Skocz do zawartości

sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, sidiouss napisał:

Całość zbierana na balkonie z centrum Gdańska.

4.5 h materiału w klatkach po 300 sekund.

Nikon D5100 (ISO800) + SW ED80 + FF/FR 0.85x + Optolong L-enhance

jak na fotkę z centrum dużego miasta to wyszło naprawdę zacnie! Myślę, że to też zasługa czystego powietrza w Gdańsku.

 

jestem ciekaw ile daje ten filtr Optolong L-enhance , czy masz do porównania klatkę z filtrem i bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pav1007 napisał:

Fajnie wyszło - myślałeś, żeby wyciągnąć trochę więcej niebieskiego? (nie wiem czy materiał pozwala).

Mam jeszcze taką wersję, ale wydaje mi się, że jest więcej szumu i detal bardziej mdły, chociaż kolorystyka podoba mi się bardziej :innocent:

 

Muszę poeksperymentować, bo poniższa fotka jest składana w APP jako bicolor Ha oraz OIII przy wcześniejszej integracji klatek z L-enhance jako filtru Duo-band wg poniższego linku:

https://www.astropixelprocessor.com/community/tutorials-workflows/workflows-for-stc-astro-duo-filter/paged/3/

 

combine-RGB-image-St_fb2ss.thumb.jpg.cc337eb661649bca90dc2debad922e63.jpg

 

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcinos napisał:

jak na fotkę z centrum dużego miasta to wyszło naprawdę zacnie! Myślę, że to też zasługa czystego powietrza w Gdańsku.

 

jestem ciekaw ile daje ten filtr Optolong L-enhance , czy masz do porównania klatkę z filtrem i bez ?

Jak znajdę, to wrzucę, ale przy klatkach 300s bez filtra histogram był praktycznie przepalony...

 

1 minutę temu, Pav1007 napisał:

Tą drugą wersję odszumiałeś mocniej?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pav1007 napisał:

Widać, dlatego straciłeś szczegół. Chodziło mi o poziom wyciągnięcia tego pierwszego ale więcej niebieskiego. Możesz takie cuś wyciągnąć z materiału?

Spróbuję jeszcze raz wieczorem :) Teraz za dużo światła w pokoju :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wessel napisał:

Cenię ludzi którzy obrabiają fotki po ciemku i nie na telefonie :)

 

24 minuty temu, Tayson napisał:

zerknij na moja obróbke innego obiektu.

To teraz jeszcze powiedzcie co jest źle, bo bez krytyki, to ja daleko w tym fachu nie zajdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Markucjo napisał:

A ciekawe jak to wygląda bez żadnego kolorowania itd? :g:

Tu nie było żadnego kolorowania, skąd taki pomysł? 

 

Godzinę temu, TomaszB napisał:

Ten Nikon był modyfikowany, czy takie efekt uzyskałeś "tylko" dzięki użyciu filtra?

Modyfikowany, nie ma w nim filtra IR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam 3 rodzaje stacków z różnymi algorytmami debayeryzacji z APP, ciekaw jestem co Wam wyjdzie :) Nie przestraszcie się tylko, stack trzeba skadrować, bo część klatek była z innej sesji ;)

 

Algorytm Adaptive Airy Disk:

http://www.photopietrewicz.pl/download/M42_AAD.zip
image.png.2d8fcb704bcee4b3d6c39cefe61521cb.png
 

Algorytm Ha-OIII color :

http://www.photopietrewicz.pl/download/M42_Ha_OIII_OSC.zip

 

image.png.c4577ed14beda8a0912f14ea8ada5761.png

 

Dwa stacki do bicoloru - algorytm Ha-OIII extract Ha + Ha-OIII extract OIII

http://www.photopietrewicz.pl/download/M42_Ha_OIII.zip

 

image.png.62b0315feef0fe3f33647b64b4c6c88d.png

 

Najbardziej w sumie jestem ciekaw czy z ostatnich dwóch stacków da się otrzymać sensowny bicolor. Miałem kilka prób, ale nie mam dobrego tutoriala jak złożyć bicolor i wyszła mi brzydka paćka... Teoretycznie filtr L-enhance zbiera w kamerze OSC na dwóch kanałach oddzielnie Ha oraz OIII. Zgodnie z tym tematem ( https://www.astropixelprocessor.com/community/tutorials-workflows/workflow-for-stc-dual-narrowband-filter/) , Mabula (autor APP) przygotował specjalny algorytm do ekstrakcji dwóch kanałów NB, aby móc stworzyć z tego dalej bicolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tayson napisał:

ok, nie rozumiem... ja chcialem poprostu zwykly stack.

 

edit.

ktory jest normaly?

Normalny to AAD :)

 

20 minut temu, Tayson napisał:

hymmmmm i jeszcze raz hyyymmmm....

tylko zaznaczony obszar nadaje sie do obrobki.

 

moze tan jasniejszy material po skosie do kosza? ile go jest/.

 

 

Ten po skosie, to nieco ponad godzinę. Mogę go wyrzucić jeśli trzeba i zestackować te poziome dwa kadry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambro napisał:

Udostępniłeś... to chwilę pomęczyłem... z braku własnego materiału...

 

 

Piękne kolory! To teraz zdradź proszę jak wydusiłeś stamtąd ten niebieski :) Którego stacka użyłeś?

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.