Skocz do zawartości

Netflix


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Zachęcony ostatnimi postami w "rozmowach o wszystkim" mam do Was pytanie.

 

Jaki minipc polecicie pod Netflix?

Oczywiscie obowiazkowo HDMI.

Czy Win10 jest obowiazkowy dla Netflixa?

 

Dzieki.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na ostanie pytanie. Win10 jest obowiazkowy jeśli chcesz ściągać filmy na dysk i ogladać offline. Na każdym adnroidzie powyzej 4.4 też możesz robić download. Jakiś czas temu próbowałem wszelakich sposobów na win7 włącznie z emulowaniem androida i nie mogłem oglądać offline. Jeśli natomiast off cię nie interesuje będzie śmigało normalnie przez przeglądarkę internetową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, _vk_ said:

Tyson, mam nadzieję, że się nie obrazisz za podpięcie pod posta. A jakie dokumenty o astro na Netfilx polecacie?

Wpisz w wyszukiwarce kosmos i wybieraj po kolei ja na tą chwilę jestem po : Black Hole Apocalypse, One strange rock (świetny), Life in space, The universe, death dive to Saturn polecam wszystko :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie podobają się pozycje naukowe serwowane na netflix. Zalatują trochę pseudonauką. Nie mam na myśli treści ale sposób ich przedstawienia. Ale to tylko moje zdanie:)

A odpowiadając na Twoje pytanie Tyson, ja mam coś takiego https://www.google.com/search?q=mibox&oq=mibox&aqs=chrome..69i57j0l3.3837j0j7&client=ms-android-samsung-gj-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i

Podłączasz to do sieci i tv i masz mini komputerek z różnymi aplikacjami np. Netflix, Youtube, TED itp. 

Edytowane przez Nova
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle oferta Netflixa jakaś taka nieciekawa jest. Chyba obejrzę Wiedźmina jak już go wypuszczą i podziękuję im za współpracę.

A co do takich niby naukowych - kiedyś próbowałem oglądać coś tam o locie na Marsa, ale było tam strasznie dużo taniego i niepotrzebnego dramatyzmu, a mało treści merytorycznych, więc po chyba dwóch odcinkach zrezygnowałem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby zrobiło się z tego w końcu romansidło :lol:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Krzysztof z Bagien said:

W ogóle oferta Netflixa jakaś taka nieciekawa jest. Chyba obejrzę Wiedźmina jak już go wypuszczą i podziękuję im za współpracę.

A co do takich niby naukowych - kiedyś próbowałem oglądać coś tam o locie na Marsa, ale było tam strasznie dużo taniego i niepotrzebnego dramatyzmu, a mało treści merytorycznych, więc po chyba dwóch odcinkach zrezygnowałem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby zrobiło się z tego w końcu romansidło :lol:

Ja to jedyne co oglądam to Netfilx seriale ma naprawdę dobre co do programów popularno naukowych to rzeczywiście nie wszystkie da się obejrzeć ale np One strange rock bardzo mi się podobał ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson z kompów używanych przeze mnie, to gigabyte brix (na bace-3150 mam klaster i chodzą non stop od ponad 2 lat), albo raspberrypi + OSMC (czyli system zawierający program Kodi), też działa elegancko. Ale inne NUC też spokojnie dadzą radę. Do kodi można łatwo pilot podpiąć bez zbędnej konfiguracji, albo sterować aplikacją ze smartfona po wifi. Raspberry może być dowolne w wersji B, oczywiście starsze będą chwilę dłużej uruchamiać film, ale sama projekcja jest już płynna.

Windows 10 nie jest oczywiście potrzebny :)

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Dodatkowe pytanie.

Rozumiem, ze z netflixa mozna pobrac dowolne filmy na dysk i obejrzec kiedy sie chce?

Film wiec nie jest stremowany tylko odtwarzany. Jak tak to zapewne przydalby sie szybki dysk, min 500giga.

Ile mnie wiecej zajmuje 1h film?

 

Cy predkosc 300mb/s bedzie spoko do plynnego ogladania w fullhd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Dodatkowe pytanie.

Rozumiem, ze z netflixa mozna pobrac dowolne filmy na dysk i obejrzec kiedy sie chce?

Film wiec nie jest stremowany tylko odtwarzany. Jak tak to zapewne przydalby sie szybki dysk, min 500giga.

Ile mnie wiecej zajmuje 1h film?

 

Cy predkosc 300mb/s bedzie spoko do plynnego ogladania w fullhd?

Jeśli rzeczywiście mówisz o 300Mb/s, to bez ściągania będziesz mógł streamować filmy w 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sidiouss napisał:

Jeśli rzeczywiście mówisz o 300Mb/s, to bez ściągania będziesz mógł streamować filmy w 4K. 

Tayson Netflix do odtwarzania w 4k potrzebuje.25mb łącze ;)

Tak Netflix się.reklamuje. Oni kompresuja filmy.

Ale nie wiem.czy wszystkie.filmy można ściągać na dysk.

Wydaje mi się, ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to po co pobierać film ? przecież Netflix działa streamingowo ... oglądasz kiedy chcesz więc pobieranie tego jest ... kuriozalne ...

 

Do Netflixa to wystarczy  albo zwykły Android TV box (patrz na konfiguracje musi mieć min 2GB ramu bo w "dobrych cenach" masz tylko 1GB i będziesz klnąć na to)

albo Intel Stick PC z Win10 ... wygląda jak pendrive - no oczywiście większy, ma slot na kartę SD i USB ... fajny kompaktowy ale nie posiada on dużo miejsca jeśli chodzi o dysk (32GB SSD)

 

Generalnie każdy mini pc (min 2GB ram) poradzi sobie z każdą platformą czy to Netflix czy HBO GO ... Na Androidach jest to lepiej rozwiązane bo klikasz w apke i masz 

 

KODI na androida to ... powiem szczerze ...  jeśli używasz IPTV lub Plex-a (czyli zasoby loklane z filmami - DLNA)  to olej temat ....  za dużo konfiguracji tam jest żeby się bawić w samego Netflixa .....

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na cda ;) Albo można zakupić DVD w śmiesznej cenie https://www.swiatksiazki.pl/bbc-planety-4-dvd-4933540-film.html  .... chyba że posiadasz BBC Earth to tam leci pewnie powtórka

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi Box S, używam co prawda głównie do YT i treści offline (Kodi) ale nawet na pilocie jest przycisk "Netflix" ;)

A już całkiem poważnie naprawdę świetne wygodne i funkcjonalne urządzenie, całkiem świeża recka na potwierdzenie https://techboss.pl/xiaomi-mi-box-s-to-ostatni-tvbox-jakiego-potrzebujesz-to-rowniez-swietny-pomysl-na-prezent/

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.