Skocz do zawartości

NGC2175 moje pierwsze


Artu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwsze zdjęcie prezentowane przeze mnie na forum - NGC2175. Nie wiem czy to najlepszy obiekt dla początkującego ale tak mi podpasował ze względu na lokalizację.

Sprzęt: SW750/150 na CEM25P, Canon 600D niemodyfikowany, korektor komy. Materiału zebrałem 142x120sekund ale okazało się że tylko 65 nadaje się do stackowania - zapewne przesadziłem z czasem ekspozycji i do tego wiatr. Obróbka DSS, Siril, RawTherapee.  Sesja była robiona 2-3 stycznia, próbowałem stackować i obrabiać na rożne sposoby. Poniżej efekt moich wypocin, wersja najlepsza wg mnie. Proszę forumowiczów o zerknięcie na stacka - co jeszcze można z niego wyciągnąć.

https://drive.google.com/file/d/1epR_zqjcXDLnDubnao4cm4wkJn2JFwd0/view?usp=sharing

ngc2175 31012020 1.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artu napisał:

Po zestakowaniu staram się nic nie ruszać w DSS, no może delikatnie levels-ami dlatego takie czarno białe i mdłe.

w dss tylko i wyłącznie stackujemy, nie ruszaj nic po stacku TYLKO zapisz plik. Cała reszta typu wyciąganie i inne akrobacje robimy w innych programach, DSS kompletnie się do tego nie nadaje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że powinienem jeszcze popracować nad obróbką

Tayson - ładny kolor :) a tak poza tym to czy w prostych słowach mógłbyś zdradzić jak uzyskać takie ładne gwiazdki a nie takie jak u mnie? Czy to prosty zabieg czy wyższa szkoła jazdy?

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może używasz background calibration w DSS

Tak, sądziłem że tak będzie łatwiej na początku. Zrobiłem kolejnego stacka tym razem z no background calibration jak na obrazku. Rzeczywiście jest ciemniej.

Czy wg Was stosuje dobrą metodę stackowania do tego materiału co mam?

https://drive.google.com/file/d/1Z02gDRvtej9F_ZTLs8HMstZpP4ldQAMJ/view?usp=sharing

kappa no backgroun calibration.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, przecież to zdjęcie nie było robione w palecie HST tylko RGB z Canona. To jest emisyjna mgławica wodorowa więc powinna być czerwona, jak na starym zdjęciu @wessel-a (poniżej). Skąd tam kolor niebieski, wszak wodór świeci na czerwono???

Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem.

image.png.955a3a7aa11810e5693e79838b4f7711.png

Edytowane przez Grzędziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czegoś nie rozumiem, przecież to zdjęcie nie było robione w palecie HST tylko RGB z Canona. To jest emisyjna mgławica wodorowa więc powinna być czerwona, jak na starym zdjęciu @wessel-a (poniżej). Skąd tam kolor niebieski, wszak wodór świeci na czerwono???

Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem.

Jestem na początku zbierania materiału do tego obiektu - i mogę pokazać jak się sprawa prezentuje w Ha OIII RGB ... tylko DD .

 *(2174 - wiem - czeski błąd przy zbieraniu materiału)

NGC2175.thumb.JPG.7d352bff1838bf56b8176a8192936131.JPG

------

edit jedno klatkowiec rgb podparte L

584598183_NGC2175j1.jpg.d20d2333449a8f409e8dd7f599edc7f1.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzędziel napisał:

Czegoś nie rozumiem, przecież to zdjęcie nie było robione w palecie HST tylko RGB z Canona. To jest emisyjna mgławica wodorowa więc powinna być czerwona, jak na starym zdjęciu @wessel-a (poniżej). Skąd tam kolor niebieski, wszak wodór świeci na czerwono???

Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem.

 

Obstawiam,z e wodoru jest mało ze zgledu na brak mod aparatu. Dlatego w jego miejscu wychodzi tlen lub moze nawet h-beta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.