Skocz do zawartości

Autorytet Forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na lato  :D

Prawdę mówiąc to nie wiem po co taka zażarta dyskusja. Mi nie robi różnicy czy ktoś będzie autorytetem, specjalistą czy doradcą.

 

bo nie o ciebie tu chodzi... przeczytaj sobie pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że masz 12lat przeczytałeś 1 artykuł o zakryciach i spodobało Ci sie. Tata kupił ci skaner za 199zł gdzie był dołączony jakiś program graficzny i zrobiłeś sobie awatara :rolleyes:

 

taka jest różnica między tym co sie pisze o sobie a tym co piszą o nim. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć,

 

Też udało mi się przebrnąć prezez tę masę postów.

Tak myślę, że niektóre pomysły rady nie muszą być do końca trafione, ale nie koniecznie muszą nadawać się od razu do kosza. Może trzeba je odpowiednio zmodyfikować, np. tak jak proponował to Robert. Tu ukłony dla Roberta za merytoryczne podejście do tematu. Ja osobiscie popieram ten pomysł. Z jednej strony chciałbym wiedzieć kto na forum specjalizuje sie w jakiej działce, i tak np. jeżeli bedę chciał prowadzić obserwacje zakryciowe, to pójde do Pawła Maksyma, bo gość widać ma ogromną wiedzę i serce do tego tematu. Jak bedę chciał obserwować zmienne lub pozyskać info o lornetkach to zgłoszę się do Arka, itd w inych działkach. Moja wiedza o ludziach opiera się tu na pewnej kilunastoletniej znajomości światka astro, choć zapewne wielu wspaniałych osób jeszcz nie poznałem. Jest też pewne, że na forum jest wiele osób, które rozpoczeły przygodę z astro dosyć niedawno i nie mają dobrego rozeznania wśród ludzi. Takim osobom trzeba dać wskazówkę, kto jest człowiekiem godnym zaufania w danym temacie. Z drugiej strony dlaczego nie mamy doceniać ludzi, którzy robią naprawde dużo dla miłośniczej astronomii, a czy to jest znaczek czy tytuł doradcy to tylko kwestia techniczna. BTW Cieszymy się jednak, że tytuły doktorskie w przypadku niektórych osób pomagają rozwijać wiedzę amatorów. Takich doktorów i innych zawodowców trzeba nam więcej! Tym doktorom co urodzili się 12 lipca i niestety noszą datę urodzin taką jak ja, nad czym ubolewam, stanowczo dziękujemy.

 

Ps. Według mnie Janusz powinien tak jak inni miłośnicy brać udział w nominacjach. To, że gość zna sie dużo lepiej na sprzęcie od innych producentów, to tylko jego zasługa. Jest miłośnikem, dlatego doskonale wie czego potrzebujemy ! Fakt jest faktem , że czasami ma słabsze dni i lubi komuś dowalić :D Do tego chyba się już przyzwyczailiśmy.

Bobi, proszę nie pisz że forum się sypie tylko dlatego, że nie masz argumentów, aby udzielić merytorycznej odpowiedzi. Przyznaję, że też odebrałem Twój post jakby Ci Janusz sponsorował jakiś telep.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .... Cygnusie ty zawsze coś znajdziesz   :Boink:  I co w tym złego ze oferuje (ocenia) okulary to tym bardziej autorytet bo pomaga innym  :Beer:

Jeśli chodzi o rodzaje okularów - wielu dystrybutorów oferuje na rynku podobne produkty w różnych cenach. Tak więc występowanie w kwestii wyboru: kupić okular X w firmie A czy okular Y w firmie Z przez dystrybutora okularów zawsze będzie skażone brakiem obiektywizmu.

 

Hm... Widać nie czytałeś wątków w których Starzy Forumowicze cytowali pewnego Forumowicza - wielkiego fachowca w dziedzinie optyki - posty: gdy sprzedawał ED to były cacy, jak przestał je sprzedawać to były kompletnie kiszkowe.

A melodia że WSZYSTKO JEST Z JEDNEJ FABRYKI TYLKO NIEKTÓRZY PRZEMYCAJĄ, OSZUKUJĄ, NIE PŁACĄ ZUS-u i są BE więc sprzedają po cenach dumpingowych (co zresztą jest w jakiejś mierze racją, tylko że jak ktoś 5 okularków sprzeda które przeniósł w kieszeni przez granicę niekoniecznie musi być obrzucony...).

