Skocz do zawartości

Program APT


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytania odnosnie programu APT . Wlasnie dotarl do mnie kabel USB do Canona pobralem program APT z tego miejsca https://www.ideiki.com/astro/ zainstalowalem na komputerze i absolutnie nic program nie dziala okno glowne programu otwiera sie i to wszystko . Prosze o pomoc moze pobralem APT ze zlego miejsca . Mam system operacyjny Win 10 64 i Canona 200D po podlaczeniu aparatu do kompa system wykrywa aparat a niestety program APT niestety nie dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

zacznij od tego czy po podłączeniu aparatu do komputera jest on przez niego widoczny.

 

W przypadku Windows 10 powinieneś chyba dograć pewne biblioteki:

On Windows 8 and newer depending on the installation in some cases there is need to enable .NET 2.0. It is included in .NET 3.5 and the steps to follow are described in this article in the Microsoft site:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. APT nie działa bo nie łączy z aparatem czy są jeszcze inne objawy?

Jeśli tylko nie łączy to u mnie był ten sam problem, windows widział aparat, a APT nie...

Pomogła zmiana wersji APT na inną i zaczęło działać (do dziś nie wiem dlaczego tak się działo)

 

to oczywiście przy założeniu, że masz dograne powyższe biblioteki

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sullifan napisał:

tzn. APT nie działa bo nie łączy z aparatem czy są jeszcze inne objawy?

Jeśli tylko nie łączy to u mnie był ten sam problem, windows widział aparat, a APT nie...

Pomogła zmiana wersji APT na inną i zaczęło działać (do dziś nie wiem dlaczego tak się działo)

 

to oczywiście przy założeniu, że masz dograne powyższe biblioteki

Komputer widzi aparat biblioteki nie chca sie w chwili obecnej pobrac caly czas probuje i nic .Natomiast program APT nie wykrywa aparatu . Jaka wersje APT wgrywales ? Moze na innej zadziala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Meiser napisał:

Komputer widzi aparat biblioteki nie chca sie w chwili obecnej pobrac caly czas probuje i nic .Natomiast program APT nie wykrywa aparatu . Jaka wersje APT wgrywales ? Moze na innej zadziala 

3.63 działa mi poprawnie, wcześniejsza nie widziała aparatu (nie pamiętam jaki był jej numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki juz wszystko dziala jak nalezy po zainstalowaniu brakujacych bibliotek dla Win10 po restarcie kompa zaczelo dzialac i dokladnie bardzo fajny program . Teraz tylko musze znalesc ustawienia aby ladowal aku w aparacie z kompa przez USB i ustawic ilosc klatek jakie ma wykonac . Chociaz nie wiem czy APT ma taka opcje ze np podajesz ilosc klatek czas iso itd i klatki zaczynaja schodzic podobnie jak w np SharpCap moze APT nie ma takiej funkcji musze to jeszcze rozkminic . Teraz tylko jakis przedluzacz USB bo te kable sa masakrycznie krotkie i podlaczyc wszystko i proby z teleskopem . Dzieki jeszcze raz za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie uda się ustawić ładowania akumulatora przez kabel USB , służy on raczej tylko do transmisji danych. Ale to sprawdź w instrukcji aparatu. Jeżeli zdjęcia będziesz robił z miejsca gdzie masz dostęp do sieci elektrycznej to możesz skorzystać z takiego rozwiązania , adapter instalowany zamiast baterii + zasilacz:

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-adapter-zasilacza-dr-e18.html

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-zasilacz-ac-e6n.html

sprawdź tylko czy to pasuje do Twojego aparatu.

 

Co do APT to własnie do tego służy aby ustawić różne plany pracy w których ustawiasz czas ekspozycji, ISO, ilość klatek i przerwy pomiędzy klatkami. To naprawdę fajne narzędzie, zerknij do instrukcji jest to wszystko ładnie opisane , wprawdzie po angielsku ale zawsze jest Google Translator :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Meiser napisał:

Chociaz nie wiem czy APT ma taka opcje ze np podajesz ilosc klatek czas iso itd i klatki zaczynaja schodzic podobnie jak w np SharpCap moze APT nie ma takiej funkcji musze to jeszcze rozkminic .

Oczywiście, że ma. W pierwszej zakładce ustawiasz sobie plan z wszystkimi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek M napisał:

to możesz skorzystać z takiego rozwiązania , adapter instalowany zamiast baterii + zasilacz:

Dużo taniej zamiast tego adaptera kupić adapter + powerbank:

https://www.euro.com.pl/akumulatory/newell-power-bank-pb-lpe8.bhtml lub do innych modeli https://www.euro.com.pl/akumulatory/newell-power-bank-pb-lpe6.bhtml

Mam taki do Nikona, super sprawa. Zamiast akumulatora można by zastosować zwykł zasilacz 12V i przetwornicę na właściwe napięcie. Mamy zasilanie sieciowe 3x taniej.

