Skocz do zawartości

Autorytet Forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wolno słówko to niech to się nie nazywa Autorytet bo będzie tylko wywoływało "polewki" z danego forumowego "eksperta". Czy nie wystarczyło słówko w stopce o zainteresowaniach, newbie od razu wiedzieliby w czym kto się specjalizuje.

Edytowane przez temp45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sonda ..... powinna byc taka w której się wybiera daną osobe przez wpisanie np. jej nazwy użytkownika ( czy coś w tym stylu ) :rolleyes: A z resztą co mi tam zależy przecież i tak jak widać zwykli użytkownicy głosu nie mają (nikt sie z ich zdaniem nie liczy ) :mellow::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślę o tej osobie o której myślimy Panowie to przypomina mi się dyskusja o tubusie SkyLuxa gdzie ja napisałem, że jest ona z metalu a w kilka postów po tym ten którym myślimy napisał, że nie ufa plastikowej obudowie SkyLuxa. Na co ja odpisałem, że już kilka razy pisałem, że jest metalowa...

 

A Mc Arti napisał wtedy tak:

 

"Paweł jak chemik ci mówi, że ten metal to plastik to tak jest i już"

 

Jak se to przypominam, że zlewam ze śmiechu.......... B):szczerbaty::D

 

Ludzie pamiętajcie jednyny słuszny i solidny tubus ma ZRT !!!

 

I niech żyje ZSRR!

 

I niech ten post będzie najwieksza mądrością jaką wniosłem na forum w dniu dzisiejszym .

 

Pozdrawiam Szanownych Panów i tego tam kurde balans...

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno słówko to niech to się nie nazywa Autorytet bo będzie tylko wywoływało "polewki" z danego forumowego "eksperta". Czy nie wystarczyło słówko w stopce o zainteresowaniach, newbie od razu wiedzieliby w czym kto się specjalizuje.

 

No ja mam takowe słówko...

I po co był ten atak kilka postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jako osobnik będący dłużej od Ciebie na forum i mający więcej (o kilkanaście) postów niż Ty, czuję się większym autorytetem, więc powiem Ci, a Ty słuchaj uważnie. Zaraz, chwilę, co to ja miałem powiedzieć..?

Edytowane przez Henryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jako osobnik będący dłużej od Ciebie na forum i mający więcej (o kilkanaście) postów niż Ty, czuję się większym autorytetem, więc powiem Ci, a Ty słuchaj uważnie. Zaraz, chwilę, co to ja miałem powiedzieć..?

 

 

To się nazywa szczerość :notworthy::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co idźta spać...

 

Bo wiecie, dziś w nocy zakrycie asteroidalne jest i to takie nie powiem dość seksowne. Ja zaraz idę obserować a wy mi tu nie gadajcie bo nie będzie mi sie potem chciało czytać.

 

Hejka Miśki!

 

 

Paweł Maksym

 

 

Scythia_luty_2005.GIF

 

PS

 

A ty Henryk nie masz pogody(?), zmienne czekają - podeślij jakis pomysł to też cuś ocenię.

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Henryk nie masz pogody(?), zmienne czekają - podeślij jakis pomysł to też cuś ocenię.

 

Hehe, już Ci wierzę B) . Napisałem Ci na gg, ale pewnie poszło spać przed Tobą...

A pogodę mam - całkowite zachmurzenie.

 

P.S. Ja też jestem misiek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie dałem rady wszystkiego przeczytać, przeszedlem więć od razu na koniec.

 

Pomysł zły !

 

Nie wiem czemu ma to slużyć ? Nie chcę takiej mobilitacji, "na siłę". Pisz dobrze to dostaniesz cukierka ... wogóle kto to wymyślił ???

 

Idę spać ... ludzie myślcie trochę, zanim coś zrobicie, dobranoc.

 

luki, masz w 100% rację, więc nic więcej nie dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp45 czyli ML .

