Skocz do zawartości

ASI 178MM problem z wydajnością


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam problem z uzyskaniem pełnej prędkości w ASI178MM, czyli 60 FPS przy max rozdzielczości w 8 bit. Używam najnowszego FireCapture, high speed włączony, usb traffic ustawione na max. Komputer bardzo wydajny z USB3.0 i dyskiem SSD. Procek wykazuje kilkanaście % obciążenia. No i nie ma tych 60 FPS. Jest średnio 40, przy czym dość niestabilne - strasznie skacze. Oscyluje tak od 20 do 60 i średnio wychodzi właśnie 40. Na mniejszych rozdzielczościach jest już ok, zgodnie z danymi producenta. Ta ograniczona prędkość jest już na podglądzie, nie chodzi tu o zapis. W czasie zapisu zresztą jest identycznie - dysk nie stanowi wąskiego gardła. Na innym komputerze (znacznie słabszym) również na podglądzie są takie niepełne prędkości, przy czym tam już nagrywanie zacina się na dysku.

 

Jak to wygląda u was? Osiągacie 60 FPS? Coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr to dziwny jest ogólnie. Jak przy USB2 ustawię lekko ponad połowę to zdarzają mi się czarne klatki (foto nie wideo). Dałem na maksa w dół i spokój,

 

SSD - różnie bywa z wydajnością. Pierwsze dyski SSD były słabe.

 

USB3 - raczej odpada.

 

Karta graficzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej rozdzielczości nie możesz osiągnąć tych 60 fps ?

Przy maksymalnej.

 

Ten parametr to dziwny jest ogólnie. Jak przy USB2 ustawię lekko ponad połowę to zdarzają mi się czarne klatki (foto nie wideo). Dałem na maksa w dół i spokój,

 

SSD - różnie bywa z wydajnością. Pierwsze dyski SSD były słabe.

 

USB3 - raczej odpada.

 

Karta graficzna?

Ja na innym kompie z USB3 na expresscard mogłem dać traffic gdzieś do połowy, przy większym zrywało połączenie. Ale ewidentnie im więcej ustawiłem, tym szybciej. No ale sprawdzę to dokładnie. Na obecnym kompie nie zrywa przy max ustawieniu, USB jest natywne, w płycie głównej (to stacjonarka).

Ten komputer to nówka sztuka, dysk ma gdzieś 400-500 MB/s (kamerka potrzebuje max 250 jak policzyłem). To się nie zapycha na dysku, nawet bez nagrywania pokazuje właśnie ok 40 FPS.

Karta również jest mocna, ale prawie na pewno FireCapture nie potrzebuje karty.

 

Spróbuj zmniejszyć USB speed. U mnie lepiej działa na niższym ustawieniu niż na max.

Ok.

 

 

No ale komuś z was działa pełne, stabilne 60 FPS? Bo jeśli u nikogo tyle nie ma, to może po prostu kamera tyle nie da rady, a parametry podali na wyrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę sprawdzić - jakiś zauważalnych problemów nie miałem, ale ile wyciąga na pełnej klatce to nie pamiętam.

Karta graficzna nie ma wpływu na proces zapisu. USB3 na ExpressCard będzie chyba trochę do tyły względem oryginału (zależy też od wersji ExpressCard). Sam procesor też może nie być problemem. To co się z nim wiąże to chipset płyty głównej. Jeżeli kontroler USB3 podłączony jest do niego (lub wbudowany) to współdzieli przepustowość z innymi podłączonymi podzespołami. W zależności od rodziny procesora ten chipset może mieć różne osiągi, tak samo w zależności od laptopa kontroler USB3 może mieć różne pochodzenie - może to być np. zewnętrzny chip łączący się bezpośrednio z liniami PCIe procesora lub właśnie zintegrowany z chipsetem płyty głównej. Dość dużo najtańszych dysków SSD może mieć też problemy z zapisem ciągłym z prędkościami osiąganymi przez USB3. Ich osiągi mogą też ulegać degradacji wraz z zapełnianiem się dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.