Skocz do zawartości

Preparaty do mikroskopu chętnie kupię :-))


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Tyle że ceny to są iście astronomiczne :twisted: :evil:

Zastanawia mnie tylko to że do tanich mikroskopów są dodawane jakieś preparaty i jakoś nie jest to drogie. Może ktoś z forum ma nie potrzebne, ciekawe preparaty od takiego taniego mikroskopu ?

 

Ja już chyba wolę oglądać mikroświat na żywo, czyli nie przetworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że najwięcej satysfakcji w dziale ATM daje własnoręczne przygotowywanie ciekawych i zaskakujących preperatów, kupowanie gotówców to łatwizna ale trzeba się liczyć z ich komercyjnymi kosztami tak jak w życiu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko to że do tanich mikroskopów są dodawane jakieś preparaty i jakoś nie jest to drogie. Może ktoś z forum ma nie potrzebne, ciekawe preparaty od takiego taniego mikroskopu ?

 

Jak dostałem taki niedrogi mikroskop to były do niego gratisowe preparaty, a konkretnie konik polny pokrojony na kawalki i zakonserwowany. Tak jak teraz na to patrze to są to chyba odnóża, łeb, chyba coś w rodzju krwi i coś czego nie moge zidentyfikować. Takie tanie preparaty nie są nic warte :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że obserwować można wszystko, czego dusza zapragnie: włoski roślinne, pyłki roślinne, tworzenie kryształów "na żywca" (np.soli) , bakterie, grzyby, przekroje łodyg, liści, tkanek zwierzęcych. Też trochę tego się narobiłem i naoglądałem, bo świat ten mnie zawsze fascynował.

Można samemu barwić na setki sposobów, utrwalać, odwadniać, zmiękczać i zatapiać w balsamie. Też trzeba wydać sporo kasy na różne odczynniki. Jednak te gotowce mimo, że drogie - (to fakt), wykonane są precyzyjnie i fachowo. Często są to przekroje subtelnych struktur. A płacić słono trzeba płacić za wiele rzeczy - niestety.

Przeciętne zarobki w Polsce jakie są, też każdy wie, jakby były na odpowiednim poziomie nie mówilibyśmy o tym wszystkim co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu bezpośrednio pewnie to samo - można zamawiać za zaliczeniem pocztowym.

Pewnie sam zamówię. 8)  http://www.edukacja-mikolow.pl/index/i4a4/index.htm

 

Obawiam się że ceny mają mocno zawyżone, patrząc przynajmniej na same szkła do preparatów. Ja za paczke 50 szkiełek podstawowych i 100 szkieł płaciłem po ok. 10 zł.

 

Inna sprawa że o ile chciałbym sobie pooglądać, to nie był bym w stanie pokroić choćby mrówki która zdechła kilka dni wcześniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic jak zwykle nie rozumiesz tu nie płacisz za dwa szkiełka które są tylko niejako "okładką" preparatu, to co mówisz jest bez sensu :shock: tylko za umiejętność wykonania precyzyjnego cięcia zamrożonego lub inaczej utrwalonego preparatu na mikrotonie i wykonanie samego preparatu, jak próbowałeś to zrobić kiedyś na biologii to zapewne wiesz że nie jest to łatwe ani trywialne zadanie a wiedza i umiejętności zawsze były i będą w cenie 8)

Cena Brutto kilku zł za preparat jeśli jest dobry i ładnie, kontrastowo zrobiony nie jest absolutnie wygórowana tylko bardzo przyzwoita :salu:

Zresztą Gentelmani nie rozmawiają o cenie tylko najwyżej o jakości więc nie mamy o czym dalej rozmawiać :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeden preparat błonki cebuli, który wyszedł tak sobie. Więc doszedłem do wniosku że najlepiej jest obserwować wszystko świerzo przyniesione, to z lasu, to ze stawu, to z ogródka, z dodatkiem wody. Po obejrzeniu zmywamy swoje szkiełka i chowamy do szuflady.

Wtedy jest najwięcej frajdy i nie potrzeba jakiś drogich metod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic jak zwykle nie rozumiesz tu nie płacisz za dwa szkiełka które są tylko niejako "okładką" preparatu, to co mówisz jest bez sensu :shock:  tylko za umiejętność wykonania precyzyjnego cięcia zamrożonego lub inaczej utrwalonego preparatu na mikrotonie i wykonanie samego preparatu, jak próbowałeś to zrobić kiedyś na biologii to zapewne wiesz że nie jest to łatwe ani trywialne zadanie a wiedza i umiejętności zawsze były i będą w cenie  8)  

Cena Brutto kilku zł za preparat jeśli jest dobry i ładnie, kontrastowo zrobiony nie jest absolutnie wygórowana tylko bardzo przyzwoita :salu:  

Zresztą Gentelmani nie rozmawiają o cenie tylko najwyżej o jakości więc nie mamy o czym dalej rozmawiać  :papa:

 

Januszu jeśli to do mnie , to przyjżyj się uważnie stronie: oprócz cen preparatów, są też ceny samych szkieł 3 krotnie zawyżone - wiem bo 2-3 miesiące temu kupowałem w takiej samej ilości.

 

Jeśli to nie do mnie to sorry, ale nie napisałeś do kogo kierujesz swoją wypowiedź.

 

PS. No chyba że są to szkiełka lambda/16 ale tego nie napisali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeden preparat błonki cebuli, który wyszedł tak sobie. Więc doszedłem do wniosku że najlepiej jest  obserwować wszystko świerzo przyniesione, to z lasu, to ze stawu, to z ogródka, z dodatkiem wody. Po obejrzeniu zmywamy swoje szkiełka i chowamy do szuflady.

Wtedy jest najwięcej frajdy i nie potrzeba jakiś drogich metod.

 

Zgadza się, z tego co zauważyłem większość fascynatów sama sobie przygotowuje preparaty. To co powyżej to są tylko pomoce dydaktyczne, czyli raz zobaczyć i się nauczyć że np. czerwone krwinki żaby mają jądra komórkowe, a ssaków już nie - i to wszystko.

Warto jednak mieć jakiś trwały preparat, najlepiej okrzemek, który przydaje się przy ustawianiu różnych rodzajów oświetlenia w mikroskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic jak zwykle nie rozumiesz tu nie płacisz za dwa szkiełka które są tylko niejako "okładką" preparatu, to co mówisz jest bez sensu :shock:  tylko za umiejętność wykonania precyzyjnego cięcia zamrożonego lub inaczej utrwalonego preparatu na mikrotonie i wykonanie samego preparatu, jak próbowałeś to zrobić kiedyś na biologii to zapewne wiesz że nie jest to łatwe ani trywialne zadanie a wiedza i umiejętności zawsze były i będą w cenie  8)  

Cena Brutto kilku zł za preparat jeśli jest dobry i ładnie, kontrastowo zrobiony nie jest absolutnie wygórowana tylko bardzo przyzwoita :salu:  

Zresztą Gentelmani nie rozmawiają o cenie tylko najwyżej o jakości więc nie mamy o czym dalej rozmawiać  :papa:

Janusz, proszę nie pisz w takim stylu już więcej. I będzie OK :salu:

Już wielokrotnie zwracano Ci na to uwagę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic jak zwykle nie rozumiesz

 

Popieram Adama , można to napisać bardziej inteligentnie Janusz !!! .

 

Twoje wypowiedzi do Forumowiczów są monitorowane przez Radę więc proszę staranniej dobieraj słowa aby nie skończyło się to żółtą kartką :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.