Na szczęscie takie starcia się parę miesięcy temu skończyły. Lepiej że wielu Forumowiczów ich nie widziało albo zapomniało.

:Salut:

 

W końcu nie wiem, jak jest, widzę że kotyliony zniknęły.

 

Jeśliby miały być KATEGORIE to może jeszcze... ASTROFIZYKA?

 

Proponuję NIE DODAWAĆ kategorii KRĘGI W ZBOŻU i takie tam... Ale na pewno temu to ktoś się sprzeciwi :banan:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dla kulturystów funkcjonuje coś, co nazywają "Sog". Nie wiem skąd nazwa, ale działa mniej więcej tak:

Ktoś pisze posta. Ktoś inny to czyta i uważa, że post jest wartościowy. Może mu przyznać "soga" czyli wartościowy (i bardzo cenny) punkt. Możliwość przyznawania jest bardzo ograniczona - jedna osoba może przyznać tylko jednego "soga" raz na jakiś czas - dlatego trzeba się dobrze zastanowić, zanim się swój punkt komuś przyzna.

Ktoś, kto ma przyznane kilka "sogaczy" musi byc faktycznie kimś i coś sobą prezentować - niezależnie od tego, kim jest na forum i jaka funkcję pełni. Ja np. przyznał bym swojego soga Piotrowi Zasłonie za nieustający zapał w krzewieniu i popularyzowaniu amatorskiej astronomi obserwacyjnej. A tak nie mogę go zgłosić, bo niby w radzie jest.

Zaraz poszukam tamtego forum i poszperam po szczegółach.

 

Też spotkałem się z tym systemem ocen na jakimś forum, i uważam że to doskonały pomysł :Salut:

Myślę, że na naszym forum przyjąłby się znakomicie!

 

Tytuły kojarzą mi się, za bardzo z naszym doktorkiem ML :burza: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój avatar coś wyjaśnia???

Czy jest czytelny???

Paweł Maksym

 

Pawle o tym że jesteś specjalistą od zakryć wiedziałem znacznie wcześniej bez Twojego avatara, dlatego nowi uczestnicy forum muszą odrobić swoją pracę domową pt. czytanie tego czy innego forum dotyczącego astronomi i "kompletowanie" własnego zestawu ekspertów.

 

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z licznych wypowiedzi wyróżnienie : "Autorytet" odpada bo trzeba by powołać komisję śledczą kto zasługuje na to miano a kto nie . Wyróżnienie "Doradca" lub "Ekspert" byłoby bardziej do przyjęcia i mieściłyby się w tych kategoriach osoby o wielkiej wiedzy ale kontrowersyjne . Mam tu na myśli Janusza , Leszka a nawet Domka gdyby kiedyś wrócił na forum . O losie tego pomysłu zadecyduje wynik ankiety i jeżeli będzie np: pół na pół to będzie sygnał że wystarczająco dużo osób jest przeciwnych żeby od systemu wyróżnień odstąpić . Dlatego proszę głosujcie , wszystko w Waszych rękach :Salut:

 

 

Kiedyś ten pomysł już omawialiśmy na radzie i pamiętam że zaproponowałem dopisek do wyróżnienia np: " Doradca - na mnie możesz liczyć " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze jestem w szoku. Zrobiliscie (ci do ktorych mowie, wiedza o kogo chodzi) z tej szczytnej idei typowe polskie szambo!!! Jakim trzeba byc prostakiem, zeby do "nominowanych" osob wysylac chamskie maile? Wyobrazcie sobie, ze czesc z nominowanych osob napisala do mnie, ze gdyby "okolicznosci" i ludzie byli inni, to z przyjemnoscia nosiliby taki tytul, ale zycie jest inne...

 

Tak wiec obawiam sie, ze dla dobra forum temat trzeba bedzie zakonczyc. Pomyslcie, czy o to tak naprawde w tym wszystkim chodzilo.

 

Tak jak napisal Hamal - wyglada na to, ze z psychologii astroswiatka musze sie jeszcze wiele nauczyc. Chyba jestem jakims odmiencem, bo wierzylem, ze to swietny pomysl. EOT!

 

PS. Lipski precz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch, ciężkie słowa Panie Adamie,

Idea zaiste wzniosła, lecz, że jej forma może nazbyt jaskrawa? Może, gdyby ten znaczek, był odrobinę bardziej subtelniejszy? (niczego mu brońboże nie ujmując, bo w końcu świetna grafika)

 

Może lepiej by było, wprowadzić ją tak jakoś niepostrzeżenie, o np. tak, jak jest teraz, mały, skromny dopisek, ale jakżesz znaczący: Autorytet forum, lub co tam Panowie ustalicie.

