Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :rolleyes:

Mam na imię Tomasz. Mieszkam w Białej Podlaskiej w woj. lubelskim. Astronomią interesowałem się w sumie od dawna a gdzieś od roku podglądałem niebo przez lornetkę. Od 4 mc poważniej zainteresowałem się astronomią i 10 czerwca, po lekturze między innymi postów na tym forum, zdecydowałem się zakupić pierwszy teleskop. Wybór po poważnych dylematach padł na Syntę 8". Po paru obserwacjach mogę stwierdzić że wybór był trafny choć jak na zielonego teleskop i jego możliwości dopiero zgłębiam...generalne spostrzeżenie jest takie, że udana obserwacja to nie tylko sprzęt....

Jak na żółto dzioba przystało będę starał się zadawać pytania,choć póki co lektura forum mi wystarcza :rolleyes:

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wrzystkich bardzo serdecznie! Mam na imię Paweł i pochodzę z Szamotuł koło

Poznania. Moje zainteresowanie astronomią narodziło się pewnego zimowego wieczoru kiedy to na zachodnim nieboskłonie wypatrzyłem, jeszcze gdy było dość jasno, "gwiazdę", która wraz z nadchodzącą nocą zaczynała być coraz jaśniejsza aż stała najjaśniejszym obiektem nocnego nieba. Od razu zdałem sobie sprawę, że poraz pierwszy w życiu zobaczyłem planetę. Była to Wenus. Od tamtej pory nieustannie spoglądam na firmament niebieski i podziwiam jego piękno. Początkowo rozwijałem swoją pasję przy pomocy radzieckiej lornetki, która umożliwiła mi obserwację kraterów na księżycu i np. m31. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem teleskopu Sky-Watcher (Synta) 6", z którego jestem bardzo zadowolony. W ciągu tak krótkiego czasu ten teleskop umożliwił mi zaobserwowanie wielu obiektów, które mogłem oglądać jedynie na obrazkach w internecie. Astro-Forum przeglądam już od dość dłuższego czasu i jestem mile zaskoczony poziomem prowadzonych tu dyskusji. Jestem nowy w świecie miłośników astronomii i mam nadzieję, że spotkam się z ciepłym przyjęciem. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć?

 

Jest taki dział to się witam! Do tej pory patrzyłem na niebo przez lornetkę i reflektorek 60/500. Może przyszedł czas na coś większego, a później na astrofotografię, do której przymierzam się od kilku lat :D Tak samo od kilku lat zaglądam na to forum i przyszedł w końcu czas żeby się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Mateusz i to mój pierwszy post(można to wydedukować z działu).

Zawsze się interesowałem astronomią(nawet mam jakieś dwie książki). Niestety w naszym klimacie trudno bez wiedzy meteorologicznej obserwować niebo. Dlatego bardziej poszedłem w ślady meteorologii synoptycznej. Prowadzę też blog o tej tematyce(czas na reklamę :D ) http://synoptyka.blog.onet.pl/ Mam nadzieje, że nauczę się wiele dzięki temu forum, jak i wniosę do niego jak najwięcej.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Mateusz i to mój pierwszy post(można to wydedukować z działu).

Zawsze się interesowałem astronomią(nawet mam jakieś dwie książki). Niestety w naszym klimacie trudno bez wiedzy meteorologicznej obserwować niebo. Dlatego bardziej poszedłem w ślady meteorologii synoptycznej. Prowadzę też blog o tej tematyce(czas na reklamę :D ) http://synoptyka.blog.onet.pl/ Mam nadzieje, że nauczę się wiele dzięki temu forum, jak i wniosę do niego jak najwięcej.

Pozdrowienia.

 

 

 

WOW Mateusz Twoja prognoza sprawdziła się dzisiaj dla Gdyni co do joty :notworthy: . Koło południa przeszła burza, potem wyszło Słonko wraz z tęczą.

 

 

 

18 lipca 2008"Dzisiaj będziemy pod wpływem klina wyżowego z osią zlokalizowaną SW-NE. Prognozy wskazują na wzrost chwiejności atmosfery. Jednak obecność klina stłumi rozwój pionowy chmur, więc burze są raczej mało możliwe, przeważnie będą się tworzyć komórki opadowe. Jedynie pojedyncze wyładowania możliwe są na Dolnym Śląsku gdzie osiadanie powietrza będzie nieco słabsze i możliwe będzie "pęknięcie" inwersji, ale i tak gdybym miał opisać typ pogody to nazwałbym ją pogodą z przelotnym deszczem.

 

Jutro w rejon Skandynawii zacznie kierować głęboki niż atmosferyczny. Polska północna dostanie się w zasięg krzywizny cykloidalnej, inwersja osiadania osłabnie, klin zacznie się odsuwać na SE oraz pojawi się siodło baryczne. Skutkiem tego, w wilgotnym powietrzu w adwekcji ciepła zaczną tworzyć się burze. Będą miały charakter bardzo rozsiany i lokalny."

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

 

 

 

Ps: aha, witaj na pokładzie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako kolejny nowy uzytkownik forum chcialbym sie przywitac.

Mam na imie Tomek i jestem z Bydgoszczy.

Astronomia interesuje sie juz od lat szkoly sredniej a niedawno moja zona przyznala sie ze i ona tez bardzo lubi patrzec na gwiazdy ale dotychczas wstydzila sie do tego przyznac zeby nie byc posadzona o zdziecinnienie ;) (ciekawe przez kogo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wrazenia i pospiechu w tytule tematu zaliczylem literowke - sorki ALL.

 

Co do lornetki to juz kark mnie boli od tych obserwacji wiec przymierzam sie do malych zakupow ale o tym to juz we wlasciwym dziale ;) a wracajac do lornetki to razem z zonka ostatnio to sie do niej (tej lornetki) "scigamy" wiec najwyzszy czas na cos konkretniejszego ale najpierw staram sie jak najwiecej na ten temat dowiedziec zeby potem nie marudzic ze zle wydalem pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.