Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[...]Witam Cie Woland i również pozdrawiam i życze przejrzystego nieba(by się przydało <_< )

 

Wesołych Świat :D

 

Przydałoby się bezchmurne niebo na święta, ale póki co na poprawę pogody się nie zanosi:

 

ic.JPG

 

A poza tym witam Wolanda :Beer:

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Konrad, mam 16lat i pochodzę z wsi Osiek koło Oświęcimia.

Od dawno interesowałem się troche astronomią ale dopiero teraz rodzice mi kupili teleskop. ASTAR ogniskowa 700mm i średnica zwierciadła parabolicznego 76mm.

Czy to dobry teleskop ??

A tak pozatym życzę wszytkim zdrowy i wesołych świąt :Beer:

Pozdrawiam

Sadowski25

Edytowane przez sadowski25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum :Beer:

 

Czy to dobry teleskop?jak już masz to musisz go mieć :szczerbaty:

Pierwsze moje "poruszenie" nastąpiło jak doczytałem do momentu w którym napisałeś że ma lusterko paraboliczne :blink: nie wiem czy ktoś by się trudził aby wsadzić w takim sprzęcie parabole...

 

Być może to chwyt reklamowy by podnieść opinie teleskopu a wtedy to oznacza jedno niestety.

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okular:

SR4mm , H12,5mm i H20mm

Barlow'a 2x

H to oznaczenie okularu Huygensa,czyli tego z najniższej półki jakościowej.Co do SR to nie jestem pewien ale skłaniam się do okularu Ramsdena i dodałbym przedrostek Super ale nie chce ryzykować krytyką Kolegów jak będzie źle :szczerbaty:

 

Podsumowując zbieraj na Synte i czytaj dużo bo mam wrażenie że jesteś jednak początkujący mimo już jakiegoś tam zainteresowania wcześniej.Wiedza Ci się na pewno przyda byś mógł chociaż wiedzieć co z tą Syntą zrobić,w co wymierzyć.

 

P.S.Barlow powoduje zwiększenie ogniskowej teleskopu przez co uzyska się lepsze powiększenie,ale i spadanie jasność obrazu-zastosowanie głównie planetarne więc z jasnością nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.Barlow powoduje zwiększenie ogniskowej teleskopu przez co uzyska się lepsze powiększenie,ale i spadanie jasność obrazu-zastosowanie głównie planetarne więc z jasnością nie ma problemu.

 

Ten Barlow nie nadaje się nawet na świecznik, krótko mówiąc jest do kitu. Radziłbym go zapakować od razu w pudełko i nie używać chyba że dla eksperymentu :)

 

Akurat miałem okazję równiez zaczynać od identycznego teleskopu, generalnie mówi się ze jest to najgorszy wybór na poczatek :) Ale coś zobaczysz, nie martw sie. BTW witam na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :Beer:

Co do teleskopu to niema co ukrywać nie jest to najlepszy sprzęt, prawde mówiąc to jeden z gorszych teleskopów jakie mogłeś kupić :szczerbaty: . Ale nie zrażaj się tym, obserwuj tym co masz a za jakiś czas kupisz sobie coś lepszego.

Ja też tak zaczynałem, od małego kiepskiego refraktorka zakupinego w jednym z Marketów.

Pozdrawiam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Trafiłem tu szukając materiałów o astrofoto do tej pory nie miałem przyjemności patrzeć w niebo przez teleskop kilka razy zdarzyło mi się wycelować obiektyw w nocne czyste niebo i potrzymać dłużej wężyk spustowy w EOS 300d i EOS 50E. Efekty były różne więc skłoniło mnie to do eksperymentów z różnymi szkłami i czasami naświetlania oraz zapoznanie się z manualami starych wyjadaczy w tej dziedzinie.

Nie jestem jeszcze posiadaczem Teleskopu narazie czytam i analizuje co by mi najlepiej pasowało biorąc pod uwagę :wielkość bagażnika w aucie, udźwig własny przy przenoszeniu w plenerze i wiele innych parametrów. Oczywiście to był żart naczytałem się teorii ale kupie co mi wpadnie w ręce i sprzedawca będzie znał się na temacie, a nie bedzie mi wciskał rury ze względu na długość, objętość, kolor lub wagę.

 

 

Tomasz Piotrowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

 

Co do koloru to się zgadzam. Reszta parametrów ma znaczenie w astrofoto... (Chociaż... zdecydowanie odradzam kolor żółty jakiegokolwiek sprzętu astronomicznego ;) )

 

Poczekajmy aż wypowiedzą się osoby, które produkują piękne foty na naszym forum.

 

 

 

Ori2711

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co z tym zlotem?

niestety antybiotyki robia swoje. :mellow:

Takż nawet Sumas nie ma u mnie z kim ..... obserwować. :D

A druga sprawa utrudniająca sensowne obserwacje DS i wyjazd do Chochołowskiej jest właśnie w pierwszej kwadrze. :angry:

 

Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety antybiotyki robia swoje. :mellow:

Takż nawet Sumas nie ma u mnie z kim ..... obserwować. :D

A druga sprawa utrudniająca sensowne obserwacje DS i wyjazd do Chochołowskiej jest właśnie w pierwszej kwadrze. :angry:

 

Ale co się odwlecze to nie uciecze.

