Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

a co robicie ciekawego w poniedziałki?

 

 

Ogólnie rozmawiamy o Astronomii i nie tylko (ostatnio był prezentowany najnowszy model Fastrona czyli wersja 7) , pożartujemy sobie a jak jest ładna pogoda obserwujemy niebo. Dodatkowo od 17:00 są "Spotkania z Astronomią" czyli wykłady na przeróżne tematy tutaj masz linka do nich:

https://www.camk.edu.pl/pl/outreach/wyklady-popularne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mieszkam w okolicach Zamościa.

Astronomią intersuje się w wolnych chwilach dla relaksu unikając zagłębiania się w szczegóły choć możliwe że to się zmieni bo coraz bardziej mnie to interesuje.

Do tej pory posiadałem początkujący sprzęt tj. SW150/750 EQ3-2 i lornetkę Celestron SM 17/70. Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mieszkam w okolicach Zamościa.

Astronomią intersuje się w wolnych chwilach dla relaksu unikając zagłębiania się w szczegóły choć możliwe że to się zmieni bo coraz bardziej mnie to interesuje.

Do tej pory posiadałem początkujący sprzęt tj. SW150/750 EQ3-2 i lornetkę Celestron SM 17/70. Pozdrawiam.

 

Witam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Mieszkam w Częstochowie - niestety pomarańczowe niebo :(. Wracam do astronomii po wielu latach. Na razie ze strychu wyciągnąłem Alkora (chyba tylko forumowe dziadki wiedzą o co chodzi), ale niedługo ruszam na zakupy.

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dziadkiem (ani forumowum, ani jakimkolwiek) ale myśl optyczną zza wschodniej granicy znam ;)

 

Witam i zapraszam do uczestnictwa w życiu forum.

Czyli moje "chyba" było zasadne :). A tak poważniej, to czy oprócz założonego przez Ciebie wątku "20.03.2015 - Zaćmienie Słońca" są jakieś przydatne dla nowicjusza - nastawiam się na focenie (chyba nawet na tę okazję przyspieszę zakup teleskopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - mam na imie Andrzej, jestem z Olsztyna i od zawsze marzyłem o Veluxie z wystającym teleskopem w mieszkaniu za miastem - teraz brakuje mi tylko teleskopu :D

Zainteresowania :Kitesurfing, Fotografia, Kolarstwo grawitacyjne, Motoryzacja, Wszechświat, BBC.

Od małego gapilem się w gwiazdy - teraz mam 30 lat i niestety nie mam z kim na takie tematy rozmawiać. Mam nadzieję, że tu pogłębię swoją wiedzę i w końcu będzie z kim pogadac o "tych kropkach na niebie"

 

Witam i pozdrawiam

 

Edytowane przez andrzejwodejszo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - mam na imie Andrzej, jestem z Olsztyna i od zawsze marzyłem o Veluxie z wystającym teleskopem w mieszkaniu za miastem - teraz brakuje mi tylko teleskopu :D

Zainteresowania :Kitesurfing, Fotografia, Kolarstwo grawitacyjne, Motoryzacja, Wszechświat, BBC.

Od małego gapilem się w gwiazdy - teraz mam 30 lat i niestety nie mam z kim na takie tematy rozmawiać. Mam nadzieję, że tu pogłębię swoją wiedzę i w końcu będzie z kim pogadac o "tych kropkach na niebie"

 

Witam i pozdrawiam

 

 

Witam Andrzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, miło mi dołączyć do Waszego grona :)

Ja jestem z okolic Krakowa, ale studiuję na pierwszym roku na Politechnice Wrocławskiej. Niestety sprzętu nie mogę mieć tutaj przy sobie, we Wrocławiu, więc ostatnio trochę zaniedbuję niebo :( ale bardzo chętnie posłucham o Waszych przygodach z obserwacjami, a sama nadrobię zaległości jak najszybciej :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus!

Zarejestrowałem się jakiś czas temu, ale można powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem. Od wczoraj jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem Synty 8". Straszna to bestia. Chyba nie do końca ogarniałem jakie to duże. Aktualny status: czekam na bezchmurne niebo.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

 

Witam wszystkich :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam na imię Irek. Mieszkam w Siemianowicach Śl., centrum katastrofy lp. Astronomia amatorska zatruwa mi życie od dłuższego czasu. Dlaczego zatruwa?

Niemal 300 dni w roku niepogody, stanowi gwałt na psychice astroamatora. Mam leciwego Cassegraina, którym chciałbym się zabrać za planetki, w

niedługiej przyszłości. Chodzi mi po głowie zmiana apertury, hmm, choroba postępująca. Fajnie by było, gdyby nowa rurka pracowała w układzie

Newton- Cassegrain, z możliwością prostej i bardzo szybkiej podmiany systemu, ale narazie to jest projekt zamrożony... znaczy frozen.

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wołają mnie Tomek i czasem już się pojawiałem na spotkaniach obserwacyjnych na Tąpadle. Czas się oficjalnie ujawnić. Miło mi dołączyć do tak fajnego towarzystwa także online.

A prywatnie - ojciec, mąż, zawodowo w komputerach a po godzinach param się czymś z zupełnie z innej planety - zawiaduję serwisem http://artrock.pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.