Skocz do zawartości

Irys (NGC 7023)


Lynx

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna kolorystyka. Warto by jeszcze wydobyć z tła więcej mgławic ale to kwestia nieba i ilości materiału. Zawsze można jeszcze wrócić do zdjęcia.

Widzę, że prowadzenie jest całkiem punktowe niepokoi mnie tylko pojaśnienie po jednej stronie gwiazd co zapewne jest kwestią dopieszczenia kolimacji.

Czy guid scope 60mm radzi sobie z uprowadzeniem tej tuby?Jaką on ma ogniskową?

pozdrawiam,

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu mocny materiał i dobra praca z potencjałem natomiast na moim monitorze na którym obrabiam zdjęcia widać zbyt agresywne wyciągnięcie i potem odszumianie. Tak to diagnozuje pamiętając czym to się objawia.

Gdybyś podchodził ponownie to z chęcią zobaczę wersję nieco gładszą ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Jarzyna B. said:

Piękna kolorystyka. Warto by jeszcze wydobyć z tła więcej mgławic ale to kwestia nieba i ilości materiału. Zawsze można jeszcze wrócić do zdjęcia.

Widzę, że prowadzenie jest całkiem punktowe niepokoi mnie tylko pojaśnienie po jednej stronie gwiazd co zapewne jest kwestią dopieszczenia kolimacji.

Czy guid scope 60mm radzi sobie z uprowadzeniem tej tuby?Jaką on ma ogniskową?

pozdrawiam,

Dzieki. Na pewno wroce do tego obiektu bo jest piekny.

Kolimacja jest OK jak sprawdzalem ostatnio, ale zobacze jeszcze raz przy najblizszej okazji.

Tego astrografu nie trzeba tak czesto kolimowac, lustro glowne jest stale, kolimuje sie tylko zestaw soczewek korygujacych co jest bardzo praktyczne.

Troche nie pomyslane jest mocowanie adaptera do korektora poprzez drobny gwint ktory w terenie jest troche denerwujacy, szczegolnie gdy sie manipuluje przy duzej plycie korekcyjnej.

Problem moze polegac na tym ze nie mam jeszcze zrobionych flatow. ;-)

Ogniskowa guidera jest 240mm i zapieta jest ZWO120MC ktora ma dosc maly sensor.

Wczesniej mialem klopot z guidingiem, okazalo sie ze sprzegielko za mocno docisnalem i cos mu ciezej chodzilo. Teraz juz jest gicio jak na zalaczonym obrazku.
Pozdrawiam

20180715_004427.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, MaPa said:

Mariuszu mocny materiał i dobra praca z potencjałem natomiast na moim monitorze na którym obrabiam zdjęcia widać zbyt agresywne wyciągnięcie i potem odszumianie. Tak to diagnozuje pamiętając czym to się objawia.

Gdybyś podchodził ponownie to z chęcią zobaczę wersję nieco gładszą ;)

Ja obrabiam na monitorze do obrobki zdjec ProArt Asusa i u mnie tak nie rozjasnia ale przyznaje ze jeszcze musze nad zdjeciem popracowac.

Zbiore jeszcze dwie godziny materialu i usiade ponownie. Dzieki za wskazowki. 

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.