Skocz do zawartości

NGC 7497


Krzychoo226

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec na zwykłych monitorach wygląda to nieciekawie - wydaje mi się że na duży szum nałożyła się na kompresję jpg dając dodatkowy niekorzystny efekt - je generalnie ustawiam kompresje zawsze na 99%. Masz sporo kolorowego materiału użyj go do polepszenia luminancji i skompresuj dynamikę na galaktyce.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi;) 

Hmmm... Tak jak napisał @.zombi. materiału RGB masz sporo i warto go wykorzystać do podbicia detalu i może zredukowania szumu. Z drugiej strony klatki barwy po 5min. chyba trochę niestety "wyprały" gwiazdy koloru.

Oczywiście masz wiedzę i doświadczenie ze zbieraniem materiału ze swojego setupu, ale z czasów kiedy miałem ATIKa 314L+ pamiętam że naświetlanie 180s  na kanał  barwy, było najlepszym wyborem w większości przypadków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, klatki koloru są tej samej długości więc dorzuciłem kolor do L. To jest jakaś czarna magia i siły tajemne... Rozumie że wy takie coś stosujecie? To wszystko odbywa się kosztem fragmentów zdjęcia gdzie kolor nie jest po prostu szary tylko są zdecydowane silne barwy. Przecież kanały się od siebie różnią, jak to ma się do algorytmów stackujących? L z LRGB + histogram wyszło tak:

Group1-L-histo.jpg.038e507b81b3006c2c81d65950329bc8.jpg

Jutro usiądę do składania całości już na normalnym monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Ok, klatki koloru są tej samej długości więc dorzuciłem kolor do L

No to chyba nie zrobiłeś tego dobrze - ja bym złożył kolory osobno - potem je zsumował i taką klatkę dopiero zsumował z złożonym wcześniej L - w zależności od programu zwróć uwagę na normalizacje klatek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, .zombi. napisał:

No to chyba nie zrobiłeś tego dobrze - ja bym złożył kolory osobno - potem je zsumował i taką klatkę dopiero zsumował z złożonym wcześniej L - w zależności od programu zwróć uwagę na normalizacje klatek.

Dużo forum czytam, ale jakoś z tym nigdy się nie spotkałem i sam nigdy na to nie wpadłem. Czyli normalny stack, powiedzmy sigmą, na każdym z kanałów, a następnie stack sumą wszystkich czterech stacków? To by do mnie przemawiało i niczego nie psuło, bo proporcje byłyby identyczne jak w samym L.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Dużo forum czytam, ale jakoś z tym nigdy się nie spotkałem i sam nigdy na to nie wpadłem. Czyli normalny stack, powiedzmy sigmą, na każdym z kanałów, a następnie stack sumą wszystkich czterech stacków? To by do mnie przemawiało i niczego nie psuło, bo proporcje byłyby identyczne jak w samym L.

Pisz do @dziki - mistrz kokorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzychoo226 napisał:

Ok, klatki koloru są tej samej długości więc dorzuciłem kolor do L. To jest jakaś czarna magia i siły tajemne... Rozumie że wy takie coś stosujecie? To wszystko odbywa się kosztem fragmentów zdjęcia gdzie kolor nie jest po prostu szary tylko są zdecydowane silne barwy. Przecież kanały się od siebie różnią, jak to ma się do algorytmów stackujących? L z LRGB + histogram wyszło tak:

Group1-L-histo.jpg.038e507b81b3006c2c81d65950329bc8.jpg

Jutro usiądę do składania całości już na normalnym monitorze.

W PSie to zdjęcie wygląda zupełnie inaczej dużo więcej mgławic. Ciekawe dlaczego tak ciemno wypada tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jarzyna B. napisał:

W PSie to zdjęcie wygląda zupełnie inaczej dużo więcej mgławic. Ciekawe dlaczego tak ciemno wypada tutaj?

zdjecia mono nie wrzucamy na forum jako grayscale, tylko w RGB. przegldarka glupieje, poniewaz nie ma profilu kolorow.

GRAYSCALE

krzy.jpg.5066779b02b96e7c62f11d825c766aac.jpg

 

 

RGB

krzy2.jpg.26d361316e7d2d9f95955ce3d1e60700.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem ponownie do tego materiału, tym razem z normalnym monitorem, a nie na kolanie na laptopie :) Podmieniłem obraz w pierwszym poście. Kilka bezwietrznych nocy i w tym kadrze nie byłoby skrawka tła bez pyłów :) Obróbka to poza dekonwolucją właściwie tylko poziomy i raz delikatnie dotknięta krzywa. Niestety przy tak ciemnych pyłach szybko wychodzi szum, a na stosowanie dust&scratches i innych brudnych sztuczek etyka mi nie pozwala :P Czekamy na podobną prace z cmosa :ph34r:

Group1_dec_histo_final2.jpg.47a497b4b1350d925409528ea3ad952f.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.