 

 

Co do "Autorytetu" astro forum to moim zdaniem taka osoba powinna spełniać pewne kryteria . Po pierwsze ogromną wiedza w swojej specjalności ale też wielkie serce , pogodę ducha, bezinteresowność . Musi też dotrzymywać danego publicznie słowa , czyli musi być człowiekiem honoru . Nie może też "Autorytet " czy jak go nazwiemy wywoływać kłótni na forum o sprawy osobiste .

 

Tych kryteriów nie spełnia ani Leszek ani Janusz i dopuki będę miał coś do powiedzenia na tym forum nie zostaną oni wyróżnieni jako "Autorytety "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Autorytetu" astro forum to moim zdaniem taka osoba powinna spełniać pewne kryteria . Po pierwsze ogromną wiedza w swojej specjalności ale też wielkie serce , pogodę ducha, bezinteresowność . Musi też dotrzymywać danego publicznie słowa , czyli musi być człowiekiem honoru .

Wszystkie wymienione przez ciebie kryteria są bardzo, ale to bardzo względne. Wiedzy, podobnie jak chęci pomocy nie da się przecież zmierzyć. Gdzie będzie przebiegać granica powyżej której dany forumowicz staje się autorytetem? Może kandydaci będą rozwiązywać jakieś testy? :rolleyes:

 

Piszesz, że ani Janusz ani Leszek nie zasługują na miano autorytetu. Ja akurat miałbym w tej sprawie inne zdanie. Więc po co narzucać tytuły z góry, skoro są takie względne? Każdy ma w głowie swoich prywatnych autorytetów i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom o którzy znają swoja wartość nie jest potrzebna olbrzymia plafoniera z napisem „Autorytet”, „młodym” na forum też chyba nie.

Gdy przychodzi do nas ktoś nowy, to albo zapoznaje się z forum i po paru godzinach czytania od razu się orientuje kto jest kto albo nic nie czyta i od razu wali pytanie powtarzające się na forum 100 razy, wtedy np. McArti delikatnie daje mu do zrozumienia aby najpierw poczytał forum to wszystkiego się dowie. Jęli nie chce to niech słucha rad trzynastolatka który dzień wcześniej sam kupił teleskop, - wszystkich się nie uratuje.

 

Zauważcie że aktywność pewnych ludzi jest jakby przypisana do pewnych działów i nietrudno zauważyć śledząc dany dział kto tam jest „autorytetem”.

 

Wszyscy są ludźmi , niema nieomylnych, autorytet od Astrofoto nie musi się znać np. na gwiazdach zmiennych i gdy będzie dyskusja w temacie którym nie jest mocny to musi uważać bo przy drobnych nieścisłościach zaraz padną teksty:

- popatrz ku.... ale ci autorytet doradził.... hehhheeeee

- ty „autorytet” ty się doucz a później wypowiadaj

Astronomia jest tak ogromną dziedziną że nie można być „autorytetem” we wszystkich sprawach i to jest właśnie największa pułapka w tym „Emblemacie” bo nie określa on dziedziny.

 

Nie jest to wcale potrzebne gdyż „autorytet” to jakby sprawa osobista. Janusz dla wielu ludzi jest autorytetem ale dla wielu nigdy nim nie będzie o czym się można przekonać czytając to forum.

 

W sondzie jestem na tak za wyróżnieniem naszych najwartościowszych ludzi przez przywileje o których pisał Adam ew. w inny jeszcze sposób ale zostawienie tego znaczka z samym tylko określeniem „Autorytet” będzie pewnie niedobre nawet dla samych „odznaczonych”

 

 

..... Viaderny

 

 

p.s. Wiedza nie może ABSOLUTNIE być jedynym kryterium aby kogoś mianować autorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie zabierałem głosu w omawianej tu sprawie, ale przyznam, że z uwagą śledziłem rozwój sytuacji.

Jak widać wprowadzenie określenia autorytet i przypisanie go konkretnym osobom nie było pomysłem najlepszym i wywołało spore zamieszanie. Z drugiej jednak strony samą inicjatywę przyjąłem pozytywnie.

 

Ja proponuję wprowadzenie określenia DORADCA.

 

Tu na forum i ogólnie w miłośniczej astronomii mamy wiele dziedzin. Nie każdy, nawet doświadczony obserwator, zna się na wszystkich, a wręcz przeciwnie jest wiele osób specjalizujących się w określonych dziedzinach.