Bo o ile, u niektórych z nas, mogło to, wywołać pewne skojarzenia - z orderami na boharerskich piersiach naszych wschodnich sąsiadów, drugim natomiast , mogła się niepodobać jego nazwa, jeszcze innym mogło się uroić, że to jakaś zamierzona akcja typu "divide et impera".

 

W gruncie rzeczy przecież, chodzi przecież o to, żebyśmy my, początkujący użytkownicy, mogli wiedzieć, że posty pochodące od tych właśnie, wyróżnionych osób, zawierają rzetelną wiedzę, popartą doświadczeniem. Jednym to potrzebne, innym nie, ale to zawsze jest jakaś pomoc, ułatwienie, zwłaszcza dla początkujących userów.

I Panie Adamie wiem, że czasem nerwy puszczają i coś zalewa, lecz przecież wiadomo, że gdzie dwóch Polaków, to tam są trzy zdania !! :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie istotne, bo i tak jest zbyt wielu zawzietych przeciwnikow, co by potem powodowalo komlikacje. Takie pomysly musza miec zdecydowanie wiekszosciowe poparcie.

Też tak uważam, wyniki ankiety nie są w żaden sposób adekwatne do zdania forumowiczów.

 

A co do dyskutowanego tutaj pomysłu - jestem przeciw. Po pierwsze, niektórzy użytkownicy sami rezygnują z nadanego im tutyłu, co wg mnie dyskwalifikuje pomysł "Autorytetu (lub podobnej nazwy)". Po drugie, inni bez tutyłu mogą poczuć się niedocenieni, gorsi (nie dowiemy się kto, bo nikt się nie przyzna). Po trzecie, na tych, którzy posiadają tytuł, spada ogromna odpowiedzialność za słowa, które piszą. Taka osoba może zostać zawalona postami dopiero co wkraczających w świat astronomii forumowiczów. Będzie pod presją, przymusem odpisania, odpowiedzenia na dane zapytanie.

 

Przytocze tu dwie ważne wypowiedzi:

leszekjed: W dodatku 'autorytet forum' jaki zrobiliście to system typu kij i marchewka, bo z jednej strony większa skrzynka pocztowa, większe uprawnienia etc. a z drugiej strony pogroziliście paluszkiem, że będzie się odbierać tytuł w razie jakby .......... No właśnie, w razie jakby co ? Jak delikwent nie będzie Wam potulny ?. A zabierajcie sobie taki tytuł z powrotem

HAMAL: Jak byś znał się Adamie choć trochę na psychologii to byś wiedzial jak wielki robisz błąd, dzieląc ludzi na lepszych i gorszych.

 

Podpisuję się pod tymi wypowiedziami i radzę je uważnie przeczytać i dostrzec ich przesłanie. A wtedy wszystko będzie jasne. Zostawić wszystko tak jak było. I zamknąć ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorytet , doradca ?

Nie wiem czy jest możliwe nawet w tak prostej sprawie jak kupno teleskopu doradzić na 100% poprawnie . Kazdy ma inne potrzeby , warunki , oczekiwania .

Tak samo jak można doradzić coś z naprawą sprzętu jak samemu się nie popatrzyło co z nim ? Opisy problemów bywają niepełne . Pominięta najważniejsza rzecz .

Może obserwacje , astrofoto to dziedziny gdzie można precyzyjnie odpowiadać . Chyba trudno komuś nie w temacie zabierać tam głos .

Ponadto jak coś napisze się nie tak to zaraz znajdzie się ktoś inny co się z tym nie zgodzi i podpowie swoje . W ten sposób wszyscy się uczą .

Jakby głos doradców miał być jedynym i słusznym to forum zrobi się martwe .

Jle razy można odpisywać w sumie na to samo . Tą pałeczkę przejmują młodzi . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluznienia atmosfery...

