Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu czytuję forum, ale dopiero się zdecydowałem zarejestrować. Od niedawna posiadam niewielki teleskop, na razie pożyczony - ale zawsze coś.

Chciałbym popróbować coś w astrofotografii, ale zobaczymy co z tego wyjdzie i na ile mnie to wciągnie... :)

W razie czego będę pytał Was o porady.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem na allegro taka oto lornetkę:

Lornetka astronomiczna TPL Giant 15x70 Bak

Parametry techniczne:

 

średnica obiektywów: 70 mm

powiekszenie: 15x

źrenica wyjściowa: 4,5 mm

konstrukcja pryzmatów: porropryzmatyczna

materiał elementów szklanych: szkło optyczne BaK-4

pole widzenia: 4,4 stopni

odsunięcie źrenic wyjściowych: 18 mm

warstwy przeciwodblaskowe: MC

regulacja ostrości: centralna + dostrojenie w prawym okularze

waga: 1300 g

 

Zapłaciłem za nią 259 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem na allegro taka oto lornetkę:

Lornetka astronomiczna TPL Giant 15x70 Bak

Parametry techniczne:

 

średnica obiektywów: 70 mm

powiekszenie: 15x

źrenica wyjściowa: 4,5 mm

konstrukcja pryzmatów: porropryzmatyczna

materiał elementów szklanych: szkło optyczne BaK-4

pole widzenia: 4,4 stopni

odsunięcie źrenic wyjściowych: 18 mm

warstwy przeciwodblaskowe: MC

regulacja ostrości: centralna + dostrojenie w prawym okularze

waga: 1300 g

 

Zapłaciłem za nią 259 zł

 

Czy będzie to dobra lornetka do obserwacji astronomicznych i nie tylko?? Była troszke tańsza od celestrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Na imię mam Sebastian i liczę sobie 29 wiosen. Studia ukończyłem na GIGu w Gliwicach, jestem osoba pracującą. Od lat interesowałem się astronomią, niestety fundusze nie pozwalały mi nigdy zainwestować w te pasje, zawsze się coś innego znalazło. Od jakiś 2 lat posiadam dobsona 14' i trochę sprzętu do niego, to mój pierwszy telep, wiem zaszalałem ale na razie mnie to wciągnęło dość mocno i nie zamierzam się pozbywać tego maluszka. Może kiedys coś astrofoto jak wybuduje sobie fastrona :) to na razie tyle na dziś.

 

Miło mi was poznać i pozdrawiam Sebastian.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem raczkującym dopiero obserwatorem nieba. Mam nadzieję, że wciągnę się w tę pasję razem z Wami.

Jako pierwszy zakup polecono mi Sky-Watcher Dobson Synta 8". Szukam używanego w dobrym stanie, jeśli komuś się coś nawinie proszę o kontakt na ed3r@wp.pl .

Nie mogę zamieszczać jeszcze postów na giełdzie.

 

Pozdrawiam,

Artur

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem raczkującym dopiero obserwatorem nieba. Mam nadzieję, że wciągnę się w tę pasję razem z Wami.

Jako pierwszy zakup polecono mi Sky-Watcher Dobson Synta 8". Szukam używanego w dobrym stanie, jeśli komuś się coś nawinie proszę o kontakt na ed3r@wp.pl .

Nie mogę zamieszczać jeszcze postów na giełdzie.

 

Pozdrawiam,

Artur

 

Witam nowego kolegę :)

Podasz swój budżet i okolice zamieszkania?, bo mam kilka ofert ciekawych na Olx zapisane ;). Synta 8 jak najbardziej bardzo fajny teleskop na początek, ale bardziej do obserwacji wizualnych, chyba że kupisz wersje zautomatyzowaną.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kacper!

 

Mój budżet to około 800-850zł(i tak po grubszych negocjacjach z żoną, przecież można kupić sobie za to dużo par butów :P). Mieszkam w okolicy Szczecina, warunki raczej podmiejskie bez zbędnej ilości światła.

Jeśli chodzi o optykę to przyznaje się jestem kompletnym kretynem, nie wiem na co patrzeć. Synta 8 została mi polecona jako najlepszy stosunek ceny do jakości w tym przedziale.

 

Pozdrawiam,

Artur

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o optykę to przyznaje się jestem kompletnym kretynem, nie wiem na co patrzeć. Synta 8 została mi polecona jako najlepszy stosunek ceny do jakości w tym przedziale.

 

To prawda, ktoś Ci całkiem dobrze doradził :)

 

Witam na forum!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kacper!

 

Mój budżet to około 800-850zł(i tak po grubszych negocjacjach z żoną, przecież można kupić sobie za to dużo par butów :P). Mieszkam w okolicy Szczecina, warunki raczej podmiejskie bez zbędnej ilości światła.

Jeśli chodzi o optykę to przyznaje się jestem kompletnym kretynem, nie wiem na co patrzeć. Synta 8 została mi polecona jako najlepszy stosunek ceny do jakości w tym przedziale.

 

Pozdrawiam,

Artur

 

No dobra można za te pieniądze kupić coś używanego, niestety Olx wyczyszczony jest z Synt 8 :D. Fajna oferta jest we Wrocławiu, ale dla Ciebie chyba trochę za daleko. (Jest możliwość kupna bez dodatków) (http://olx.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-synta-8-soczewki-william-optics-i-swa-CID767-IDakcyr.html). Jeszcze jedna ważna sprawa, czy będziesz focił niebo?, bo Dobson (Montaż) to nie za bardzo nadaje się do robienia zdjęć.

