Skocz do zawartości

Mobilny Montaż do astrofotografii


nephring

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tabelki - nie tylko body, grip szkło, ale głowica kulowa też. O one ważą 450 - 500 g spokojnie.

Ale dyskusja mi się podoba, temat okryty mgłą niewiedzy się krystalizuje.

Star Adventure można zasilać przez mini USB, zasilaczem lub bateriami. To tak do dopisania do tabelki :hug:

 

No i czekamy na realne wagi głowicy, może ktoś pomoże :flowers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wiadomo, super :) A jeśli chodzi o Adventurera, to byłoby fajnie za pomiar takiej konfiguracji:

image.png.27887ef3bcfe83712973be9e01cd2e7b.png

Oczywiście dovetail powinien być przesunięty bardziej w prawo, a aparat inaczej ustawiony. Wtedy mamy względną równowagę, dostęp do lunetki i w miarę lekki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtorek wieczorem zamówiłem, w piątek do pracy dotarł Sky Guider PRO. Zdjęcia kolegi Beny pomogły, dzięki!. No, zdążył dotrzeć z Astroshopu przed feriami. Wyjechałem z córką w sobotę. Teraz tylko żeby było czyste niebo w Szczyrku. No, albo niech sypie śnieg, przyjechaliśmy tu na narty. Wczoraj zrobiłem pierwsze próby Z BALKONU z widokiem na południe ale BEZ POLARNEJ :fool:, ustawiane "na oko" :

50/1,4 ISO 3200 30" - łoo, biała klatka

50/1,4 ISO 400 30" hmm jak wyżej

50/4 ISO 200 15" Orion widziany w smogu oświetlonym pomarańczowym LP

70-300/5,6 ustawione na 300 mm 15" ISO 400 lekko poruszone - no ale bez widoku na Polarną cudów nie oczekiwałem. W każdym razie nie są to "krechy" prze klatkę zdjęcia.

 

Ale jak tylko będzie trochę czystego nieba, wjadę gdzieś wyżej, to jest jednak MOBILNY SPRZĘT, niosę go razem ze statywem JEDNĄ ręką!

Już ściągnąłem apkę gdzie powinna być Polarna na krzyżu celowniczym lunetki :D

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, napisałem skrót myślowy. Dziś wieczorem podjechałem ze Szczyrku trochę w stronę przełęczy Salmopolskiej, ustawiłem montaż na śniegu, na parkingu w lesie. Problemem było znalezienie Polaris, bo na północy LP od świateł pod wyciągiem narciarskim (Pośrednie) i ratraków. Po 5 minutach ustawiłem, ale przydałby się może laser, żeby jakoś "zgrubnie" pokazywał gdzie się celuje, tym bardziej, że Wielki Wóz był za drzewami.

Przetestowałem:

Sigmę 30/1,4 - przymknięta do 2.0 i tak daje potworną komę w narożach. Do kwiatków OK.

Sigmę 10-20 - no, szeroki, odkształca, koma mniejsza niż 30/1,4 ale do widoczków ok.

Canon 18-135 - Plejady przy 115 mm, 15 sek - ok, dłużej LP nie pozwoli - pomarańczowe.

Canon 70-300 - no tracking przy 300 mm ok, ale ostrość odpłynęła i to na 40 klatkach po 15 sek. Trzeba by tamą oklejać, żeby sam się nie przekręcał :getlost:

Ale pierwsze koty za płoty. Wnioski na temat obiektywu bez komy, ustawiania na asfalcie itd. poszukania miejsc z mniejszym LP wyciągnięte.

IMG_4398 m.jpg

IMG_4539 m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeże troche temat, sam w tej chwili szukam takiego montażu, czytałem różne opisy, ale nigdy nie miałem z nimi styczności “ na żywo”. Szukam cos do szerokich kadrów, może kiedyś max 135mm. Aparat Nikon D610 i Z6.

Który z tych montaży jest najwygodniejszy w ustawieniu ( nie patrze na wage), chodzi mi głównie o lunetke biegunowa ( mam okulary +2) 

Czytajac opisy wydaje sie, że Ioptrony sa pod tym wzgledem lepsze.

Czym poza nośnościa różni sie wersja sky-Guider, od skytracker?
Czy poza statywem i głowica kulowa musze jeszcze coś dokupić do tych zestawów fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.