Skocz do zawartości

SH2-155 - raz jeszcze.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli "hiperbolic" poszedł w ruch? ;)

Materiału dużo, więc tło dobrej jakości. Kolorystyka też przypadła mi do gustu. Jeżeli mogę jednak jakieś uwagi...

Trochę gorzej jednak z gwiazdkami. Najjaśniejsze gwiazdy (centralna czerwona HIP113249 również) mają rozszczepione po trójkącie spajki. Czym to może być spowodowane? Kolimacja, nieostrość? A może konstrukcją pająka - ten typ tak ma?

Czerwone gwiazdki są całkiem ok. Natomiast w niebieskich "niebieskość" jest nieco "syntetyczna".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver eee ? Przecież to z tsa 150/600 co też napisałem. Mankamenty z pająkiem też nie ten typ. W Hypergraphie pająk jest solidny i tworzy całość z obręczą która jest połączona z tubusem więc tam się nic nie ugina. Na tym zdjęciu to z blaszanego pająka gdzie ramiona się gną plus sprzęt przejechał 150 km i w nocy już mi się średnio uśmiechało poprawiać kolimację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Przecież to z tsa 150/600 co też napisałem

Upss... A ja stale mam w głowie Twojego nowego hipergrafa, bo było o nim trochę szumu. ;)

 

4 minuty temu, _Spirit_ napisał:

W Hypergraphie pająk jest solidny i tworzy całość z obręczą która jest połączona z tubusem więc tam się nic nie ugina.

Wiem, wiem, zwróciłem na to uwagę. Pierwszy raz w życiu widziałem "takiego pająka". :)

 

3 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Na tym zdjęciu to z blaszanego pająka gdzie ramiona się gną plus sprzęt przejechał 150 km i w nocy już mi się średnio uśmiechało poprawiać kolimację. 

Czyli mówisz, że te rozszczepione spajki to sprawka wygiętych blaszek pająka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Czemu Grota to nie wiem.

Żeby zobaczyć coś bardziej jak grotę to musiałbyś patrząc na to zdjęcie obrócić głowę o 135 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara :)

Ewentualnie odwrotną operację wykonać na zdjęciu.

 

BTW:

ładne kolory, niecodzienne, lubię to :)

 

 

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diver napisał:

Czyli mówisz, że te rozszczepione spajki to sprawka wygiętych blaszek pająka?

Tutaj to pewnie wszystkiego po trochu. Sam zachodziłem w głowę jak zbierałem materiał co się stało. Po powrocie do domu zacząłem to wszystko badać i niespodzianka - cały pająk luźny. Jedyne co mogło się stać to zmiana temperatury tylko dziwne że aż tyle. Pająk po prostu miał pod palcami wyczuwalny luz. Kolejna nauczka na zaplanowane sesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to. Piękne, wyraziste kolory gwiazd. Jak na moich fotkach gwiazdy idą w kierunku leciutkiego fioletu - wygląda to źle. U Ciebie, co dziwne, ma to swój urok (pewnie kwestia skali). Fajnie wydobyte szczegóły. Zdjęcie po prostu inne, niż sztampowe ujęcia tego regionu. Jak masz konto na astrobinie - dawaj tam.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło naprawdę  fajnie !

 

To bardzo trudny obszar nieba do obróbki, zwłaszcza, że cała ta mgławica jest przykryta cieniutkim welonem pyłu, którego w tej skali nie da się pokazać, a mocno wpływa na kontrast... (wiem, bo już 2 razy obróbkę tego obszaru na szeroko zostawiłem sobie na później ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.