Skocz do zawartości

sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, sidiouss napisał:

m42_fb.thumb.jpg.753b898617f782b9e11639e7c5a8ed13.jpg

 

8 godzin temu, rambro napisał:

rrr.thumb.jpg.89e18ea24fd03b50e7c9c302c45195fd.jpg

 

Może kolory faktycznie ciekawsze, ale... zobaczcie ile więcej pyłu widać (chociażby między running man'em a M43) na pierwszym zdjęciu. Ten pył robi klimat. 
Najlepiej by było połączyć oba zdjęcia. Wyciągnąć niebieski jednocześnie nie tracąc tyle szczegółów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sidiouss napisał:

Piękne kolory! To teraz zdradź proszę jak wydusiłeś stamtąd ten niebieski :) Którego stacka użyłeś?

Użyłem stacka Adaptive Airy Disk . Ten algorytm podobno jest najlepszy dla OSC. Nie posiadam APP, ale przez chwilę testowałem wersję próbną.

 

Może koledzy od obróbki w PS napiszą Ci jak to zrobić. Ja korzystam ze Startools a tam w color module jest guzik "Duoband", który robi to z automatu. Na koniec podkręciłem niebieski za pomocą kolor balance, levelsami, krzywymi itp. w zewnętrznym programie graficznym.

 

7 godzin temu, wismat napisał:

 

Może kolory faktycznie ciekawsze, ale... zobaczcie ile więcej pyłu widać (chociażby między running man'em a M43) na pierwszym zdjęciu. Ten pył robi klimat. 
Najlepiej by było połączyć oba zdjęcia. Wyciągnąć niebieski jednocześnie nie tracąc tyle szczegółów. 

Da się ten pył pokazać. Wczoraj wieczorem nie potrzebnie użyłem krzywych i wyciąłem za bardzo tło. Zwykle tego nie robię, ale tym razem skupiłem się na kolorach. Posiadam ten filtr L-eNhanced i byłem ciekawy co wyjdzie , bo sam nie wypaliłem z nim nawet jednej klatki.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 21:14, sidiouss napisał:

Tu nie było żadnego kolorowania, skąd taki pomysł? 

 

Modyfikowany, nie ma w nim filtra IR :)

Chcesz powiedzieć mi, że to wygląda tak ładnie normalnie? Czy to te filtry? Sory za dociekliwość ale na obserwacji z teleskopów i fotografii się nie znam.

Edytowane przez Markucjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Markucjo napisał:

Chcesz powiedzieć mi, że to wygląda tak ładnie normalnie? Czy to te filtry? Sory za dociekliwość ale na obserwacji z teleskopów i fotografii się nie znam.

W teleskopie będzie widać to tak samo "ładnie", ale zobaczysz to w odcieniach szarości, ponieważ pręciki w naszych oczach nie są w stanie rejestrować koloru. Natomiast matryca aparatu rejestruje obraz dłużej niż nasze oczy, więc odpowiednią ilość fotonów padających na matrycę umożliwia nam zobaczenie kolorów mgławicy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 10:03, Pav1007 napisał:

Fajnie wyszło - myślałeś, żeby wyciągnąć trochę więcej niebieskiego? (nie wiem czy materiał pozwala).

Mam nadzieję, że nie wpada za mocno w magentę teraz :nerves:

M42_2020-02-04fb_2.jpg

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.