Z drugiej strony mamy rzeszę młodych adeptów amatorskiej astronomii, którzy napotykają na różnorakie problemy i szukając rozwiązania nie zawsze wiedzą do kogo mogą się zwrócić.

 

Proponuję więc wyznaczyć pewne "działki" i do nich dobrać osoby, które się na nich znają i które chcą pomagać.

 

Przykładowe dziedziny:

 

- Obserwacje Słońca

- Obserwacje planet i planetoid

- Obserwacje komet

- Obserwacje meteorów

- Obserwacje obiektów DS

- Obserwacje zjawisk zakryciowych

- Obserwacje gwiazd zmiennych

- Astrofotografia

- Instrumenty astronomiczne

- Programy astronomiczne

- Efemerydy zjawisk

 

To tylko mój głos. Nie chcę nikogo krytykować, ani tym bardziej atakować. Proszę o rzeczową dyskusję.

 

Dodam tylko, że mój tekst napisałem zanim zapoznałem się tekstem Viadernego, z którym zgadzam się.

 

Robert

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie zabierałem głosu w omawianej tu sprawie, ale przyznam, że z uwagą śledziłem rozwój sytuacji.

Jak widać wprowadzenie określenia autorytet i przypisanie go konkretnym osobom nie było pomysłem najlepszym i wywołało spore zamieszanie. Z drugiej jednak strony samą inicjatywę przyjąłem pozytywnie.

 

Ja proponuję wprowadzenie określenia DORADCA.

 

Jestem za. Doradca w jakiejś dziedzinie i każdy będzie wiedział czego może oczekiwać od danego uzytkownika :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Doradca w jakiejś dziedzinie i każdy będzie wiedział czego może oczekiwać od danego uzytkownika  :helo:

 

 

Zauważcie ze naprawdę Wielcy natychmiast zrezygnowali z takiej etykiety, jaki więc sens dalej ciągnąć temat ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to ten określnik musi być najbardziej pasywny jak tylko sie da... :angry:

 

"Doradca" to znów przyczynek dodocinek jak to wypunktował Viaderny. :rolleyes:

 

Z uporem maniaka będę powtarzał że to nie powinno mieć charakteru laurowego a informacyjny.!!!!

 

Wcześniej napisałem o sygnaturze "SPECJALISTA". Uważam, że to jest zbyt osobista.

 

Niech to będzie określnik: "Specjalizacja". i kategorie takie jak podał Robert.

 

ps. zauważcie, że książki też się pisze, czyta i mają swoje recenzje, które czytelnika również interesują. Dlaczego? Bo jak czytelnik chce się z niej coś dopiero nauczyć to chce wiedzieć czy jest dobra czy nie, a niemoże jej sam weryfikować bo przecież sie dopiero uczy.

 

Myśle, że takie sygnaturki na forum to byłaby taka recenzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff i ja w końcu przebrnąłem przez ten wątek. Podzielę się swoimi krótkimi uwagami:

1. temp 45 to oczywiście dr ML i dla niego miejsca nie ma - może dostać najwyżej tytuł autorytetu w dziedzinie "jak dostać bana w 10 minut",

2. producenci nie są uwzględniani w proponowanej kategorii autorytet - Bobi możesz zakończyć promocję i przyjąć to do wiadomości,

3. dyskusja pokaże dalszy los pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBO JESZCZE OPTYMALNIEJ!!!! :Boink:

 

mały złoty medalik (taki do ozdoby) a zniego wychodzi szarfa na której jest napisane:

 

ATM, FOTO-DIGITAL, FOTO-ANALOG, ASTROFIZYKA, ZAKRYCIA, OPTYKA, ZMIENNE itd itd.

 

ŻADNYCH TYTUŁÓW I WIADOMO O CO CHODZI :rolleyes:

 

Jeżeli tyle problemów sprawia to co będzie napisane to należy nie pisać tylko narysować :lol: nikt nie może mieć do kresek i kolorów pretensji :rolleyes:

 

co wy na to?

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.