Skocz do zawartości

Netflix


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2019 o 14:16, Tayson napisał:

Zaciekawil mnie Xiaomi TV BOX, ale jakos nie bardzo widze opcji podpiecia go po lan.

Tu znajdziesz tanie opcje jak to rozwiązać: https://miuipolska.pl/forum/topic/41812-adapter-lan-do-mi-box-4k/

 

W dniu 27.11.2019 o 17:39, Zywis napisał:

Raspberry Pi 4 + Kodi, chodzi bez problemu i chyba ciężko o tańsze rozwiązanie

No nie wiem, samo PI 4, obudowa, zasilacz to już raczej drożej a gdzie karta SD (które Raspberry uwielbia zarzynać) lub inny storage, gdzie bardzo wygodny pilot (radiowy!) z b. przydatną szukajką głosową (kulturka, nie trzeba krzyczeć do TV :) ), gdzie wygoda praktycznie bezobsługowego Androida... Nawet TV z odpowiednim HDMI może się samo włączać...

PI to fajne urządzonko ale dla mnie to ten przypadek gdzie "prościej znaczy lepiej".

 

A jeszcze co do Chromecasta to Mi Box ma wbudowanego, też fajna sprawa, dwa kliknięcie i np. zdjęcia z tel. lądują na TV. Zresztą apek z możliwością  cast-owania jest więcej, ot choćby kursy Udemy, które apki w sklepie Google pod AndroidTV nie mają natomiast z telefonu streamuje się super wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Panowie, może ktoś chętny abonament Standard na pół ze mną? PW.

wstrzymaj się tydzień to może będę miał wolnego slota na wersje z dostępem do 4k i HDR. - ale to jeszcze nic pewnego.

Na chwile obecną mam wszystkie "sloty" zajęte - ale może się okazać, że za tydzień jeden się zwolni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kristofus napisał:

Tu znajdziesz tanie opcje jak to rozwiązać: https://miuipolska.pl/forum/topic/41812-adapter-lan-do-mi-box-4k/

 

No nie wiem, samo PI 4, obudowa, zasilacz to już raczej drożej a gdzie karta SD (które Raspberry uwielbia zarzynać) lub inny storage, gdzie bardzo wygodny pilot (radiowy!) z b. przydatną szukajką głosową (kulturka, nie trzeba krzyczeć do TV :) ), gdzie wygoda praktycznie bezobsługowego Androida... Nawet TV z odpowiednim HDMI może się samo włączać...

PI to fajne urządzonko ale dla mnie to ten przypadek gdzie "prościej znaczy lepiej".

 

 

Cena zestawu 4GB z zasilaczem, obudową i kartą to ok. 220zł.

To wszystko oczywiście jest w Kodi, do tego zamiast kolejnego pilota telefon + Yatse

Ponadto, jeśli ktoś potrzebuje serwer SAMBA, programy, gry, prognoza pogody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, patrząc na Ali rzeczywiście cenowo niemalże to samo, mimo wszystko pilot Mi box-a jak dla mnie jednak robi dużą różnicę.

Natomiast korzystanie z tel. jako pilota do telewizora/TVbox-a zupełnie mnie nie przekonuje, i nie to, żebym nie próbował ;)

W tej kwestii dawno wygrało Harmony Logitecha i tylko trochę szkoda, że w MiBox-ie modelu "S" pozbyli się diody IR, pierwszy można było "pilotować" także podczerwienią.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa (jak pisałem wcześniej) ile to ma ramu ?  1GB .. nie ma o czym rozmawiać .....  2GB ... daj sobie spokój .. no chyba że będziesz to używać tylko do netflixa ....  

 

Mam podobne ustrojstwo ale na starszym procku z 2GB ramu .... jedyne zastosowanie to widze właśnie wrzucenie netflixa i dodanie go od razu do "autostartu" :D 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.