Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Darek mieszkam w Kożuchowie ( woj. lubuskie) 38lat, astronomia od zawsze mnie interesowała i fascynowała ale dopiero niedawno zakupiłem sprzęt tj Sky-Watcher BKP 2001EQ5 GOTO SynScan, filtr Baader ND5, Canon EOS400D i oczywiście kilka okularów (fakt faktem wcześniej miałem jakiś teleskop - lunetę ale to była bardziej zabawka niż sprzęt do obserwacji) , bardzo bym chciał pobawić w astrofotografię - mgławice,galaktyki ,fotografię słońca - plamy, "protuberancje" itd . Potrzebuje pomocy w wyborze filtrów i reszty osprzętu oczywiście obróbka zdjęć "photoshop" itp. bo tak naprawdę to jestem zielony ;) mam nadzieję , że mi w tym pomożecie.

O forum dowiedziałem się od Pana Jacka Bobowik

Pozdrawiam

Darkooo

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam na imię Łukasz mieszkam w Krakowie, astronomią interesuje się praktycznie od dziecka, zaczęło się od Hermaszewskiego :)Aktualnie jestem na etapie kupna teleskopu, a dokładnie zamiany zabawki Opticon Sciencemaster kupionego dziecku "złapał bakcyla":) na lepszą zabawkę bo na profesjonalny sprzęt na razie minister finansów domowych się nie zgadza :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam na imię Łukasz mieszkam w Krakowie, astronomią interesuje się praktycznie od dziecka, zaczęło się od Hermaszewskiego :)Aktualnie jestem na etapie kupna teleskopu, a dokładnie zamiany zabawki Opticon Sciencemaster kupionego dziecku "złapał bakcyla":) na lepszą zabawkę bo na profesjonalny sprzęt na razie minister finansów domowych się nie zgadza :)

Zawsze możemy zebrać grupę astro miłośników z Krakowa i pooglądać niebo przez nasze telepy, zanim się dorobisz swojego.

Witaj na forum krakusie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Marek z Bielska-Białej, 54 lata.

Zajmuje się "odwrotnym kierunkiem", to jest fotografowaniem z powietrza na ziemię i postanowiłem popatrzeć w drugą stronę.

Na początek księżyc, planety i słońce, a jak się spodoba, to zobaczymy co dalej.

Na początek kupiłem dziś Sky-Watchera Virtuoso z MAK90 + T2 do Nikona i... cały dzień leje. Może jutro będzie coś lepiej.

Tymczasem robię kabelek USB (bo w sklepie nie było) i ładuję programy.

 

Pozdrawiam Wszystkich :)

 

Edytowane przez MarekM60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie


Na imię mam Marcin, mieszkam w Katowicach. Kosmos fascynował mnie od zawsze, ale dopiero od grudnia jestem posiadaczem teleskopu Spinor Optics R-90/900 AZ-3.

Ciągnie mnie w kierunku astrofotografii, podjąłem pierwsze próby fotografowania Słońca i księżyca.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Dominika, założyłam konto jakiś czas temu, zapomniałam się przywitać więc zrobię to teraz . Witam wszystkich :) Napiszę tylko tyle, że bardzo lubię siedzieć w nocy na balkonie z teleskopem.

 

Jak większość tutaj ;)

 

Witamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Dominika, założyłam konto jakiś czas temu, zapomniałam się przywitać więc zrobię to teraz . Witam wszystkich :) Napiszę tylko tyle, że bardzo lubię siedzieć w nocy na balkonie z teleskopem.

 

Witam serdecznie :)