 

Antybiotyki ?

Przecież w górach są znane stare i sprawdzone sposoby na radzenie sobie z choróbskiem. :szczerbaty:

Nie próbowałeś góralskiej herbatki albo czegoś podobnego o wyższym stężeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Zgodnie z dobrym obyczajem chcę krótko się przedstawić. Mam na imię Mikołaj, mieszkam w Wejherowie (dla mniej wtajemniczonych k/Trójmiasta) i niedawno udało mi się wrócić do dawnych planów patrzenia w niebo.

 

Moje początki znajomości z niebem to czas mniej więcej liceum. Obecnie udało mi się dostać praktycznie za darmo lornetkę TENTO 7*50 i korzystając z tego sprzętu przypominam sobie co i jak po długiej przerwie...

 

Pozdrawiam wszystkich...

 

Kolumbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Zgodnie z dobrym obyczajem chcę krótko się przedstawić. Mam na imię Mikołaj, mieszkam w Wejherowie (dla mniej wtajemniczonych k/Trójmiasta) i niedawno udało mi się wrócić do dawnych planów patrzenia w niebo.

 

Moje początki znajomości z niebem to czas mniej więcej liceum. Obecnie udało mi się dostać praktycznie za darmo lornetkę TENTO 7*50 i korzystając z tego sprzętu przypominam sobie co i jak po długiej przerwie...

 

Pozdrawiam wszystkich...

 

Kolumbus

 

 

 

Witaj Mikołaju,

 

Wiesz znam jednego Mikołaja z Wejherowa... ale to pewnie nie Ty...

 

Tak czy siak witaj na pokładzie :Beer:

 

 

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki... To zastanawiające, można coś więcej?

 

 

 

hm... no więc tak na początku była ciemność... :szczerbaty: ... a potem zaczęło się coś dziać...

 

resztę masz tutaj: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4963.0

 

 

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam od zwykej lornetki

 

Też póki co mogę się pochwalić tylko tym sprzętem.. ;)

 

Ja na imię mam Dorota, lat 17, mieszkanka Kępna.

Jestem raczej takim amatorem-oglądaczem, bo jakiejś konkretnej wiedzy to nie mam żadnej ;). Po prostu w miarę okazji zadzieram głowę do góry, ot co. A zaczęło się od tego, że kilkuletniej Dorotce tata pokazał kiedyś kometę za oknem. A potem była jeszcze jedna, widoczna w Tychach. Gdy poszłam do gimnazjum, zakochałam się w gwiazdozbiorze Oriona (jedynym widocznym z okna mojego pokoju, gdyż w obserwacjach przeszkadza mi lampa na którą psioczyłam i psioczyć będę! ), troszke później przyszedł czas na większe roje meteorów :) (A propos: podobno w Wigilię spełniają się wszystkie życzenia, które wypowiedziało się przy tzw. pierwszych i spadających gwiazdkach... to ja się pytam, gdzie tych moich piętnaście geminidowych? :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... A Wszechświat - po Wielkim Wybuchu - właśnie się kurczy. Mam więc nadzieję, że zanim się do cna skurczy to uda mi się odnaleźć ulicę Tatrzańską, a mieszkający tam gospodarze przyjmą w swych progach gościa z daleka... ;-)

 

To tak trzymając się pewnej konwencji... A tak poważniej mówiąc to tak jak mówiłem z zaproszenia chętnie skorzystam, ale pewnie dopiero w styczniu 2007... Tak więc szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też póki co mogę się pochwalić tylko tym sprzętem.. ;)

 

Ja na imię mam Dorota, lat 17, mieszkanka Kępna.

Jestem raczej takim amatorem-oglądaczem, bo jakiejś konkretnej wiedzy to nie mam żadnej ;) . Po prostu w miarę okazji zadzieram głowę do góry, ot co. A zaczęło się od tego, że kilkuletniej Dorotce tata pokazał kiedyś kometę za oknem. A potem była jeszcze jedna, widoczna w Tychach. Gdy poszłam do gimnazjum, zakochałam się w gwiazdozbiorze Oriona (jedynym widocznym z okna mojego pokoju, gdyż w obserwacjach przeszkadza mi lampa na którą psioczyłam i psioczyć będę! ), troszke później przyszedł czas na większe roje meteorów :) (A propos: podobno w Wigilię spełniają się wszystkie życzenia, które wypowiedziało się przy tzw. pierwszych i spadających gwiazdkach... to ja się pytam, gdzie tych moich piętnaście geminidowych? :( )

 

 

 

Witaj Dorotko :helo:

 

 

 

Tak mało tu dziewczyn. Mam nadzieję że spodoba Ci sie tutaj.

 

 

 

 

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.