwą. Niemal standardem w chwili obecnej jest stosowanie warstwy ograniczającej przenikanie podczerwieni, dzięki temu pomieszczenia przeszklone nie nagrzewają się latem tak mocno. Prawie każdy kto wymieniał stare okna na nowe odczuł różnicę. Poza tym stosuje się warstwy ograniczające przyczepność wszelkiej maści zanieczyszczeń (szkło samoczyszczące), warstwy refleksyjne mniej lub bardziej intensywne itd. Oczywiście wszystkie te warstwy, nawet te na pozór niewidoczne, mają wpływ na transmisję światła.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baader produkuje / produkował folię do ochrony wlotu tuby przed prochem, pyłem. Moze to spróbować w miejsce szyby okiennej ? Zaramować

i wsadzić w otwarte okno, jak siatkę przeciw muchom/komarom . 12 mikrometrów gruba/ cienka, nie ma podobno wpływu na jakość obrazu. A już napewno nie w przypadku małych powerów lornetki.

 

PRODEJNA:

Mochovská 23/310, Praha 9

Po-Pá: 10-12 a 13-17

Tel.: 284 820 939

E-mail: info@supra.cz

 FILTR BAADER 2459350 TURBO FILM 127x51cm
noimage.jpg
zoom.gif
Kód produktu: 874403 Výrobce: BAADER Skladem: Ano 810 Kč s DPH

12 mikrometrů silná folie na ochranu objektivů nebo zrcadel astronomických dalekohledů. Nemá vliv na kvalitu obrazu, snižuje turbulence v tubusech a zabraňuje pronikání nečistot na zrcadlo.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich filmach , gość w wieżowcu na 40 piętrze zawsze ma refraktor na statywie i podgląda jakieś laski. Ja też mam refraktor jako "mebel" w pokoju głównym . Tyle że zamiast lasek mam zwierzęta i krajobraz , widoczność jest na 180* nie zasłaniają mi budynki . Dość dobrze widać przez szybę , a na pewno wygodnie , -20 na dworze a ty siedzisz w ciepełku i się gapisz .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.