4 godziny temu, Marek M napisał:

Wydaje mi się że nie uda się ustawić ładowania akumulatora przez kabel USB , służy on raczej tylko do transmisji danych

Tak, potwierdzam że to najprawdziwsza prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MateuszW napisał:

Dużo taniej zamiast tego adaptera kupić adapter + powerbank:

https://www.euro.com.pl/akumulatory/newell-power-bank-pb-lpe8.bhtml lub do innych modeli https://www.euro.com.pl/akumulatory/newell-power-bank-pb-lpe6.bhtml

Mam taki do Nikona, super sprawa. Zamiast akumulatora można by zastosować zwykł zasilacz 12V i przetwornicę na właściwe napięcie. Mamy zasilanie sieciowe 3x taniej.

Tak, potwierdzam że to najprawdziwsza prawda :)

Tak tylko że ten adapter musi siedzieć w aparacie ktory nie da się uruchomić  bez zamknięcia  klapki aparatu A tam jest przecież kabel ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Meiser napisał:

Tak tylko że ten adapter musi siedzieć w aparacie ktory nie da się uruchomić  bez zamknięcia  klapki aparatu A tam jest przecież kabel ???

A nie ma tam takiej małej zaślepki na krawędzi otworu baterii, żeby puścić kabel bokiem?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Meiser napisał:

Chociaz nie wiem czy APT ma taka opcje ze np podajesz ilosc klatek czas iso itd i klatki zaczynaja schodzic

Również potwierdzam że ma i do tej pory robiłem tylko za pomocą APT. Ma też bardzo wygodne ustawianie ostrości, plate solve i mnóstwo innych rzeczy, zacny program :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, isset napisał:

Również potwierdzam że ma i do tej pory robiłem tylko za pomocą APT. Ma też bardzo wygodne ustawianie ostrości, plate solve i mnóstwo innych rzeczy, zacny program :-)

 

13 godzin temu, Iluvatar napisał:

Oczywiście, że ma. W pierwszej zakładce ustawiasz sobie plan z wszystkimi parametrami.

A czy APT współgra na przykład z PHD guiding i pozwala na dithering w przerwach między klatkami zatrzymując na chwilę guiding? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sidiouss napisał:

A czy APT współgra na przykład z PHD guiding i pozwala na dithering w przerwach między klatkami zatrzymując na chwilę guiding? 

Oczywiście. Ustawiasz m.in. "odległość" ditheringu, co ile klatek ma się wykonać, czas stabilizacji montażu itp.

Dodatkowo, jeśli z jakiegoś powodu montaż coś pogubi i nam ucieknie kadr, to można włączyć funkcję automatycznego przerywania ekspozycji, żeby nie tracić czasu.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Iluvatar napisał:

Oczywiście. Ustawiasz m.in. "odległość" ditheringu, co ile klatek ma się wykonać, czas stabilizacji montażu itp.

Dodatkowo, jeśli z jakiegoś powodu montaż coś pogubi i nam ucieknie kadr, to można włączyć funkcję automatycznego przerywania ekspozycji, żeby nie tracić czasu.

Zgadza sie program bardzo bogaty w rozne przydatne i dogodne rozwiazania . W koncu nie bede musial sleczyc przy aparacie z wezykiem spustowym w reku . Korzystajac jeszcze z dyskusji chce zapytac o jedna jeszcze rzecz . Aparat Canon 200D format RAW zapisuje jako plik CR2  Win10 64 Bit jaki mam zainstalowany w lapku nie chce otwierac podgladu tych plikow z poziomu Windowsa czyzby brakowalo jakiegos kodeka ? Czy ktos mial moze podobna sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorka z rozrywki . Po przejsciu na inny komputer po zainstalowaniu programu APT nastapily komplikacje . Otoz laptot z Win 10 64 Bit zainstalowal APT jak nalezy , po podlaczeniu aparatu program go wykrywa widzi typ i model Canona jednak wyswietla BLAD PARAMETROW  a w gornym lewym rogu caly czas STATUS  C  kurcze nie wiem jak to ugrysc . Może zainstalowałem zle biblioteki  ? Zna ktoś bezpośredni link do tego typu  bibliotek  ?

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Meiser napisał:

Powtorka z rozrywki . Po przejsciu na inny komputer po zainstalowaniu programu APT nastapily komplikacje . Otoz laptot z Win 10 64 Bit zainstalowal APT jak nalezy , po podlaczeniu aparatu program go wykrywa widzi typ i model Canona jednak wyswietla BLAD PARAMETROW  a w gornym lewym rogu caly czas STATUS  C  kurcze nie wiem jak to ugrysc . Może zainstalowałem zle biblioteki  ? Zna ktoś bezpośredni link do tego typu  bibliotek  ?

Przeinstalowalem Windowsa i smiga jak zloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać takie posty ??? 18.70 EU tyle kosztuje pełna wersja. Ktoś to zaprogramował, napisał, udostępnił, pomyślał nad projektem, poświęcił swój czas.  Należy się absolutnie zapłata za full wersję, to świetny program, wiele na prawdę nie chcą. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo w wersji bezpłatnej jest prawie wszystko. Jak z czasem znajdziesz coś co wymaga pełnej to będziesz myślał. 

A piraceneie zostaw na inne, absurdalnie drogie programy :) Tu autor dał bardzo przystępną i uczciwą cenę i należy mu się za to wdzięczność. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.