 

Jak wiecie, lub nie wiecie, "duch" Lipskiego wraca do nas co jakis czas pod nowa postacia i oryginalnym nickiem. Ostatnio przybyl jako Temp45 (lubi Temporary, bo juz byl TemporaryML). Jak zwykle bywa, przeprowadzam weryfikacje IP, itp. Ostatnio kiedy u nas byl, tlumaczyl oczywiscie, ze to nie on, ze ja jestem chory, a kiedy mu udowodnilem, ze to on, napisal, ze nie on, ale mieszka razem w jednym bloku z Lipskim, wiec korzystaja z tej samej sieci osiedlowej :)

 

Ale tym razem przeszedl sam siebie. Kiedy mu znowu udowodnilem, ze to samo IP itp, to napisal, ze wlasnie kupil komputer w komisie i trafil na sprzet od Lipskiego zapewne :)

 

To naprawde tekst miesiaca. Czegos tak glupiego jeszcze nie slyszalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluznienia atmosfery...

 

Jak wiecie, lub nie wiecie, "duch" Lipskiego wraca do nas co jakis czas pod nowa postacia i oryginalnym nickiem. Ostatnio przybyl jako Temp45 (lubi Temporary, bo juz byl TemporaryML). Jak zwykle bywa, przeprowadzam weryfikacje IP, itp. Ostatnio kiedy u nas byl, tlumaczyl oczywiscie, ze to nie on, ze ja jestem chory, a kiedy mu udowodnilem, ze to on, napisal, ze nie on, ale mieszka razem w jednym bloku z Lipskim, wiec korzystaja z tej samej sieci osiedlowej :)

 

Ale tym razem przeszedl sam siebie. Kiedy mu znowu udowodnilem, ze to samo IP itp, to napisal, ze wlasnie kupil komputer w komisie i trafil na sprzet od Lipskiego zapewne :)

 

To naprawde tekst miesiaca. Czegos tak glupiego jeszcze nie slyszalem!

To jest pomysł do ALLEGRO:

"sprzedam IP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluznienia atmosfery...

 

Jak wiecie, lub nie wiecie, "duch" Lipskiego wraca do nas co jakis czas pod nowa postacia i oryginalnym nickiem. Ostatnio przybyl jako Temp45 (lubi Temporary, bo juz byl TemporaryML). Jak zwykle bywa, przeprowadzam weryfikacje IP, itp. Ostatnio kiedy u nas byl, tlumaczyl oczywiscie, ze to nie on, ze ja jestem chory, a kiedy mu udowodnilem, ze to on, napisal, ze nie on, ale mieszka razem w jednym bloku z Lipskim, wiec korzystaja z tej samej sieci osiedlowej smile.gif

 

Ale tym razem przeszedl sam siebie. Kiedy mu znowu udowodnilem, ze to samo IP itp, to napisal, ze wlasnie kupil komputer w komisie i trafil na sprzet od Lipskiego zapewne smile.gif

 

To naprawde tekst miesiaca. Czegos tak glupiego jeszcze nie slyszalem!

 

GENIALNE!!! - ja kochać BEATA (ML)!!! :przytulasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ta ankieta bo ja jej nie widzę  :blink:

 

a tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7067

 

ale z drugiej strony czy nie należałoby dodać do niej jeszcze jednej opcji; jak np. niemam zdania, lub jest mi to obojętne, wyniki może by były nie tak krańcowo różne :szczerbaty:

 

bo w końcu na stan obecny głosowało 52 osoby, ale już sama strona była odświerzana ponad 200 razy (ja wiem, że pewnie, część osób które głosowały, mogły na nią zaglądać wielokrotnie, ale część zaglądających na stronę ankiety, może po prostu nie głosowała , bo ani "tak" ani "nie" to niebyła odpowiedź którą by wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć,

 

....................

 

 

Ps. Według mnie Janusz powinien tak jak inni miłośnicy brać udział w nominacjach. To, że gość zna sie dużo lepiej na sprzęcie od innych producentów, to tylko jego zasługa. Jest miłośnikem, dlatego doskonale wie czego potrzebujemy ! Fakt jest faktem , że czasami ma słabsze dni i lubi komuś dowalić :D Do tego chyba się już przyzwyczailiśmy.

Bobi, proszę nie pisz że forum się sypie tylko dlatego, że nie masz argumentów, aby udzielić merytorycznej odpowiedzi. Przyznaję, że też odebrałem Twój post jakby Ci Janusz sponsorował jakiś telep.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

No widze Pawle że też popierasz nominację Janusza :Salut:

 

A z tym teleskoppem to masz rację :Boink: Jak zrobie że będzie autorytetem to dostanę tą twoją 50-tkę :ha::ha:

 

 

 

Oczywiście żartuje :D

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.