Skocz do zawartości

IC 405 szybko szybko ruk cuk


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na stałe montaż na balkonie rozstawiony? U mnie wschodni balkon plus kiepski setup = pół nocy ustawiania na polarną bez polarnej... 

A fotka elegancka, jednak popieprzeni jesteśmy ;) tu kiełbaska, flaszeczka i pececik, ale jednak w kapciach na balkon zagina :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam montażu na stałe. Nie pamiętam który to był rok - chyba 3 lata temu - okno pogodowe było chyba przez miesiąc to stał ale generalnie składam sprzęt za każdym razem (nie myślcie że sobie przyjdziecie w dzień i pożyczycie ...). Jak kupowałem mieszkanie które wybrała moja Pani to popatrzyłem na balkon, strony świata gdzie N,E i powiedziałem OK :). Tyle mojego zdania w kwestii wyboru mieszkania :)

  • Lubię 5
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ dokładnie tak samo miałem - musiało być na południe i wysoko - wtedy chodziło o anteny kierunkowe na UKF - bo da dachu nie był mozliwy dostęp. Ja mam odwrotnie - zaczynam wtedy jak już nie widać ściany w polu ;-). 

Fajne zdjęcie fajne okoliczności ;-). Coraz bardziej blisko jestem wąskich pasem, w związku z miastem ;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaPa napisał:

W prezentowanej rozdzielczości uzyskałeś bardzo fajny obraz ze stosunkowo niewielkiej sesji. Gwiazdki ładne itd. Może w ramach ćwiczenia cnoty cierpliwości zbierzesz 2-3 razy tyle lub nawet więcej i pociągniesz słabsze partie ?

Nie mówię nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 12:40, MaPa napisał:

Może w ramach ćwiczenia cnoty cierpliwości zbierzesz 2-3 razy tyle lub nawet więcej i pociągniesz słabsze partie

W ramach ćwiczeń na tym samym materiale podbiłem słabsze partie. Czekam na niebo. Liczyłem na dzisiaj ale kiszka niestety.

 

IC405_Ha.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 12:40, MaPa napisał:

W prezentowanej rozdzielczości uzyskałeś bardzo fajny obraz ze stosunkowo niewielkiej sesji. Gwiazdki ładne itd. Może w ramach ćwiczenia cnoty cierpliwości zbierzesz 2-3 razy tyle lub nawet więcej i pociągniesz słabsze partie ?

Łap. Nie wiem czy jest lepiej. Trzy noce po 2-3 godziny w sumie 7 godzin.

 

IC405_fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba limit godzin na palenie tego materiału  się wyczerpał. Przy obecnym mleku niewiele to wnosi a nie wiem czy nie pogarsza. Mam nadzieję że nie przesadziłem z kontrastami.

135 x 120s 16200
34 x 600s 20400

w tym 8 x 600s z dzisiejszego wieczora. Z mojego balkonu to już chyba koniec. Obiekt już za bardzo przesuwa się na południe.

IC405_fl_12-11-2018.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.