Pozdrawiam

Kacper :)

Edytowane przez KacperM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLX i Allegro pod kontrolą. Dwie oferty są na tych serwisach, z oboma Panami prowadzę delikatne negocjacje. Mam nadzieję, że się uda. Póki co interesuje mnie sama obserwacja, z biegem czasu na pewno będę chciał to udokumentować. Na wszystko przyjdzie czas, narazie uczę się nieba :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLX i Allegro pod kontrolą. Dwie oferty są na tych serwisach, z oboma Panami prowadzę delikatne negocjacje. Mam nadzieję, że się uda. Póki co interesuje mnie sama obserwacja, z biegem czasu na pewno będę chciał to udokumentować. Na wszystko przyjdzie czas, narazie uczę się nieba :)

 

Życzę powodzenia :):astro:

 

Polecam także zapisać się do PTMA, fajnie mieć znajomych, z takimi samymi zainteresowaniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na imie mam jacek, na wiosce mieszkałem, gdzie jak pamiętam z dzieciństwa w zimie niebo było takie że aż zapierało dech.

potem przyszła do wsi elektryczność i oświetlili drogi, a ludzie obejścia, że łuna nad wioską widoczna jest ze 100km - więc i łatwiej w weekend w rodzinne strony trafić, a pod chałupą nawet asfaltowa droga teraz jest.

tyle że na niebie prawie nic nie widać już, albo i trochę mój wzrok sie od patrzenia w ekrany wypalił

 

w każdym razie po wielu latach postanowiłem zobaczyć więcej, czyli sobie kupiłem teleskop - a teraz bym coś sie chciał dowiedzieć jak to z pożytkiem używać, stad jestem tutaj

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim czasie czytania forum, przyszedł czas na poudzielanie się :)

Mam czterdzieści kilka lat, mieszkam na wsi w okolicy Piekar Śląskich, obserwacjami astronomicznymi interesuję się czysto amatorsko. W związku z tym że jestem również fotoamatorem, staram się łączyć jedno z drugim, na miarę możliwości swoich i Synty na dobsonie.

Pozdrawiam :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chcę przywitać się na śledzonym przeze mnie forum już jakiś czas, ze względu na swoją wcześniejszą wiedzę - wolałem czytać - niż udzielać się jak lamer :hmmm:

 

Byłem posiadaczem SW 130/900 EQ2, obecnie po roku czasu spędzonym na przeglądaniu nieba postanowiłem zakupić Soligor MT-800 EQ3 - wraz z całą gamą dobrodziejstw.

Wiem, że sprzęt jest dla konesera - ale sugerowałem się opisami telepa i budżetem - żona :nottalkingtoyou:. Pragnę poszerzać wiedzę z zakresu astronomii oraz foto-astronomii i mam nadzieję, że koledzy wybaczą

niewiedzę początkującego w postach które będę publikować (postaram się przemyśleć 3x każdy post). Mieszkam w okolicach Poznania - Kórnik.

 

Pozdrawiam wszystkich Astro Wkręconych !! :rofl:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie widziałem tego temaciku :_

 

Zatem i ja witam wszystkich. Astronomią interesuję sie od niemowlęcia. Ze mnie taki da Vinci XX-XXIw. :D Interesuję się wszystkim co możliwe ale w związku z brakiem funduszy... Sami wiecie :D

 

Teleskop kupuje od kilkunastu lat. Skończyło się na zakupie aparatu cyfrowego. Bardziej przenośny, a w centrum Krakowa teleskop za dużych osiągów miał nie będzie.

Być może zamiast zdjęć nocnych przerzucę się na słońce... ale znów fundusze.

 

Tak czy inaczej witam i mam zamiar tu zostać długo. Bardzo długo :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Astropolisowców

 

Mam na imię Łukasz i jestem tu z ciekawości. Dużo czytam i oglądam ale nie do końca wszystko rozumiem. Ciekawi mnie powstanie Wszechświata, jego natura, procesy w nim zachodzące ale czasem to ciężki temat do przyswojenia, dlatego nie bijcie jeśli będę pytał o rzeczy dla Was oczywiste.

Znalazłem już kilka interesujących tematów, np http://astropolis.pl/topic/49484-czarne-dziury-fakty-i-hipotezy/czy http://astropolis.pl/topic/48454-wiek-wszechswiata/

 

Trochę mniej zajmuję się obserwacjami. Lornetka 10x50 kupiona kiedyś w celach raczej turystycznych, pozwala poznać gwiazdozbiory czy gromady. Na razie wszystkiego się uczę.

 

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też witam Cię Apex.

 

Piękny nick wybrałeś. Atacama Pathfinder Experiment - APEX - radioteleskop prowadzony przez Europejskie Obserwatorium Południowe

 

Pozdrawiam

p.s.

A ja bym, nieśmiało, zasugerował powiadanie o nas w takich przypadkach ...

 

Astromieszczuchy :)

:astro:

EDIT

Apex Słońca

 

O, to jeszcze bardziej super!

 

jest jeszcze taki fajny jak na obrazku

apex3.png

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.