Skocz do zawartości

Skrzydło Mewy - Zlot w Lipowcu


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Chudziutkie panie to skrzydełko , oj chudziutkie...tam jest dużo więcej " mięska". No ale walcz, chociaż przy tej liczbie klatek koloru to sukcesu nie wróżę :)

A mozaika jest ok, przynajmniej nie wygenerowałeś układów podwojnych tak jak to mnie się z reguły udaje...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy klatki na kolor, to tyle co nic. Dziw, że cokolwiek dało się z tego zmontować. 

A jak masz z  ostrością pomiędzy kanałami RGB, nie rozjechała Ci się. Ja w Lipowcu próbowałem złapać Rozetę i podobnie jak Ty jechałem z klatkami w sekwencji RGB  ze zmianą filtra po każdej ekspozycji. No i ostrość totalnie mi się posypała, zwłaszcza na kanale B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Chudziutkie panie to skrzydełko , oj chudziutkie...tam jest dużo więcej " mięska". No ale walcz, chociaż przy tej liczbie klatek koloru to sukcesu nie wróżę :)

A mozaika jest ok, przynajmniej nie wygenerowałeś układów podwojnych tak jak to mnie się z reguły udaje...

Wiem, wiem,  materiału mało. Można co prawda trochę powalczyć i pociągnąć sygnał "za uszy" . Mam tu taką "tłustszą " wersję , ale do oglądania tylko w sporym resize :)

Dzięki za docenienie mozaiki :D

fin2res-ex.thumb.jpg.c0fb48a7888cc7f58c86830dc10d65be.jpg

 

5 minut temu, Piotr4d napisał:

Trzy klatki na kolor, to tyle co nic. Dziw, że cokolwiek dało się z tego zmontować. 

A jak masz z  ostrością pomiędzy kanałami RGB, nie rozjechała Ci się. Ja w Lipowcu próbowałem złapać Rozetę i podobnie jak Ty jechałem z klatkami w sekwencji RGB  ze zmianą filtra po każdej ekspozycji. No i ostrość totalnie mi się posypała, zwłaszcza na kanale B. 

Moje filtry ( Baader)  są idealnie parafokalne i nie wymagają przestawiania ostrości. Potwierdzone maską Bathinova.

Co do kanału B to wynika to z niedokładnej korekty teleskopu w ultrafiolecie. Filtr B puszcza go trochę , a kamerka ASI jest na niego dosyć czuła, stąd plackowate gwiazdy w kanale B. Pomaga dodatkowy filtr UV\IR cut ( czyli LUM) w torze optycznym. Na moim zdjęciu powyżej jest także użyty.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że zebrałeś choć tyle koloru. Ciebie zapędziłem do zbierania koloru a sam do swojej M 106 zebrałem tylko kanał R.

Patrząc na to zdjęcie aż żal, że tak szybko przyszły chmury. Jeszcze ze 2 godzimy palenia i było by The Best. Ale na ten obiekt większe FOV by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.