Skocz do zawartości

Wieszak z miasta przy prawie pełni


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RomekAstrobaza napisał:

Na Wikipedii właśnie tak go przedstawiają więc nic nie kombinowałem hehe

Wiele lat temu moja nauczycielka geografii powtarzała na każdej lekcji, że Wikipedia kłamie - i tu mamy kolejny dowód na prawdziwość jej słów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sidiouss napisał:

Wiele lat temu moja nauczycielka geografii powtarzała na każdej lekcji, że Wikipedia kłamie - i tu mamy kolejny dowód na prawdziwość jej słów :D

mniejsza z tym hehhe czy do góry nogami czy nie;)

podoba się czy nie hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaskoczony jestem - to moje najbardziej lajkowane zdjęcie w mojej historii hehe

Nawet na górze strony jest :)

A wydawało mi się, że wyszło tak sobie.

 

8 godzin temu, Zaciekawiony napisał:

Na brzegu kadru załapała się jeszcze gromada. Ładne zdjęcie, takie "ilustracyjne".

Dzięki za dobre słowo

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Jest klimat. Piękne kolorki gwiazd!

Dzięki bardzo.

Tak gwiazdki też mi się podobają.

Dzisiaj podszedłem do obróbki raz jeszcze ale gwiazdki na pierwszym zdjęciu chyba fajniejsze mi wyszły:)

 

Wieszak Cr 399 _221.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Kurcze zaskoczony jestem - to moje najbardziej lajkowane zdjęcie w mojej historii hehe

Nie powinieneś być zaskoczony - nie trzeba robić zdjęć jak Bogdan, Jesion czy janowet. Co więcej wcale nie musi to być mgławica lub jakaś hiper galaktyka. Gromady i asteryzmy też są piękne - a tym bardziej jeśli ktoś je fajnie zaprezentuje. Oglądając Twoje zdjęcie sam zapragnąłem zrobić ten obiekt - jest super!

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Nie powinieneś być zaskoczony - nie trzeba robić zdjęć jak Bogdan, Jesion czy janowet. Co więcej wcale nie musi to być mgławica lub jakaś hiper galaktyka. Gromady i asteryzmy też są piękne - a tym bardziej jeśli ktoś je fajnie zaprezentuje. Oglądając Twoje zdjęcie sam zapragnąłem zrobić ten obiekt - jest super!

Ja bym pewnie takiego nie zrobił - szczerze!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Ja bym pewnie takiego nie zrobił - szczerze!

Szczerze to dziekuje za taki wpis. I uroslem w piorka hehe

 

Ale jakoś ciezko mi uwierzyć patrzac na Twoje dokonania w astrofoto, ze Jarzyna B. czegos by nie zrobil;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Szczerze to dziekuje za taki wpis. I uroslem w piorka hehe

 

Ale jakoś ciezko mi uwierzyć patrzac na Twoje dokonania w astrofoto, ze Jarzyna B. czegos by nie zrobil;)

 

 

 

 

Nie przesadzaj proszę Cię nic łatwo nie przychodzi a moje metody obróbki dalekie są nowoczesnych trendów i znawców tego tematu :-)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że w podtekście tego zdjęcia ukryta jest, po pierwsze,  odpowiedź na wątpliwości, czy gwiazdy są kolorowe? - są... ; po drugie, czy ulegają sile geometrii? - tak... i jak widać, czasem w sposób bezdyskusyjny; po trzecie, wszystko, co ma jakieś ikonograficzne znaczenie (pareidolia), sprzyja większej przychylności w ocenianiu. 

To zdjęcie ma niewątpliwy urok, koloryt i jest dalekie od abstrakcji, dość powszechnej w naszych astronomicznych zdjęciach. Jest tak proste i skromne, że aż zapiera dech w piersiach, kiedy się na nie patrzy. 

Brawo, Romek. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że dopiero dziś zauważyłem jak dużo zależy od monitora czy Tv w odbiorze zdjęcia.

Mam słaby analogowy monitor Lg sprzed 10 lat (jak wygram w totka to kupie sobie Eizo hehe) - no i na nim obrabiam zawsze materiał.

A dziś sobie poserfowałem na forum na moim nowym Lg Smart tv 4K - no i odbiór zdjęcia jest zdecydowanie inny niż na moim monitorze. Oczywiście na plus dla mojego smarta 4K:)

Więc też domyślam się skąd tyle lajków;) - bo na Tv mniej widoczny jest ten szum/pyły naszej galaktyki - no i kolory super:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.