Skocz do zawartości

NGC4565 - Galaktyka Igła


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, HAMAL napisał:

Jest moc, kolor wymiata :) tylko czemu tak szybko jedne po drugich wrzucasz, daj czas się nacieszyć :P

 

Dzięki!

Ja już tak mam, że u mnie materiał nie może leżeć nieobrobiony :) Będę siedział po nocach żeby tylko fotka była gotowa. Poza tym zaraz kolejny nów (i okres "okołonowiowy") i będzie nowy towar - mam nadzieję złapać jeszcze kilka galaktyk w maju.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Ja sobie wydumałem proces obróbki trwający ok tydzień (stacki stacków) więc siedzę codziennie po pracy i męczę :D na koniec różnica nie jest wielka, ale w tej dyscyplinie warta zachodu :)

 

Próbowałem raz takiego podejścia - zrobiłem stack z 20 stacków ale szczerze mówiąc poprawa była znikoma/żadna.

Być może miałem za słaby materiał wejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, JaLe napisał:

Po trzykroć świetna!   Ale tak dla porządku to dłubnąłbym ją jeszcze tak, żeby usunąć ten kolorowy szum z samej galaktyki i ciut można ją wyostrzyć, bo jest z czego.

5adedcb29a4e6_igafinalpub3.jpg.47e640ed8c2fd40c12339fc2f08b4983.jpg

Nieźle :) A możesz napisać jakim filtrem algorytmem wywaliłeś ten kolorowy szum? Ja już wczoraj w nocy nie chciałem kombinować z odszumianiem żeby nie przedobrzyć :)

31 minut temu, Jarzyna B. napisał:

MEGA!!!  brak słów! Chyba kupię sobie tą kamerkę :-)

Czy taką ilość klatek poskłada na plikach maxim lub pix?

hej,

GRATULACJE!

 

Dzięki :)

Próbowałem składać Maximem ale strasznie zamulał - ale to może też wynikać z faktu że coś źle ustawiłem. Pixa jeszcze nie kupiłem więc się nie wypowiem :)

Ja korzystam z Autostakkerta3. Z mojej korespondencji z Emilem Kraaikampem wynika, że optymalizował on ten soft pod składanie klatek takiej krótkoczasowej astrofotografii. Ja bynajmniej jestem bardzo zadowolony z możliwości tego programu a przede wszystkim z jego szybkości - 500 klatek składa od 4 do 10 minut w zależności od algorytmu.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lukasz83 napisał:

Nieźle :) A możesz napisać jakim filtrem algorytmem wywaliłeś ten kolorowy szum? Ja już wczoraj w nocy nie chciałem kombinować z odszumianiem żeby nie przedobrzyć :)

Dzięki :)

 

Tutaj w ruch poszedł gotowiec  Color Blotch Reduction z Astronomy Tools.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tom-cio napisał:

Oj jazda bez trzymanki, a już myślałem, że moja Igła była największa... :rofl:

GRATULKI!!!

Największa jest @HAMALa - moja ciut mniejsza ;) ale kolorowa :P

1 godzinę temu, Przemo23 napisał:

A jakim algorytmem składasz, w sensie, który daje najlepszy efekt?

Trudno tutaj mówić o algorytmie - najważniejsze to zaznaczyć opcje "Brute Force Alignment", "Double Stack Reference Frame" i nakreślić właściwą ilość punktów align (ja ustawiam zwykle między 180 a 250).

No i oczywiście koniecznie darki a przy dużych wzmocnieniach opcja usunięcia poziomych artefaktów :)

W zależności od tych ustawień program działa z różną prędkością.

Godzinę temu, JaLe napisał:

Tutaj w ruch poszedł gotowiec  Color Blotch Reduction z Astronomy Tools.

Dzięki - wykorzystałem i działa nad wyraz dobrze. W pierwszym poście wrzucam poprawione wersje.

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.