Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam na imię Tomek i jestem z Zabrza.

 

Za sprawą mojego 7 letniego syna Maćka, który zamiast bajek na dobranoc woli opowieści o gwiazdach i planetach a roku świetlnym mówi "że to stasznie długo" :D powróciła stara pasja z lat szkolnych, kiedy to z prymitywną "lunetą" skleconą ze znalezionej u dziadka w szyfladzie soczewki, okularu z mikroskopu szkolnego i kilku rur PCV spędzałem pod naszym pięknym nocnym niebem całe godziny.

 

Dzieki Maćkowi trafiłem na forum i jestem Mu za to bardzo wdzięczny.

 

Jeszcze raz witam wszystkich

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Tomek pięknie to wyraziłeś. Widzę że zanosi się na rodzinne hobby. Trzymaj tak dalej i przekazuj wiedzę Maćkowi, astronomia to piękna dziedzina - skarbnica wiedzy dla osób charakteryzujących się spokojem i inteligencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Jestem Łukasz i mieszkam Częstochowie. Aktualnie prawie 20-stka na karku i zakończenie pewnego etapu w życiu czyli technikum i matury :). I w końcu postanowiłem zając się tym co zawsze mi w duszy grało. Czyli astronomią. Od kiedy pamiętam zawsze spoglądałem w gwiazdy, ale czegoś brakowało żeby zająć się tym na poważnie, brak czasu, szkoła, znajomi, sprawy rodzinne itp . Teraz w koncu mam środki i czas i samozaparcie żeby ''przemierzać wszechświat''. :D Natrafiłem dziś na to forum i mam nadzieje że pomoże mi jako totalnemu amatorowi w spoglądaniu w gwiazdy ;)

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników i nie miłośników astronomii odwiedzających owe forum.

Jestem z Zabrza (pozdro ze śląska for all). Od niedawna zgłębiam tajniki astronomii. Na chwilę obecną posiadam Celestrona 15x70 (tak, to lornetka!), i jestem z niej bardzo zadowolony (jak na warunki przystałe na miasto). Moja historia zaczęła się od niefortunnego zakupu Allegrowskiego "teleskopu" 60/700 (chyba nie muszę tłumaczyć co to za cudo?), ale zakup tego czegoś nie zniechęcił mnie do obserwacji, wręcz przeciwnie.

 

To co zdążyłem zaobserwować:

- Kilka eMek (24, 31, 33, 35, 36, 37, 38, 42, 43, 45)

- Mars, Saturn, Jowisz (fakt że były to większe lub mniejsze kropki - w przypadku saturna kropa spłaszczona -ale jednak:P)

To chyba z tych ważniejszych rzeczy.

 

Na chwilę obecną myślę o zakupie teleskopu (coś z rodziny 150tek synty), ale poważnie się nad tym zastanawiam, jako że praca i nauka pochłaniają mi tyle czasu, że nawet wyskoczyć z lornetką nie zawsze mogę.

 

No to chyba tyle.

Czarnego nieba dla wszystkich i wszędzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Celestrona 15x70 (tak, to lornetka!)

 

Poważnie? :szczerbaty:

 

Witamy na forum i życzymy miłej zabawy! Na śląsku jest sążna grupka obserwatorów, więc nie powinno Ci sprawić problemu spotkania się na wspólnym lookanku. Ten Celestron to niezła sprawa jak na początek. Sam posiadam Syntę z rodziny 15cm luster, więc jak coś to zagadaj na GG. Postaram się odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Tak ... ekipa ze Śląska w siłę rośnie.

Co do mojego nicku, to miało być "Achim" ale nie wiem gdzie zgubiło się to "A" które używam normalnie przy logowaniu:-/.

 

Co do użytkowania tej lornetki - też myślę że to na początek świetny wybór:)

 

A co do miejsca zamieszkania ... myślę że jakiś wspólny wypad GDZIEŚ, za jakiś czas to byłoby fajnie rozwiązanie;)

 

Ok. To następne posty już w jakichś konkretniejszych tematach:)

 

Nawiasem pisząc - Robert siEM zwiEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam na imię Kamil (trudno się domyślić).