Jeśli jesteś z okolic Warszawy zapraszam do PTMA na Bartyckiej 18 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam na imię Maciej mam 28 lat i jestem z Bełchatowa :) od małego zadzieralem nos ku gwiazdom, inspirowały mnie i nadal to robią z taką małą różnicą że nos mi juz nie wystarcza i chciałem tam dorzucic swoje oko :). nie jestem znawca wiem jak wygląda duży wóz itd ale chce sie oddac tej pasji i ja rozwijac. o forum dowiedzialem sie z googla. a zarejestrowalem sie bo potrzebna jest pomoc w zakupie "oka" teleskopu. maksymalnie mam 1500 zl i chciałbym kupic dobry uzywany teleskop z roznymi dodatkami taki dla początkujących "albo lepszy" jak Bóg da:) przez ktory zobacze planety układu słonecznego i inne ciekawostki mieniace sie na niebie. do obserwacji bede musiał wyjezdzac za miasto wiec go bede musiał pakowac do autka nie bedzie stał w przydomowym ogródku. pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam na imię Maciej mam 28 lat i jestem z Bełchatowa :) od małego zadzieralem nos ku gwiazdom, inspirowały mnie i nadal to robią z taką małą różnicą że nos mi juz nie wystarcza i chciałem tam dorzucic swoje oko :). nie jestem znawca wiem jak wygląda duży wóz itd ale chce sie oddac tej pasji i ja rozwijac. o forum dowiedzialem sie z googla. a zarejestrowalem sie bo potrzebna jest pomoc w zakupie "oka" teleskopu. maksymalnie mam 1500 zl i chciałbym kupic dobry uzywany teleskop z roznymi dodatkami taki dla początkujących "albo lepszy" jak Bóg da:) przez ktory zobacze planety układu słonecznego i inne ciekawostki mieniace sie na niebie. do obserwacji bede musiał wyjezdzac za miasto wiec go bede musiał pakowac do autka nie bedzie stał w przydomowym ogródku. pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc :)

Witaj! Masz tu chociażby z ostatnich dni dwa wątki...

http://astropolis.pl/topic/48895-pierwszy-teleskop-do-1500-pln/

http://astropolis.pl/topic/48877-teoria-przed-zakupem-pierwszego-teleskopu/?do=findComment&comment=574200

Potem jeszcze sobie pogoogluj jakies zagadnienia i będziesz już trochę miał rozeznanie...

 

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 tygodni jestem posiadaczem wspaniałego teleskopu sky-watcher N-254/1200 synta "10" i lustrzanka Canon EOS 1100D, wcześniej nie było mnie stać więc kupiłem go dopiero teraz, jestem świeży więc będę zadawał dużo pytań, ale wydaje mi się, że na pewno znajdzie się ktoś kto mi pomoże w rozwiązaniu problemu, pozdrawiam i życzę pogodnych i bezchmurnych dni ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Na forum jestem świeżutki, astronomią i fotografią zajmuję się od wielu lat, przez moje ręce przeszło trochę teleskopów, aparatów fotograficznych.

mam w związku z tym jako takie rozpoznanie w temacie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Przyprowadził mnie tutaj link z innego forum, skierował mnie do tematu o zdjęciach ISS. Koreluje to nieco z materiałem, którym na tamtym forum sie podzieliłem (i nie omieszkałem podzielić się nim także tutaj - jestem bardzo ciekaw Waszego zdania).

 

Generalnie interesuje się bardzo wieloma rzeczami, ale z tego powodu tak naprawdę tylko w wybrane tematy mogę zagłebić się tak jak naprawdę chcę. Dlatego czasami trzeba polegać na innych, a ponieważ na "autorytetach" nie lubię, wolę towarzystwo amatorów - pasjonatów, bo z doświadczenia wiem, że tacy bardzo często wiedzą więcej niż "autorytety".

 

Z ciekawostek, które mnie interesują (a które są związane z tematyką forum) proponuję to:

(niestety tylko po angielsku).

 

Aloha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam na imie Karol i i obieglem Słońce juz 47 razy :D W latach mlodości Astronomia wypełniała sporo mojego czasu , potem zycie sie potoczyło inna ściezką . Nie mam czcionki polskiej i z z kropką mi nie wchodzi za co sorka . Wracając do tematu , moja obecnośc tutaj jest wynikiem stylu zycia czyli zeglarstwem . Dlatego duzo kopie w temacie starozytnej nawigacji . Trochę rzeczy znalazłem a sporo mam do odkrycia co mam nadzieje te forum mi ułatwi. Za co z góry dziękuje :D

Pozdrawiam serdecznie !!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odezwały się we mnie ostatnio wspomnienia z młodości, gdy stałem przed domem z Uniwersałem i Zenithem. Przypomniałem sobie jak Pan fotograf oddając mi pierwsze zdjęcia powiedział: "... Niestety nic się nie dało zrobić. Wyszły same kropki." Nie mógł zrozumieć radochy jaką miał "młody" z tych kropek. Minęło wiele lat i zapragnąłem znowu "postać przed domem" i popatrzyć w niebo. Od tygodnia podziwiam je nowym SCT 9.25. (Pozdrowienia dla Pana Delty z Gdańska)

 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.