Skocz do zawartości

QHY8Pro rózne problemy ciąg dalszy


Zywis

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu było o podłączaniu kamery do laptopa, teraz po zrobieniu zdjęć taki efekt, marny niestety:

 

post-29941-0-10120600-1485277664_thumb.jpg

 

Stack w DSS 35x120s plus 20darków, bez flatów.

 

W zestawie nie ma korektora, proszę również nie zwracać uwagi na nieosiowość, pojechane gwiazdy, i inne błędy optyki choć takie uwagi też mile widziane.

 

Problemem są pionowe i poziome pasy.

 

Odczyt z kamery następował w trybie "High speed" po firmowym (chyba) kablu USB o dł. 3m podpiętym do huba TP-linka i dalej do laptopa po 2m kablu (niebieskim, USB 3). Program obsługujący - Maxim.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gain i offset?

Czy pasy sa na darkach i biasach?

 

Ja używam kabli usb Lindy do 3m.

Nie używaj high speed.

Gain 11, offset 110 wyznaczone na podstawie tej metody: http://www.astro-foto.pl/index.php/astrofotografia-porady/14-gain-offset

Na darkach i biasach nie zauważyłem, ale robiłem je kamerą bezpośrednio połączoną z laptopem

 

Blooming nawet wyłazi? Zaczynam doceniać gładkość ASI224, amp glow łatwiej się zwalcza niż pasy we wszystkie strony. Niech oni poczekają lepiej na przyzwoite matryce zanim zaczną kamerki astro PRO sprzedawać.

 

Pro oznacza progresywny odczyt z matrycy, tą kamerę produkują chyba od 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sesji takie wnioski:

1. Poziome linie zniknęły po wyłączeniu Clampingu i przejściu na tryb Normal przy ściąganiu zdjęć

2. Pionowe pasy spowodowane za słabym zasilaczem. Sprawdziłem po podłączeniu do AstroHuba - zniknęły. Niestety AstroHub nie uciągnie montażu, kamery i jeszcze dwóch grzałek. Konieczny dodatkowy zasilacz.

3. Konieczne czyszczenia matrycy, za dużo dużych zabrudzeń.

 

Wchodzę na kolejny etap: dobór korektora i kształtek do osiowego zamontowania kamery - pewnie skorzystam z doświadczeń Taysona.

Kształtka z Delty (http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/adapter-baader-planetarium-2t-2-z-mocowaniem-na-filtr,d1757.html) nie nadaje się - za płytko wchodzi w wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pionowe pasy spowodowane za słabym zasilaczem. Sprawdziłem po podłączeniu do AstroHuba - zniknęły. Niestety AstroHub nie uciągnie montażu, kamery i jeszcze dwóch grzałek. Konieczny dodatkowy zasilacz.

O jakim AstroHubie piszesz? Jeśli tym wykonanym przez jolo (AstroHub 3.0) to nie widzę problemu, żeby uciągnął montaż kamerę i dwie grzałki. Dlaczego myślisz, że nie da rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten. Po podłączeniu wszystkiego dioda na montażu zaczęła migać, a wentylator na kamerze wyraźnie zwolnił. Po odłączeniu grzałek dioda nie miga, wentylator przyspiesza.

Może grzałki za dużej mocy są. Zasilacz to przerobiony xbox, ten duży (nie pamiętam mocy), może to on nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wodzu, co Wódz ;) To nie wina AH, ale zasilacza. AstroHub daje z siebie tyle, ile dostaje - najwyraźniej jest problem albo po stronie zasilacza, albo po stronie połączeń między AH a odbiornikami (wszystkie styki są OK, nie ma zimnego lutu?), albo te grzałki są podejrzane.

 

Poza tym grzałki są sterowane PWM, więc nie powinno mieć to wpływu na zasilanie montażu (niech mnie ktoś poprawi - to moje domniemanie).

 

Ja do swojego AstroHuba (zasilanego właśnie xboxowym mocniejszym zasilaczem, on ma chyba 16A) mam podłączone: kamera główna chłodzona, koło filtrowe, kamera guidująca chłodzona, montaż, grzałka guidera, hub USB, focuser, wentylator tuby - i wszystko śmiga bez zająknięcia. A jak znajdę odpowiednią grzałkę LW to też ją podłączę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.