Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wal do chłopaków z Wawy na obserwy- sam zobaczysz co i jak ;)

 

Filtr UHC na pewno - do mgławic. ND-5 do Słońca koniecznie :) Ale czy np. kolorowe filterki do planet- nie mam pojęcia. Przed opozycją Marsa na pewno o takich ja nie pomyślę.

 

Z oferty DO do 400 zł- LV lub ortho do planet! Do DS... sorry DO ;) ale w takiej cenie nie widzę nic naprawdę "godnego grzechu". Qrcze... Ultimy na amen się skończyły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Astronomią interesuje się od dawna, zaczynałem dosyć kiepsko: refraktor 50mm, puźniej newton 76mm który dawał koszmarny obraz i wkońcu sprzęt który posiadam aktualnie i jestem z niego bardzo zadowolony - Meade ETX 70AT. Aktualnie przeprowadzam pierwsze próby astrofoto, i zaczynam budowę wedga :) Może wkońcu jakaś fajna fotografia wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kędzirzyn Koźle.

Rammstein5, chyba mamy coś z sobą wspólnego :) Chodzi o nicki, na innym forum używam właśnie nicka Rammstein, i już zaprzeczałem również że Rammstein i Rammstein5 to nie te same osoby, na tym forum piszę pod nickiem Yakuza by nierobić zbędnego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kędzirzyn Koźle.

Rammstein5, chyba mamy coś z sobą wspólnego :) Chodzi o nicki, na innym forum używam właśnie nicka Rammstein, i już zaprzeczałem również że Rammstein i Rammstein5 to nie te same osoby, na tym forum piszę pod nickiem Yakuza by nierobić zbędnego zamieszania.

A to Ty jesteś :przytul: A nie możesz tam też zmienić, żeby się już zupełnie nie mieszało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zachęty Anka jako pierwsza mogłaby ujednolicić swoje nicki ;)

 

A Yakuzę witam i ja! Tu naprawdę jest co czytać i o czym pisać. Ale nie oceniam innych for- po prostu tu mi się podoba - i tyle :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mój nick Rammstein, a dlatego że niechciałem robić zamieszania na tym forum dałem nick Yakuza. Do nicku Rammstein jest przywiązany, wszyscy znajomi tak mówią do mnie :) I to już od kilku lat :) Dużo znajomych widać tu :)

Edytowane przez yakuza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mój nick Rammstein, a dlatego że niechciałem robić zamieszania na tym forum dałem nick Yakuza. Do nicku Rammstein jest przywiązany, wszyscy znajomi tak mówią do mnie :) I to już od kilku lat :)

 

 

 

A nie mozesz sie nazywać Yakuza-Rammstein?

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam Cię na naszym forum. Miałem już okazję podyskutować z Tobą prywatnie na temat ETX-a i też nie domyśliłem się, że jesteś Rammstein z tamtego forum. Przy okazji wspomnę, że Yakuza (Rammstein) napisał tam recenzję ETX-70 i dzielnie walczy z maleństwem z coraz lepszymi skutkami. A, że można coś osiągnąć dowiedziałem się niedawno oglądając stronę Erica Dola, który nawet Koński Łeb sfotografował ETX-em 70, stosując czasy naświetlania do 8-10 minut:

http://e.dol.free.fr/images_astro/300D/Album_300D.htm

Tobie Yakuza życzę podobnych sukcesów, którymi mam nadzieję podzielisz się z nami. :Beer:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETX to fajna maszynka :) Gdzie za niecałe 1000 zł( za granica troszkę powyżej 700 zł) dostane bardzo jasny refraktor F5 (do DS będzie dobry), GoTo oraz tak mobilny teleskop z tak bogatym wyposażeniem ? Według mnie jest to bardzo dobry sprzęt do taniego astrofoto. Niemusimy kupować silników krokowych, mamy odrazu GoTo, oraz prowadzenie niejest tak złe skoro można stosować czasy nawet do 10 minut, co do paralektyka to wystarczy wykonać wedga którego koszt niewyniesie chyba nawet 30 zł i mamy możliwość ustawienia teleskopu na polarną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yakuza - Rammstein na forum :helo: . (Widzę, żę coraz więcej ludzi z Astromaniaka zaczyna pisać również na AF)

 

 

 

Witaj Yakuza,

 

Jakbyś chciał zmienić login, to daj mi znać. Od niedawna istenieje taka możliwość, ale raczej dostępna dla nowych użytkowników - z wiadomego powodu.

 

Powodzenia na naszym forum :Beer:

 

Też kiedyś chciałem zmienić, ale ponad 120 postów to już chyba za dużo :rolleyes: .

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć gdzie można kupić Meade ETX 70AT ?

Niedawno były w Lidlach.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=14730&hl=

Może jeszcze gdzieś dostaniesz. Zadzwoń do centrali Lidla i zapytaj, czy gdzieś w sklepach im nie zostały.

Ale zanim kupisz, zastanów się dobrze, bo to jest fajna zabawka, ale może również rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.