Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :Beer:

 

Będę traktować to Forum jako miejsce święte :szczerbaty:

Fajno, że można dowiedzieć się tutaj tylu praktycznych rzeczy, mam nadzieję, w przyszłości prowadzić regularne obserwacje nieba, może z Wami :rolleyes:

Możecie traktować mnie jak kalekę, ponieważ nie mam swojego teleskopu, co w najbliższym czasie MUSI się zmienić, mam za to doskonały wzrok i podwójny zmysł obserwacji :)

Moją inną pasją są konie... zajmuję się także ich ratowaniem...

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumas, jak na razie wszystko to okryte jest czarną magią, więc nie będę się zbytni spieszyć z zakupem, bo trudno kupić cokolwiek, jak nie wiadomo co to ma być ;)

Na początek poczytam, przejrzę forum, coby zbytniego bałaganu nie narobić :Salut:

jak na amatorów, to macie kosmiczną wiedzę :szczerbaty::notworthy:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Eugenio :D Miło Cię poznać. :Beer: Ja też cały czas poznaję tę dziedzinę i wszystko byłoby super, gdyby nie te wszystkie mikro szczegóły sprzętu do obserwacji, parametry, śrubki, pokrętła, szukacze, prowadzenia itp. :blink: Technika mnie po prostu przeraża, a to co w górze fascynuje i pociąga. Czyli dwie sprzeczności, które cały czas usilnie staram się pogodzić. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas poznaję tę dziedzinę i wszystko byłoby super, gdyby nie te wszystkie mikro szczegóły sprzętu do obserwacji, parametry, śrubki, pokrętła, szukacze, prowadzenia itp. :blink: Technika mnie po prostu przeraża, a to co w górze fascynuje i pociąga. Czyli dwie sprzeczności, które cały czas usilnie staram się pogodzić. :unsure:

Oh nie przejmuj się! Mnie też przerażają tematy o złączkach, korektorach itp i nauczyłem się omijać je szerokim łukiem ;) Najważniejsze jest w tym wszystkim niebo, a zagadnienia dotyczące sprzętu warto poznać o tyle o ile, żeby umieć sobie z nim poradzić. Bo przecież palec wskazujący Księżyc nie jest jeszcze Księżycem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Marcin, mam 16 lat i mieszkam w Pile (woj. wielkopolskie). Na to forum trafiłem wczoraj wieczorem a astronomią interesuje się od czasu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem księzyc przez lunete (3-9x40), czyli od jakiś 4 dni :banan: Myślę nad zakupem jakiegoś taniego teleskopiku,żeby zobaczyć co i jak i załapać bakcyla na stałe ;] Nie chcę, żeby astronomia była w moim życiu tylko króciutkim epizodem... Chciałbym się tym zająć na dłużej... Mam nadzieje że na forum "astro-forum" poznam wielu ciekawych ludzi oraz że odpowiecie mi na pytania dotyczące astronomii :rolleyes:

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Pozdrawiam wszystkich uczestników Forum!

Krótko o sobie: rocznik 71, żonaty, posiadam dwie śliczne suczki jamniczka, zamieszkuję obecnie w Świerklańcu . Do astronomii jako hobby powróciłem w listopadzie 2005 roku, zawsze pociągało mnie piękno gwieździstego nieba, ale dostęp do netu w tym właśnie okresie na nowo rozbudził uśpione fascynacje. Astronomię traktuję jako antidotum na jady dnia codziennego.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Marcin

 

tak sie sklada ze ja jestem tez pily i dzisiaj zarejestrowalem sie na forum chociaz czytam je juz od jakiegos czasu. Musze przyznac ze jest niezle profesjonalne i niezle obeznani z tematem gosciowie sie tutaj wypowiadaja. W tej chwili niestety nie mieszkam w pile tylko w londynie i nie jest to najlepsze miejsce do obserwacji ale ale. Sluchaj jesli jestes swiezo upieczonym astroamatorem bez sprzetu to mam dla ciebie propozycje. zostawilem w pile maly teleskopik bressera 76/700 a w tej chwili mam juz inny teleskop i wiem ze tamten najprawdopodobniej nie bedzie juz w uzyciu a przynajmniej nie szybko. Nie jest to nic wyczesanego, poza tym lezy zapakowany w koncie jakis juz czas ale mysle ze jesli sie nim troche zaopiekujesh to cos tam zobaczysz i zawsze to bedzie jakies dla ciebie doswiadczenie, pamietam ze jak perwszy raz ogladalem przez niego ksiezyc i planety to bylo cos niesamowitego :) jesli jestes zainteresowany moge ci go powiedzmy pozyczyc na jakis nieokreslony czas, jesli juz uzbierasz troche kaski na swoj sprzet to mi go oddash :) napisz jakby co maila i sie jakos dogadamy :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Mateusz, jestem ze Stalowej Woli, mam 16 lat.

Interesuje się oczywiście astronomią :D Już od dawna przeglądałem to forum ( bardzo pomogło mi poszerzyć wiedzę ). Niebo obserwuje starą ruską lornetką ;) oraz teleskopem : Meade DS-60ME (kiedyś go dostałem pod choineczkę i od tego się zaczęło moje zainteresowanie :D ). Oczywiście mam teraz w planach zakup Synty B)

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.