Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na forum :Beer: , powiedz mi Dominik czego tak naprawde szukasz i oczekujesz po pisaniu tu?

Dobry wieczór. Chciałem zapytac o coś, czego nie rozumiem. Magister napisał mi to po swojemu. Szukam działu, żeby pytanie pasowalo. Dziedzina - obserwacje podstawowe (abecadło). Gdyby działał FAQ, pewnie bym się wstrzymał z rejestracją. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie znalazłem żadnych spotkań ani kogoś obserwującego nocne niebo, kto mieszka w okolicach Międzychodu (40km od Gorzowa Wlkp.), ale mam nadzieję, że w końcu mi się to uda :rolleyes:

 

Pozdro

Rad Radish

 

Mam działkę koło Drezdenka. Zapewne latem pojawię się tam kilka razy ze sprzętem to możemy razem poobserwować. Odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup lornetki na początek, sam tak zaczynałem (Tajga 10X50 - duże pole widzenia, dobra jasność)

 

w ciepłe letnie noce błądziłem sobie po drodze mlecznej... super.

 

pięknie sie moon prezentuje noi naprawde ładnie widać 7 sióstr i m42 to spora mgiełka, m44 jak i wiele innych gromad.

 

Polecam tą tlornetkę dla początkującego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na Astro-forum :Astrobrać:

Gratulacje zakupu :D

Udany obserwacjii syntą i oczywiście dużo bezchmurnych nocy , które mam nadzieję szybko nadejdą .

Ach te chmury :angry::burza:

Fajny avatar , a ten pojazd to twój na tym avatarku , dla mnie the best :notworthy:

 

Pozdrawiam serdecznie :Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ Hubercie :Beer:

Przynajmniej sobie rybki odżyja :szczerbaty:

Te już uśmiercone pewno nie, a zwłaszcza te ... usmażone ;):Boink:

 

Hubercie- co dalej? Teleskop to jeszcze nie wszystko. Teraz trzeba się podszkolić w wyszukiwaniu obiektów godnych wystawiania go na dwór i siedzenia w nocnym zimnichu. Na początek dobrze mieć "Niebo na dłoni" - ostatnio tanio można dostać na Allegro (kupiłem 10 dni temu za chyba 12.50) plus "Niebo na weekend". Tam są m.in. mapki poglądowe gwiazdozbiorów z podanymi położeniami najwyraźniejszych obiektów DS. Można też zacząć oczywiście od ściągnięcia i zainstalowania któregoś z programów komputerowych - np. popularnego Cartes du Ciel. Tyle, że mapki z nich trzeba drukować.

 

Życzę zadowolenia z Synty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Nazywam się Maciek Kubicki, mam 16 lat i pochodze z Kielc

Astronomia byłaby moją największą pasją gdyby nie wędkarstwo i historia starożytna

We wrześniu kupiłem Syntę 130/900 i niestety chcę sobie kupić większy sprzęt ale dopiero za jakiś rok(tyle czasu zajmie mi zbieranie funduszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wsród astroamatorów :):Beer:

 

Jest fajny programik Stellarium, tu masz link:

 

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1588&t=99

 

nazwy gwaizdozbiorów pozycje na niebie planet, gwiazd, obiektów Messiera - to wszystko w ładnej szcie graficznej - POLECAM!

 

astropozdro :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 krok-teoria, czyli książki

2 krok-łączenie gwiazd w gwiazdozbiory na niebie

3 krok-trzeba sie dowiedzieć jakie ciekawe obiekty można znaleźć w tych gwiazdozbiorach

4 krok-kupno lornetki i zapoznanie się z jej możliwościami

5 krok-kupno niedużego teleskopu zapoznanie się z jego możliwościami

6 krok-jeśli jesteś pewien że już dobrze opanowałeś sztukę odnajdywania DSów oraz mały teleskop ci nie wystarczy, możesz kupić coś większego np. Syntę 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum Maćku

a astronomię da się pogodzić z wędkarstwem, nocne łowy bardzo je przypomina

tak samo gdyby nie historia starożytna, nazwy gwiazdozbiorów, gwiazd, kto wie jakby się teraz nazywały? gdyby nie wyobraźnia starożytnych :)

brr.. pewnie by były same literki i cyferki :szczerbaty:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.