Skocz do zawartości

60-tka w budowie ---zdjęcia


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedziesz skręcal w bok ? Na widocznych kółkach to mało precyzyjnie . Z tą ogniskową to ciężko o małe powiększenia . Okular 100 mm ? Do planet pewnie z przysłoną lub szarym filtrem można będzie podchodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda niesamowicie :) ale obsługą tego działa, dzieła musi się zajmować chyba bardzo zgrana załoga, mikroruchy jakiś obiektów w zenicie, przy pomocy kogoś prawie 2 piętra niżej? o warto by to zobaczyć, a raczej usłyszeć i oby nie było np. tak: "...daj do przodu, czekaj cofnij , o za dużo, troche w lewo, nie nie, w drugie lewo... o o już prawie, ... k.. za daleko ..."

 

a może jakiś spokojny osiołek w zestawie będzie ?:)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takie same rozwiązanie jak w półmetrówce Tura "

 

półmetrówce Tiamata :)))))))))))))))))

GRATULUJĘ Piotrze pięknego Sprzętu!

Podczas Zlotu zapewne zestawimy obie "lupy" razem, ale juz widzę, że ogniskową bije mojego Kanopusa o kilka głów (patrząc na zdjęcie oczywiście głów Janusza:))

Pozdrawiam

PS Niestety mam lustro w bardzo kiepskim stanie :Boink: Mogłem je dać do naparowania:(

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takie same rozwiązanie jak w półmetrówce Tura "

 

półmetrówce Tiamata :)))))))))))))))))

GRATULUJĘ Piotrze pięknego Sprzętu!

Podczas Zlotu zapewne zestawimy obie "lupy" razem, ale juz widzę, że ogniskową bije mojego Kanopusa o kilka głów (patrząc na zdjęcie oczywiście głów Janusza:))

Pozdrawiam

PS Niestety mam lustro w bardzo kiepskim stanie :Boink: Mogłem je dać do naparowania:(

 

To widzę, że na zlocie będą dwie haubice to pozostaje powiedzieć tylko jedno klękajcie narody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszty orzeszku!!!!!!!!! Gratulacje

Teraz jeszcze bardziej żałuję, że nie jadę w Bieszczady.

Za jedno zerknięcie w to działo możnaby nawet oddać :piwa::szczerbaty:

Jak to cudo jest wyważone??? Przy obserwacji blisko horyzontu trzeba chyba mieć krzepę, by go utrzymać???

Zmieści się na balkonie :ha:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, no tak oczywiście, przepraszam za te głupie spekulacje  :Boink:

chociaż z drugiej strony, to ta drabinka musi być równie stabilna, czy masywna jak sam teleskop?

pozdrowienia

Wystarczy jak OBSERWATOR będzie MASYWNY. :helo:

Drabinka - byle miała odpowiedni rozstaw nóg, żeby pion opuszczony ze środka ciężkości nie przekroczył obrysu punktów podpardcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaliśmy dzisiaj z Dawidem odpowiedniej drabiny lub podestu w Castoramie i OBI . Z tych aluminiowych żadna się nie nadawała a na podestach można by wybić sobie zęby w nocy . Dave "wykukał" wystawkę schodów drewnianych i pokazał je żartem ale za chwilę już oboje wiedzieliśmy że TO jest TO !! . Niestety reklamówek nie sprzedają w marketach i trzeba to zamówić w warsztacie stolarskim ale wiemy już co nam "pasi" do 60-tki . Na zlot zabieramy więc małą drabinkę po Syriuszu i remontową z której można będzie dostać się do okularu może ok 70-80 stopni . Zenit w Bieszczadach odpuszczamy , chyba że ustawimy teleskop przy jakiejś rampie lub dachu bacówki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.