Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

synta ma dużą średnicę ale nie da się fotografować długimi czasami

 

Jak chcesz sie mocno zaangazowac w astrofoto to i tak Ci ETX nie wystarczy.

 

Mysle, ze lepiej kupic duzego Newtona (oczywiscie jesli warunki bytowe pozwalaja) i miec bezkompromisowo dobry wizual niz ETX z miernymi mozliwosciami do wizuala i takimiz do astrofoto.

 

Co nie znaczy, ze sprzecik jest zly!

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :Beer: Jestem Michał i astronomią interesuje sie od kilku lat. Jednak ostatnie LICZNE obowiązki szkolne zmusiły mnie do obniżenia tempa rozwoju mojej wiedzy astronomicznej. W ostatnich dniach jednak staram się być bardziej na bieżąco. Jest to spowodowane na pewno kometą McNaught którą obserwowałem 10 stycznia od 16:30 do 17:00 :banan: Tego widoku nigdy nie zapomnę. Już kilka mniej jasnych komet "przeszło mi koło oka", a ta jest pierwszą kometą w moim życiu. Mam nadzieję że to forum razpali we mnie dużo ognia na zimne astronomiczne noce. Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego maniaka nieba (bez urazy oczywiście) :Beer:

 

Co do obowiązków szkolnych to dobrze Cie rozumie. Sam często muszę wybierać czy obserwować, czy się uczyć. Zazwyczaj wybieram to pierwsze :szczerbaty: Ale ogólnie staram się dojść do kompromisu

 

Mam nadzieję że to forum razpali we mnie dużo ognia na zimne astronomiczne noce.

Wierz mi, że rozpali, nie tyle co forum, ale same obserwacje :banan:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów z czerwonaka pod poznaniem. Wraz z moją dziewczyną kupiliśmy sobie pierwszy teleskop wybr padł na Synte 200/1200 i mamy nadzieje że uzyskamy tutaj wiele odpowiedzi na interesujące nas pytania bo dopiero stawiamy pierwsze kroki w astronomi :rolleyes:

pozdr.

Michał & Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów z czerwonaka pod poznaniem. Wraz z moją dziewczyną kupiliśmy sobie pierwszy teleskop wybr padł na Synte 200/1200 i mamy nadzieje że uzyskamy tutaj wiele odpowiedzi na interesujące nas pytania bo dopiero stawiamy pierwsze kroki w astronomi :rolleyes:

pozdr.

Michał & Asia

Witaj sąsiedzie!, jest nas więcej synciarzy z okilic, zapoznaj się z tym tematem,

do zobaczenia,

Robert :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój początek Lornetka Tajga 7x50 i "Niebo na weekend"(kapitalna książka)mapki i do dziela...

 

Wybacz stary ale co on zobaczy w powiększniu 7X??? :blink:

Bedzie czytał o obiektach z tej książki, ale w większości ich raczej nie ujrzy...

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem.przemas. to Bartolo jest kobietą, w takim razie bardzo przepraszam za nietakt, ale te nicki sa mylące, po prostu nie miałem jeszcze przyjemności. :notworthy:

Ale chciałbym też nadmienić że koleżanka nie informowała konkretnego usera o mozliwościach poznawczych tajgi ale zgłaszała swoją wizję dot. efektywnego doboru sprzętu dla potencjalnego, początkującego użytkownika.

Moją wpadką było raczej nazwanie jej "stary". A powinienem "koleżanko" :D:D:D

 

Chyba ze chodziło Ci o Dorotę :ha::ha::ha:

 

ps. bez urazy Bartolo jaja sobie robie... :D

 

Co do powiększenia to 7x50 to nie 10x50 ta druga wielkość pozwala na uchwycenie większości rozległych gromad, niektórych mgławic np. hantelki są mikro-chmurką.

7x 50 daje komfort ogladania szerokiego pola np. drogi mlecznej. :D

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka na początkek to pozycja obowiązkowa - zgodzę się. Ale powinna to być lornetka na dobrym statywie i więszość osób bagatelizuje tą drugą sprawę. Mam dobrą 7x50 i postawiwszy ją na Goliacie (można się oprzeć łbem o okulary a obraz ani drgnie!) widzę duuużo duuużo więcej. Przedtem obserwowałem "z ręki" i gdyby ktoś mi powiedział, że zasięg instrumentu mocno wzrośnie po "usadowieniu go" wcale bym nie uwierzył. Nie potrzeba wcale 10x50, tylko ciemnego nieba i długo wpatrywać się w stabilny obraz. A pole widzenia rozkłada na łopatki każdego marzyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam także że statyw to część lornetki.Nieraz się czyta opinie na forum że dopiero do takich byków jak Kronos 20x60 potrzeba statywu...a guzik prawda.Nie wiem co to za obserwacje musiałyby być bez statywu.Nawet podparcie rąk mi nic nie daje.

 

Kiedyś obserwowałem DS położone dość wysoko nad horyzontem.Położyłem się na leżaku i mój pseudostatyw opierał się na kurtce.Bicie serca przeszkadzało w obserwacjach bo przenosiło się na drgania obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam miłośnika astronomii z Wrocławia z własnym teleskopem.

Chciałbym się dołączyć do obserwacji nieba.

Astronomia to moja dawna pasja chciałbym ją odświeżyć :)

Pozdrawiam wszystkich członków forum

Greg

P.S. Jako rewanż dysponuję autem i ewentualnie miejscem za Wrocławiem do spokojnego obserwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO, szkoda, że tak daleko mam... :szczerbaty:

 

Nie martw się we Wrocu silna ekipa grasuje po nocach z telepami. Na pewno Cię wezmą na jakąś wyprawę (albo Ty ich...)

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.