Astronomią interesuję się od przedszkola (mam 15 lat). Obserwuję od 1,5 roku moim skromnym telepem (Synta 114/900). Widzę, że niektórych użytkowników znam już z innego forum.

Na początek, życzę wszystkim gwieździstego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się czym chwalic, bo mąz sprezentowal mi 76f700 ale zbieram na lepszy sprzęt. Mieszkam na przedmieściach Poznania od zachodniej strony i mam możliwosc wyjazdów na odludzie, dlatego się zastanawiam teraz co kupię a to co mam teraz pewnie dostanie córka. Niech ma do zabawy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany,taki komunikat zlozony... ;) ale tak to juz jest w astronomii...hahahahaa

Witamy Mamę,żonę i miłośniczkę astronomii :helo:

Ciągle niewiele kobiet wśród nas,dlatego cieszę sie kiedy dołącza do nas kolejna pasjonatka.

 

 

 

:szczerbaty::ha: oj Hany aleś Ty na głodzie... jakbym nie była zajęta to byśmy razem w te gwiazdy popatrzeli :P. Tak a propos kiedy przyjedziesz do Gdyni na spotkanie PTMA?

 

 

 

Witaj Moniko na astro pokładzie, też się cieszę jak dziewczyny garną się do astronomii. :Beer:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie, że jest na forum taki dział gdzie można napisać coś o sobie.

Jestem tu kompletnie nowy. Jak natrafiłem na forum? Chcę sobie kupić teleskop i przeszukując informacje na google natrafiłem na ciekawy temat właśnie na astro-forum.org .

 

Co o mnie? Mam 24 lata, studiuję na Politechnice Łódzkiej. Obecnie kończę 4 rok studiów dziennych, na wydziale Budownictwa. Jestem mieszkańcem obrzeży Pabianic ( co stwarza mi poprawne warunki obserwacji).

 

Sprzęt jakim dysponuję:

- stara kanadyjska lornetka mojego taty;

- sprawne oczy;

- zapał i chęć poznawania "standardowych" obiektów na niebie.

 

Dla tego moje pytania mogą być śmieszne, trywialne a w ręcz banalne. Liczę jednak, że środowisko forum jest dość tolerancyjne i cierpliwe :)

 

Reasumując Witam was i dziękuję Administratorom za akceptację mojej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Tak od dzieciństwa się marzyło o teleskopie (po drodze był mikroskop) i w końcu mogę sobie na coś pozwolić.

Studiuję geografię w Krakowie i mam 23 lata.

 

Muszę się intensywnie dokształcić w tej materii i mam nadzieję że użytkownicy forum podzielą się swoimi doświadczeniami i pomogą wybrać coś dla mnie - ale to nie w tym dziale:)

 

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od dzieciństwa się marzyło o teleskopie (po drodze był mikroskop) i w końcu mogę sobie na coś pozwolić.

Witaj no forum - tak jakoś się składa, że Ci co posiadają teleskopy mają i mikroskopy :D Przynajmniej ja tak mam :D. To kwestia skali: mikro, czy makro - dobrze jest. Przychodzi lato, krótkie noce to się robale ogląda pod mikroskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mieszkańcem obrzeży Pabianic ( co stwarza mi poprawne warunki obserwacji).

 

Hmmm... jak pamiętam po ostatnich obserwacjach wyjazdowych, to Pabianice też "nieźle po niebie dają" - spore już to miasto. Ale jak jest zapał i chęci to wszystko można zdziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Wszystkich!

 

Jestem nowa, świeża ;) i (prawie) całkiem zielona w temacie. Ale uwielbiam bujać w obłokach i wpatrywać się w ten cudowny bezkres... cudowny i przerażający zarazem.

To znacznie bezpieczniejsze ;) od stąpania po twardej skorupie ziemskiej, choć to najbliższa memu sercu (i nie tylko ;)) planeta.

Mieszkam w woj. dolnośląskim, pracuję a w wolnych chwilach wpatruję się w niebo...

 

Dziękuję za przyjęcie do zacnego gremium. Mam nadzieję, że wybaczycie mi ignorancję … a ja zapewne wiele nauczę się od Was :)

 

Pozdrawiam serdecznie szanownego „forumowicza” dzięki, któremu dana mi jest przyjemność powitania Was!

Ayla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.